Пізнавальний просвітницький захід "Великдень у родині українців"

Напередодні Великодня Центром патріотичного виховання молоді БНАУ було проведено пізнавальний просвітницький захід "Великдень у родині українців" для студентів усіх ОП Університету. Захід проводився з метою узагальнення знань здобувачів про традиції, звичаї, повір'я Страсного тижня та Великодня, виховання національної самосвідомості. Л. Мельник розповіла про страсний тиждень у східному обряді, Л. Ордіна ознайомила учасників із традиціями писанкарства, С. Згорянець (здобувачка 1 курсу ОП "Агрономія") поділилася особливостями родинного святкування Великодня. А О. Константінова (студентка 1 курсу ОП "Ветеринарна медицина") привернула увагу слухачів до проблеми життєвих цінностей, у що варто вкладати ресурси, енергію і час у Великодні дні.

Актуальними в контексті мети проведення заходу є слова Івана Франка:

"Ми мусимо навчитися чути себе українцями — не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів. І се почуття не повинно у нас бути голою фразою, а мусить вести за собою практичні консеквенції. Ми повинні — всі без виїмка — поперед усього пізнати ту свою Україну, всю в її етнографічних межах, у її теперішнім культурнім стані, познайомитися з її природними засобами та громадськими болячками і засвоїти собі те знання твердо, до тої міри, щоб ми боліли кожним її частковим, локальним болем і радувалися кожним хоч і як дрібним та частковим її успіхом, а головне, щоб ми розуміли всі прояви її життя, щоб почували себе справді, практично частиною його".