Отримуємо такі необхідні для фахівця ветеринарної медицини знання паразитарної патології тварин

Після повернення із зимових канікул, студенти активно включилися в навчальний процес. Однією із профільних дисциплін у формуванні лікаря ветеринарної медицини, є паразитологія та інвазійні хвороби тварин. Основним завданням дисципліни є формування системи знань і навичок з організації науково обґрунтованої системи діагностичних та протиепізоотичних заходів за інвазійних хвороб сільськогосподарських тварин та птиці, сучасних методів їх ветеринарно-санітарних обробок.

Важливим елементом підготовки спеціаліста з ветеринарної медицини є відпрацювання методів зажиттєвої та післязабійної (посмертної) діагностики гельмінтозів. Особлива увага приділяється вивченню гельмінтозів-зоонозів. На практичних заняттях студенти, разом із викладачем, відпрацьовують методи лабораторної діагностики паразитарних хвороб.

Для вивчення дисципліни кафедра має паразитологічний музей, де є достатньо матеріалу у вигляді мікро- та макропрепаратів для вивчення збудників хвороб та патологічних змін, які вони спричинюють під час паразитування у макроорганізмі. У музеї також представлена велика кількість сучасних хіміотерапевтичних протипаразитарних засобів, що надзвичайно необхідно для майбутнього лікаря ветеринарної медицини.

Антіпов А.А., зав. кафедри  паразитології та фармакології

Гончаренко В.П., доцент кафедри паразитології та фармакології