Енергозберігаючі та маловитратні технології виробництва продукції птахівництва
Є автором понад 136 наукових та науково-методичних праць, з них 4 навчальних посібники; 2 стандарти, 4 авторські свідотства, 6 деклараційних патентів України на винаходи; наукові статті, у тому числі 3 публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus або Web of Science; 14 науково-методичних вказівок і рекомендацій.
Ідентифікатор науковця: https://orcid.org/0000-0003-3315-3508
Посилання на Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=wbtPTGoAAAAJ
Мікромінеральне живлення птиці / Micro-mineral nutrition of poultry
Має понад 200 наукових праць, у тому числі 2 навчальних посібники; 4 деклараційних патенти України на винаходи; 93 наукові статті, у тому числі 21 публікація у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus або Web of Science; 50 науково-методичних вказівок і рекомендацій.
Ідентифікатор науковця: https://orcid.org/0000-0003-3239-0560
Розробка прийомів збалансованої годівлі свиней в умовах Лісостепу України /Development of methods of balanced feeding of pigs in the conditions of the forest-steppe of Ukraine
Має понад 105 друкованих праць.
Ідентифікатор науковця: https://orcid.org/0000-0002-8931-7535
Виробництво пребіотичного комплексу та його використання у свинарстві / Production of prebiotic complex and its use in pig breeding.
Має понад 97 друкованих праць.
Ідентифікатор науковця: https://orcid.org/0000-0002-5026-5715
Розвиток та використання вермикультури збагаченої мікроелементами у птахівництві / Development and use of vermiculture enriched microelements in poultry
Має понад 53 друковані праці.
Ідентифікатор науковця: https://orcid.org/0000-0001-7401-6732
Юрій Васильович Засуха є творчим викладачем, який досконало володіє навчальним матеріалом, постійно знаходиться у творчому науковому пошуку, займає активну позицію у житті колективу. Йому властиві такі якості, як відповідальність, цілеспрямованість, принциповість та порядність. Має понад 300 наукових та науково-методичних праць, з яких: 7 підручників, 15 навчальних посібників, 8 монографій, 24 деклараційних патентів України на винаходи, 138 наукових статей, у т.ч. 120 – у фахових виданнях, 28 тез наукових конференцій, 41 науково-методичних вказівок і рекомендацій.
Ідентифікатор науковця: https://orcid.org/0000-0002-7180-9881
Вивчення вітамінно-мінерального живлення в годівлі тварин та птиці / Study of vitamin and mineral nutrition in animal and poultry feeding
Історія кафедри технології виробництва продукції птахівництва та свинарства
Кафедру дрібного тваринництва, на якій викладалися дисципліни з птахівництва, свинарства та вівчарства, було засновано в 1971 році за ініціативою заслуженого діяча науки України професора П.А. Соловйова.
Після декількох реорганізацій у 2004 та 2006 роках кафедра дрібного тваринництва отримала назву – кафедра технології виробництва і переробки продукції птахівництва, яку очолював доктор біологічних наук, професор Бесулін Віктор Іванович. З 2011 року завідуючим кафедри, яка реорганізована у кафедру технології виробництва продукції птахівництва та свинарства, є кандидат біологічних наук, доцент Каркач Петро Михайлович.
Викладачі кафедри успішно готують фахівців вищої кваліфікації: бакалаврів, спеціалістів, магістрів на біолого-технологічному, агрономічному факультетах та факультеті ветеринарної медицини.
Упродовж 2011-2012 років на кафедрі успішно захищено три кандидатські дисертації: Кузьменко Петра Івановича на тему «Біотехнологія виробництва пре біотичного комплексу та його використання у свинарстві», Машкіна Юрія Олексійовича на тему «Технологічні прийоми використання пробіотика за різних способів утримання курчат-бройлерів» та Бількевич Віти Володимирівни на тему «Перетравність корму, обмін речовин, продуктивність та м’ясні якості курчат-бройлерів за згодовування кормової добавки НуПро». Склад науково-педагогічних працівників кафедри за останні 4 роки поповнили: доктор с-г наук, професор Соболєв Олександр Іванович, професор, доктор сільськогосподарських наук Засуха Юрій Васильович, кандидат ветеринарних наук, доцент Костюк Михайло Михайлович та асистент Опенько Юрій Анатолійович .
З 2014 року пройдено ліцензування та акредитацію у сфері вищої освіти для підготовки фахівців освітнього рівня магістр зі спеціальності 8.09010204 «Птахівництво».
За останні 10 років суттєво змінені навчальні плани і програми, які передбачають зближення з академічною освітою країн Західної Європи шляхом розробки і впровадження модульно-рейтингової системи. Для впровадження рейтингової оцінки знань студентів розроблені модулі з різних дисциплін та відповідні тестові завдання по 100 запитань на кожний модуль. По кожній дисципліні видані методичні вказівки для забезпечення самостійної роботи студентів.
За цей період співробітниками кафедри видано підручник «Птахівництво і технологія виробництва яєць і м’яса птиці», навчально-методичний посібник «Птахівництво у кросвордах (терміни та визначення)», посібник «Вирощування сільськогосподарської птиці у присадибних та фермерських господарствах», навчальний посібник «Теоретичні та практичні аспекти інноваційних технологій у свинарстві», 28 методичних вказівок і робочих зошитів з різних дисциплін, надруковано більше 100 наукових статей, отримано 12 авторських свідоцтв та патентів.
При кафедрі технології виробництва і переробки продукції птахівництва із 2006 року функціонував НДІ птахівництва (директор – професор Бесулін Віктор Іванович), який з 2015 року як підрозділ входить в НДІ тваринництва та птахівництва під керівництвом професора Луценко М.М. За участі співробітників кафедри здійснюються сучасні наукові дослідження, спрямовані на розробку енергозберігаючих та мало витратних технологій виробництва продукції птахівництва та свинарства. Співробітниками кафедри розроблені СОУ на техно-логічні процесі: «Вирощування ремонтного молодняку батьківського стада м’ясних курей, «Забій курчат-бройлерів і обробка їх тушок», «Вирощування ремонтного молодняку свиней».
Щороку на факультеті проходять Міжнародні науково-практичні конференції для студентів та молодих вчених під керівництвом голови НТТМ кандидата с-г наук, доцента Фесенка Василя Федоровича. При кафедрі працюють наукові студентські гуртки, в яких займаються дослідницькою роботою до 20-25 студентів. Кращі роботи гуртківців щорічно заслуховуються на наукових студентських конференціях в університеті та інших вузах, відправляються на всеукраїнські конкурси, де частина із них нагороджено дипломами. На досить високому організаційно-методичному рівні здійснюється практичне навчання студентів. Для цього використовуються можливості практичних занять, навчальної та виробничої практики.
За активної участі співробітників кафедри у складі ННДЦ БНАУ створено та введено в експлуатацію птахоферму, яка включає інкубаторій, цех по вирощуванню курчат-бройлерів та забійний цех для їх забою та переробки.
Для залучення абітурієнтів до вступу в БНАУ на кафедрі проводиться профорієнтаційна робота по закріплених районах Тальнівського та Драбівського районів Черкаської області, шкіл м. Білої Церкви та Білоцерківського району.