Прем’єра п’єси І. Нечуй-Левицького «Кайдашева сім’я»

Нова вистава – окреме невеличке життя. Усвідомлюєш це дедалі більше кожного разу, коли вирушаєш у дорогу, яка має назву - ТЕАТР. Дорога ця приваблює цим, щоб відкрити нові стежини, пережити нові враження, знайти нових друзів, і , врешті-решт, краще пізнати самого себе. А інколи - навіть замислитись над сенсом життя. Відверто кажучи, передчуття чогось незвичайного та неповторного ніяк не полишало спраглу до «пригод» та нових вражень студентсько-акторську натуру Народного аматорського драматичного театру нашого університету. Справа в тому, що новий склад студентів-акторів театру, це по-перше, те , що народжені вони були на початку 90-х років минулого століття, а тому і мислення їхнє в певній мірі своєрідне, не стандартне. можливо – сучасне. А тому вони вважають за вагому подію в історії театру - нову прем`єру «Кайдашева сім`я» за І.С. Нечуй-Левицьким. Власне, серед низки різних п’єс, студенти-актори вибрали саме «Кайдашів…». Як бачимо проблема «батьки-діти» актуальна і в ХХ1 столітті. Стосунки молоді з батьками, коли відсутнє власне житло, завжди залишається болючою проблемою. На прем`єрі вистави 28 квітня 2016 р. був присутній і потомок братів Тобілевичів (засновників українського професійного театру) – В’ячеслав Стасенко-Карий, режисер Київського академічного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського (він же і автор інсценівки). Для акторів присутність такого гостя додавало особливо шарму та певних переживань, але марно - глядач гаряче аплодував. Зі слів В. Стасенка було приємно чути, що «…ваше прочитання «Кайдашевої сім`ї» - це справжня драма не тільки кайдашів, образи високо вірогідні, незабутні, маса неповторних імпровізацій, це ще раз підтверджує таланти українського народу». Перший проректор університету, професор В. П. Новак відзначив, що Народний аматорський драматичний театр університету є єдиним із званням «Народний» серед аграрних вузів України - і це досить відрадно. Важливо що цей вид мистецтва підтримується на культурних теренах Білоцерківського НАУ. Варто відзначити, що студенти саме багатьох факультетів є активними учасниками колективу, на кшталт: біолого-технологічного - В. Демчук, М. Коваль, Л. Титаренко, Д. Вакуленко, Р. Гіджак, Д. Погосян, О. Кваша, О. Куделя, Ю. Ісюк, В. Мартинчук, А. Гричуха, Т. Романенко, факультету ветеринарної медицини - І. Савченко, І. Рябоконь, екологічного - А. Гибало, М. Шевченко, агробіотехнологічного С. Залізний та багато інших. Професор Новак В. П. відзначив, що «Кайдашева сім`я» - це підтвердження високої «марки» аматорського мистецтва театру університету. Своїм мистецтвом студенти-актори стверджують це почесне звання. «Кайдашева сім`я» - вагомий дарунок до 35-річчя Народного аматорського драматичного театру Білоцерківського НАУ. Георгій Товстоногов у свій час відзначав, що «…сучасний театр, це театр який найбільш повно і глибоко відображає життя». Народний аматорський драматичний театр університету є теж уособленням цієї аксіоми та високого театрального звання. За вагомий внесок у розвиток аматорського театрального мистецтва колектив був відзначений іменною «ПОДЯКОЮ» ректорату університету. Особлива подяка завжди відповідальним та професійним у своїх діях коменданту університету Федорець Г.Ф., інженеру Федорець О.А., звукооператору Кухарському Є.А., костюмеру Л. Шовкун та адміністративно-господарській частині університету.

Художній керівник Народного аматорського драматичного театру Білоцерківського НАУ, професор В.П. Лясота
Начальник відділу культурно-масової роботи Н.В. Булей
Голова профспілкового комітету університету, доцент В.М. Недашківський