Навчальна практика з дисципліни «Механізація лісогосподарських робіт»

В межах навчальної практики з «Механізації лісогосподарських робіт» під керівництвом завідувача кафедри лісового господарства доктора пед. наук  Хрика Василя Михайловича і асистента кафедри Кімейчука Івана Васильовича та за сприяння адміністрації філії «Білоцерківське лісове господарство» здобувачі 2 курсу спеціальності 205 – Лісове господарство 27 квітня 2023 р. мали нагоду відвідати нижній склад, спостережний пункт, лісовий розсадник та побачити багато різної техніки, яка використовується у лісовому господарстві.

З початку екскурсії було проведено вступний інструктаж провідним інженером з охорони праці Костяком Юрієм Миколайовичем, який наголосив на важливості виконувати свої обов’язки згідно норм і правил техніки безпеки і охорони праці на різних лісогосподарських роботах.

Здобувачі мали нагоду відвідати цех переробки деревини під керівництвом Довгалюка Ярослава Кириловича, який розповів про асортимент пилопродукції, принципи та реалії роботи у важкий час для країни. Далі екскурсію по нижньому складу продовжив його керівник Балас Віктор Миколайович і розповів здобувачам про приймання лісопродукції, програмне забезпечення, яке здійснюється при цьому, відпуск лісопродукції споживачу тощо.

Головною родзинкою екскурсії було відвідування базисного розсадника філії «Білоцерківське лісове господарство», де студенти мали нагоду побачити різні плуги, культиватори, борони, трактори та всі різні механізми, які використаються для обробітку ґрунту, сівби насіння, вирощування та викопування садивного матеріалу.

На завершення зустрічі ми побували на спостережному пункті, де в реальному часі спостерігач бачить задимлення та в короткі терміни сповіщає про це лісову охорону та бригаду яка оперативно виїжджає та локалізовує лісову пожежу. У конторі ДСЛП «Київлісозахист» нам розповіли про будні лісопатологів та важливість захисту лісів від шкідників та хвороб.

Здобувачі спеціальності 205 – Лісове господарство та кафедра лісового господарства Білоцерківського НАУ висловлюють щиру повагу та подяку адміністрації філії «Білоцерківське лісове господарство» за сприяння в такій екскурсії для закріплення набутих теоретичних і практичних знань та вмінь, що є важливим і необхідним в сучасних реаліях змішаного формату навчання.

Хрик В.М., доктор пед. наук, доцент
Кімейчук І.В., асистент