Поглиблюємо знання студентів на предметному гуртку «Паразитолог»

Завдяки нашим славним непереможним Збройним Силам України, у нинішній тяжкий воєнний час ми можемо жити, працювати, навчатися та проводити різні позаурочні заходи: навчальні, наукові, культурно-масові.

Відбулося завершальне у даному семестрі засідання предметного гуртка «Паразитолог» у режимі конференції з представленням презентацій і відеороликів про небезпечні збудники деяких паразитарних захворювань тварин, птиці та людини.

З тематики про зоонозну спірометрозну інвазію виступили студентка 4М курсу 5 групи Поліщук Дарина та керівник гуртка, доцент Соловйова Л. М. На жаль, личинки збудника можуть заразити людину через свинину, сало, страви екзотичної кухні, а також під час купання у природних водоймах. Матеріали з вивчення даної хвороби висвітлені у нашому новому посібнику «Соловйова Л. М., Рубленко С. В., Лігоміна І. П. Заходи боротьби за спарганозу та спірометрозу: навчальний посібник. Біла Церква, 2023».

Наступним, не менш цікавим і пізнавальним, був виступ директора з продажів, аграрний напрямок, ТОВ «Йозера Україна» Осипенка Олега, який завершує навчання у магістратурі на факультеті ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ і також є членом паразитологічного гуртка. З власного професійного досвіду він висвітлив епізоотичну ситуацію щодо курячого кліща Dermanyssus gallinae у дослідних господарствах та ефективних схем застосування акарицидних засобів за паразитування даних кліщів, які нападають і на людину та свійських тварин, зумовлюючи свербіж та алергічний дерматит.

Запитання гуртківців стосувалися профілактики ураження даними збудниками тварин та птиці і головне – небезпеки для людини. За отримання корисної, цікавої, практичної інформації студенти подякували доповідачам, також побажали один одному у новому навчальному році успішного навчання, міцного здоров’я та благополуччя, а головне – Перемоги України над ворогом. Слава ЗСУ!

Соловйова Л.М., доцент, керівник гуртка «Паразитолог»
Рубленко С.В., професор, завідувач кафедри паразитології та фармакології