Постать Т. Шевченка в сучасному світі

Круглий стіл, присвячений Міжнародному дню рідної мови та 203-й річниці від дня народження Кобзаря.

Членами оргкомітету наукового зібрання стали: декан факультету В.Д. Борщавецька, завідувачі кафедр О.В. Шмирова С.Д. Карпенко, викладачі О.Д. Будугай, М.М. Носенко, Г.В. Тимощук, С.Г. Погоріла.

Майбутні перекладачі спершу переглянули презентацію до Міжнародного дня рідної мови, а потім виступили з доповідями й власними презентаціями на актуальні теми. Другокурсниці Анастасія Дзержик та Аліна В'юнник розповіли про постать Т. Шевченка в німецькомовному світі і про переклад «Заповіту» Т. Шевченка на німецьку мову (науковий керівник М.М. Носенко). Аліна Радич підготувала доповідь про Т. Шевченка і сучасний Китай (науковий керівник Г.В. Тимощук).

Першокурсниця Лідія Шульга вела мову про популярність і шану Т. Шевченку як поетові й художнику в сучасному Казахстані (науковий керівник С.Г. Погоріла). Алла Пампуха й Віталіна Сергеєва розказали про переклади творів Кобзаря у Франції, діяльність української діаспори у франкомовних країнах, пам'ятники Т. Шевченку в Парижі й Тулузі (науковий керівник О.Д. Будугай). Анна Шаповал підготувала питання «Твори Т. Шевченка в сучасній Болгарії» (науковий керівник С.Д. Карпенко). О.Д. Будугай вела мову про доробок Кобзаря в рецепції болгарських діячів культури.

Присутні мали змогу почути, як лунає безсмертний Шевченків «Заповіт» у перекладах на іноземні мови.