ENG | УКР |

Новини | Кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур

26,06,2024 р. відбувся випуск бакалаврів агробіотехнологічного факультету за спеціальністю 201- Агрономія.

Вітаємо випускників із закінченням Білоцерківського національного аграрного університету і з новими можливостями в житті!

 

21 червня 2024 року спеціалізована вчена рада ДФ 27.821.025 Білоцерківського національного аграрного університету Міністерства освіти і науки України у складі голови: доктора с.-г. наук, професора Грабовського М.Б., рецензентів: кандидата с.-г. наук, доцента Федорук Ю.В., кандидата с.-г. наук, доцента Куманської Ю.О., опонентів: доктора с.-г. наук, професора Тищенка В.М. і кандидата с.-г. наук, старшого дослідка Соломонова Р.В., на підставі прилюдного захисту дисертації Самойлик Майї Олександрівни на тему: «Селекційна цінність вихідного матеріалу пшениці м'якої озимої створеного за гібридизації різних екотипів» прийняла рішення про присудження їй ступеня доктора філософії з галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 "Агрономія".

Науковий керівник Лозінський Микола Владиславович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, завідувач кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур.

  

 

20 травня 2024 року студенти Агробіотехнологічного факультету, спеціальності «Агрономія» та НПП кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур Валентина Сабадин, Наталія Дубовик та Олександра Філіцька відвідали Миронівський інститут пшениці імені В. М. Ремесла НААН України.

Заступниця директора з наукової роботи доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, Віра Кириленко зустріла гостей та ознайомила зі структурою інституту. Напрями наукових досліджень представили наукові співробітники, кандидати сільськогосподарських наук Олександр Гуменюк, Руслан Близнюк та Євгеній Кузьменко. Завідувач лабораторії генетики і фізіології, кандидат сільськогосподарських культур – Тетяна Юрченко ознайомила зі створенням нових інтрогресивних форм та удосконаленням способів їх отримання і стабілізації. Олеся Каліцінська – розповіла про історію та зробила екскурсію по музею інституту. Доктор філософії – Ірина Правдзіва розповіла про роботу лабораторії якості зерна. Практичний тренінг «Метод гібридизації на пшениці та ячмені миронівської селекції» у польових умовах провели досвідчені науковці, кандидати сільськогосподарських наук – Галина Вологдіна, Ніна Замліла, Юлія Судденко та Марина Федоренко. Студенти висловлюють вдячність науковцям інституту за набуті практичні навички у селекції озимих і ярих зернових культур.

           

 

16 травня 2024 р. у рамках Дня науки НПП кафедри генетики селекції та насінництва Сидорова І.М та Шубенко Л.А. підготували учасників І туру Вадима Стоцького та Івана Брунцвика до Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з спеціальності "Агрономія". 

Сабадин В.Я. і Кубрак С.М. підготували учасників Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу "Аграрні науки та продовольство" Євгенію Сабадин, Богдана Коробку та Ігоря Лапчика.

На конференції були представлені наукові роботи, які вибороли призові місця. Всіх учасників було нагороджено подяками.

       

 

08 травня 2024 року студенти 1 курсу Агробіотехнологічного факультету, спеціальності 201 «Агрономія» разом з кураторами НПП кафедри відвідали ТДВ "Терезине". Головний агроном Олександр Мороз розповів про роботу насіннєвого заводу, ознайомив із напрямками діяльності (зернові, зернобобові, олійні та скотарство молочне), також студенти мали можливість побачити роботу сучасної техніки господарства під час посіву сої.

   

 

07 травня 2024 р. студенти 1 курсу ОП «Агрономія» першого бакалаврського рівня вищої освіти Агробіотехнологічного факультету разом з кураторами НПП кафедри відвідали СФГ «ЛАД». розташоване у с. Піщана Білоцерківського р-ну. Цікаву та змістовну екскурсію для студентів провів Ляшенко Назар Анатолійович, ознайомив їх з технологією вирощування овочевих культур в умовах закритого і відкритого ґрунту, вирощуванням полуниці, а також з механізованою технікою господарства.

    

 

10 квітня 2024 р. відбувся фаховий науковий семінар із публічною презентацією та обговоренням наукових результатів дисертаційних досліджень аспірантки кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур Самойлик Майї Олександрівни на тему: «СЕЛЕКЦІЙНА ЦІННІСТЬ ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ TRITICUM AESTIVUM L. СТВОРЕНОГО ЗА ГІБРИДИЗАЦІЇ РІЗНИХ ЕКОТИПІВ» за спеціальністю 201 «Агрономія». Науковий керівник: кандидат с.-г. наук, доцент Лозінський М.В.

