Освоюємо новітні методи дослідження сировини та продуктів харчування на науково-практичному семінарі
22 березня на базі Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК НУБіП, за підтримки компанії ROMER Labs Ukraine LLC, відбувся науково-практичний семінар «Мікотоксини. Теорія і практика ідентифікації», який відвідали викладачі кафедри терапії та клінічної діагностики – професор Головаха В.І., доценти Чуб О.В., Вовкотруб Н.В., Безух В.М. та ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського – доцент Тишківська Н.В.
Розглянуті на семінарі питання ідентифікації мікотоксинів у кормах та продуктах харчування на сьогодні є надзвичайно актуальними, оскільки мікотоксикози становлять реальну загрозу для здоров’я тварин та людей у сучасному світі. Проблема мікотоксинів, як потенційних забруднювачів продуктів харчування, набула масштабного характеру, адже спори мікроскопічних грибів є скрізь, тому існує небезпека зараження грибами на всіх стадіях збору, зберігання, переробки сільськогосподарської сировини та готової продукції. Серед найнебезпечніших для здоров’я людини і тварини та найрозповсюдженіших є афлатоксини, трихотецени, патулін, охратоксини, зеараленон, ДОН.
Учасники семінару розглянули теоретичні питання щодо основних проблем, пов’язаних з мікотоксинами, нормативною документацією, відбором зразків та підготовкою проб для дослідження. Ми практично відпрацювали різні методи визначення мікотоксинів: ВЕРХ, ЕLISA, експрес-метод. Кожен із запропонованих методів дослідження є сучасним та потребує відповідного обладнання і точності у виконанні.
Для науково-практичних працівників важливо та необхідно відвідувати подібні заходи з метою оволодіння новітніми методами дослідження сировини та продуктів харчування.
Споживаймо якісну та безпечну продукцію!
Вовкотруб Н.В., доцент кафедри терапії та клінічної діагностики
Тишківська Н.В., доцент кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів
тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського