Профорієнтаційна робота з іноземними слухачами курсу мовної підготовки БНАУ

Добігає кінця 2020-2021 навчальний рік. Для слухачів першої та другої груп мовного курсу МННІЦ БНАУ він закінчився випускними іспитами ще у травні. Студенти, які добре склали іспити, отримують сертифікати та обирають подальші шляхи навчання чи праці. Але освітній процес на кафедрі мовної підготовки триває далі. У липні-серпні ще навчається в онлайн група №3 (куратор А.О. Будугай). Склали першу сесію в липні й продовжують навчання до кінця жовтня члени груп № 5 та № 6 (куратор Є.Ю. Скрипкіна). У червні розпочала свої заняття нова група №7 під орудою в.о. завідувача кафедри мовної підготовки, кандидата філологічних наук Лілії Анатоліївни Роман.

Протягом другого семестру колектив кафедри мовної підготовки продовжував знайомити слухачів-іноземців зі спеціальностями нашого університету. Тривали екскурсії, зустрічі з представниками приймальної комісії, деканатів, кафедр, підрозділів нашого вишу. Традиційно студентів зацікавлюють кабінети, рекреації з багатою наочністю екологічного та біолого-технологічного факультетів, що в корпусі №9, де навчаються іноземці. Керівники кафедр, викладачі, лаборанти розповідають іноземцям на факультетах про свої цікаві спеціальності та умови навчання, запрошують до вступу в БНАУ.

У читальному залі галузевого відділу № 3 наукової бібліотеки Білоцерківського НАУ завідувач відділу Тетяна Петрівна Стрельченко завжди першою зустрічає новачків-іноземців, видає їм підручники, розповідає слухачам курсів мовної підготовки про наукові здобутки викладачів БНАУ, про роботу наукової бібліотеки. Знайомляться слухачі з нашою науковою бібліотекою і в центральному корпусі.

Іноземним громадянам запам’яталася виховна година 11 травня. Це була змістовна зустріч з колективом кафедри безпеки життєдіяльності екологічного факультету. Іноземці не тільки дізналися про роботу кафедри, але й оглянули аудиторії, оснащені наочністю. З розповіді завідувача кафедри Олександра Івановича Розпутнього, професора, доктора сільськогосподарських наук, іноземці більше дізналися про аварію на ЧАЕС, її наслідки для людства та сучасну екологічну ситуацію в Україні. Студентів зацікавили радіобіологічні прилади, з якими працюють ці фахівці.

Іноземці сприйняли також до відома детальну інформацію, яку вони 9-го червня мали змогу отримати на профорієнтаційному заході, організованому приймальною комісією БНАУ на чолі зі Скибою Володимиром Віталійовичем. Студенти зустрілися з деканом екологічного факультету, професором Олександром Миколайовичем Мельниченком, доктором сільськогосподарських наук. Викладачі факультету розповіли про умови навчання, унаочнивши свої виступи презентаціями. Про своє студентське життя на екологічному факультеті вела мову і минулорічна випускниця 4-ї групи курсу мовної підготовки Дженіффер Росеро, громадянка Еквадору.

Знайомство з університетом триває і в липні. Будемо сподіватися, що побачене й почуте під час профорієнтаційних заходів зацікавить іноземців і вони продовжать освіту в стінах нашої alma mater. Ласкаво просимо на навчання в БНАУ!

Ольга Будугай, Андрій Будугай, Скрипкіна Єлизавета, куратори кафедри мовної підготовки БНАУ