 

08.04.2024 р. відбулося відкрите практичне заняття асистента кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур Філіцької О.О. для здобувачів 4 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП "Агрономія" з дисципліни "Основи біотехнології рослин"

 

28 березня 2024 р. на базі кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Аграрна освіта і наука: досягнення та перспективи розвитку». Захід був присвячений С.П. Васильківському та М.Я. Молоцькому, видатним вченим, засновникам наукової школи з селекції та насінництва пшениці і картоплі. 

Співорганізатори заходу: Міністерство освіти і науки України, Словацький університет сільського господарства (Словаччина), Дрезденський університет прикладних наук (Німеччина), Чеський університет природничих наук (Чехія), Миронівський інститут пшениці імені В. М. Ремесла НААН України, Білоцерківська дослідно-селекційна станція ІБКіЦБ НААН України та Інститут картоплярства НААН України.

Із вступним словом до учасників звернулися проректор з наукової та інноваційної діяльності Білоцерківського НАУ О. М. Варченко та декан агробіотехнологічного факультету В. С. Хахула. У роботі конференції взяли участь науковці, фахівці науково-дослідних організацій, викладачі, аспіранти, докторанти та студенти.

Обговорення важливих питань проводилося на секційному засіданні у онлайн форматі.

 

27.03.2024 р. відбулася відкрита лекція доцента кафедри генетики селекції і насінництва сільськогосподарських культур Сабадин В.Я. для здобувачів 3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП "Агрономія" з дисципліни "Селекція та насінництво польових культур'

 

25-27 березня 2024 р. відбувся парад вибіркових дисциплін для здобувачів 1-3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП Агрономія, де науково педагогічними працівниками кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур було презентовано вибіркові дисципліни на 2024-2025 навчальний рік.

 

20.03.2024 р. відбулася гостьова лекція Броннікової Лариси Іванівни, молодшого наукового співробітника Інституту фізіології рослин і генетики НАН України для здобувачів вищої освіти ОП "Агрономія" на тему: "Клітинні технології та тканинна інженерія: проблеми та перспективи".

 

21 березня 2024 р. на кафедрі генетики, селекції і насінництва відбулася відкрита лекція доцента кафедри Сидорової Ірини Марківни з дисципліни "Технологічна експертиза продукції овочівництва та плодівництва" на тему: "Фактори, що впливають на зберігання плодів та овочів".

 

12 березня 2024 року НПП кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур агробіотехнологічного факультету БНАУ відвідали семінар «Agro trend forum 2024”. Де ознайомилися із новітніми аспектами систем захисту сої від компанії Хімагромаркетинг; ефективними технологіями живлення від компанії ICL; ефективною передпосівною підготовкою ґрунту від компанії NFM; технологією якісного внесення засобів захисту рослин РКД від компанії Lencher.

 

6 березня 2024 року спеціалізована вчена рада ДФ 27.821.019 Білоцерківського національного аграрного університету Міністерства освіти і науки України у складі голови: доктора с.-г. наук, професора Грабовського М.Б., рецензентів: доктора с.-г. наук, професора Карпук Л. М., кандидата с.-г. наук, доцента Дубовик Н.С., опонентів: доктора с.-г. наук, старшого наукового співробітника Кириленко В. В. і доктора с.-г. наук, старшого наукового співробітника Марченко Т.Ю., на підставі прилюдного захисту дисертації Філіцької Олександри Олександрівни на тему:«Добір батьківських форм для створення вихідного матеріалу пшениці м’якої озимої адаптованого до умов Лісостепу України» прийняла рішення про присудження їй ступеня доктора філософії з галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 "Агрономія". Науковий керівник Лозінський Микола Владиславович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, завідувач кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур.

 

06.03.2024 р. відбулася гостьова лекція "Методи та напрями селекції пшениці озимої в Миронівському інституті пшениці імені В.М. Ремесла" Кириленко Віри Вікторівни - заступниці директора з наукової роботи адміністративно управлінського відділу Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла НААН України, доктора сільськогосподарських наук, старшого наукового співробітника для здобувачів ОП "Агрономія" .

 

04.03.2024 р. відбулося відкрите, вступне заняття до майстер-класу по обрізуванню плодових дерев у ботсаду БНАУ доцентки кафедри генетики, селекції і насінництва Шубенко Л.А. та асистента Юрченко А.І. для студентів 2-го курсу агробіотехнологічного факультету.