ENG | УКР |

Пам'яті Басовського М.З.

 

6-7 березня у читальній залі бібліотеки філіалу №3 біолого-технологічного факультету проводиться виставка присвячена пам̓яті М.З. Басовського доктора сільськогосподарських наук, професора, член-кореспондента НААН – основоположника великомаштабної селекції у тваринництві.

Для фахівців з селекції молочної худоби, ім̓я М.З.Басовського асоціюється з особою, що зробила революцію в цій галузі на теренах колишнього СРСР та України зокрема.

З 1988 до 1999 рр. очолював кафедру розведення і генетики сільськогосподарських тварин університету.

Науковий доробок М.З. Басовського включає 167 наукових праць, з них 24 монографії присвячені теоретичним і практичним питанням селекції молочної худоби.

Під його керівництвом створені оригінальні генетико-математичні моделі, машинні програми для ЕОМ; методи визначення племінної цінності тварин; оцінки результатів добору і підбору при чистопородному схрещуванні. На основних положеннях популяційної генетики М.З. Басовський розробив теорію велеикомаштабної селекції з використанням автоматизованих інформаційних систем, Ним заснована одна з перших наукових шкіл із проблем популяційної генетики.

Також Микола Захарович зробив значний внесок і в підготовку наукових послідовників. Під його керівництвом підготували і захистили наукові дисертації А.М.Дубін, С.В. Ткаченко, М.В.Ткаченко, М.В.Буштрук, О.І.Рекротюк, І.А. Рудик, Р.В.Ставецька.

7 березня 2007 року М.З.Басовський пішов із життя. Світла пам̓ять про Миколу Захаровича назавжди залишиться в серцях його учнів, колег, всіх тих, кому пощастило працювати поруч з цією талановитою людиною.

Просимо завітатидо читальної зали  всіх бажаючих.