ENG | УКР |

Профспілковий комітет

 

Голова профкому – Кузьменко Оксана Анатоліївна
Тел. (04563) 5-31-37; 3-11-35

Бухгалтер профкому – Біленко Галина Миколаївна
Тел. (04563) 3-11-85


Профспілкова організація університету заснована в 1921 році. Спо­чатку в ній налічувалося близько 60 членів. Працювали такі сектори: виробничий, культурно-масовий, побутовий та організаційний.

З урахуванням специфіки вищої школи профспілкова організація вирішувала питання зміцнення виробничої дисциплін, поліпшення житлово-побутових умов, відпочинку викладачів і співробітників, упорядковування трудових відносин між адміністрацією та членами колективу.

З часом чисельність профспілкової організації збільшувалася. На початку 90-х років в її рядах налічувалося близько 2000 членів. Були утворені сектори: організаційно-масовий, виробничо-масовий, жит­лово-побутовий, спортивно-масовий, соцстраху та оздоровлення, охорони праці та техніки безпеки, культурно-масовий. Крім виробни­чих питань, на своїх засіданнях профспілковий (місцевий) комітет вирішував проблеми організації літнього відпочинку дітей викладачів та співробітників у піонерських таборах, санаторіях, здійснював заходи з підготовки до свят та інших знаменних подій, займався оздоровленням співробітників та студентів.

За роки існування профспілкова організація завжди тримала руку на пульсі повсякденного життя університету і всю свою роботу спря­мовувала на соціальні проблеми студентів та професорсько-викла­дацького колективу.

У різні періоди профспілковий комітет університету очолювали В.Д. Перехрестов. А.І. Гугало, В.Т. Трембовельський, В.О. Бусол, М.М. Коркач, Г.І. Скочко, С.П. Васильківський. В.І. Шарандак, В.П.Сокольський, а з липня 2011 р. головою профкому обрано В.М. Недашківського.

У 90-ті роки функції профспілкового комітету змінювалися відпо­відно до вимог часу. Деякі питання перейшли до компетенції адмініс­трації, а основним завданням профспілкового комітету став соціаль­ний захист студентів і співробітників.

Постійно в полі зору профспілкового комітету знаходяться проблеми забезпечення студентів та молодих співробітників житлом. На сьогодні усі студенти забезпечені житлом, а одруженим і тим, хто відмінно навчається, надано право проживати в будинку для малосі­мейних, побудованому для викладачів.

Профспілковий комітет всіляко сприяє розвитку художньої само­діяльності. Саме завдяки його постійній увазі успішно функціонують і стали популярними вокальний ансамбль університету, народний хор «Батьківська нива», народний аматорський драматичний театр, народний ансамбль народних інструментів, народний духовий оркестр, народний ансамбль бандуристів, гурток вокального співу, ансамбль сучасного танцю, гурток ведучих, клуб веселих та кмітливих, що значною мірою сприяє естетичному вихо­ванню студентів.

У 1963 р. в інституті на посаду завідуючого клубом було запро­шено талановиту людину, самодіяльного композитора і поета А.І. Кульчицького, який згодом очолив культмасову комісію профкому. Цій роботі він присвятив 28 років. Саме з його приходом розпочався справжній розквіт самодіяльного мистецтва в інституті.

Важливе місце в духовному житті вузу займала творча діяльність члена Спілки письменників України, доцента кафедри ботаніки і фізіо­логії рослин А.Д. Гудими.

Наступником А.І.Кульчицького став І.Б.Епштейн, а у 90-х роках  –  Свіржевська Л.Г. З 2000 року культ­комісію профкому став очолювати доцент Крикунов В.Г., з 2002 року – доцент Городецький О.С., а з 2006 року – Тищенко Л.І.

3 2011 року – начальником відділу культмасової роботи університету працює старший викладач  Булей Н.В.

Гордістю університету є художні колективи, які удостоєні звання "Народний". Це самодіяльний народний театр, народний духовий оркестр, народний студентський театр естрадних мініатюр, народний ансамбль бандуристів, народний ансамбль народних інструментів, народний хор "Батьківська нива". На базі цього хору утворився фольклорний ансамбль пісні й танцю.

На даний час в університеті успішно працюють такі творчі колективи:

  • народний хор «Батьківська нива» (художній керівник Петро Дроздов);
  • народний духовий оркестр (художній керівник  Петро Мосендз);
  • народний ансамбль народних інструментів (художній керівник Оксана Шишова);
  • народний драматичний аматорський театр (художній керівник Василь Лясота);
  • народний ансамбль бандуристів (художній керівник Валентина Будакова);
  • ансамбль сучасного танцю (художній керівник Олена Польова);
  • гурток вокалу (художній керівник - Галина Шолом);
  • гурток ведучих (художній керівник Наталія Булей);
  • вокальний ансамбль (художній керівник Наталія Булей).

Народний хор «Батьківська нива» був створений у 1992 році на базі хорового колективу агрономічного факультету, до складу якого увійшли  співробітники та студенти. Хор очолив Іван Забірченко.

З 1997 року колектив очолив Олексій Кичак, після чого хор набув статусу «університетський» та отримав звання «народний». Розширився його репертуар в академічному, фольклорно-етнографічному та сучасному жанрах. Тоді ж на базі хору був створений фольклорний ансамбль пісні і танцю, який очолив Олексій Кичак.

За результатами Всеукраїнського конкурсу О.В. Кичак нагороджений дипломом III ступеня у номінації «Кращий керівник аматорського колективу культурно- освітнього закладу профспілок України».

Завдяки таланту, професіоналізму, майстерності та самовідданій праці О.В. Кичака колектив став відомим  не тільки в Україні, але й в усьому світі. Так, у 1998 році фольклорний ансамбль став лауреатом Міжнародного фольклорного фестивалю в Італії; у 2000 році на Міжнародному фестивалі в Бельгії (м.Льовен) колектив теж здобув перемогу, нагородою була поїздка до Парижа. У 2003 році на фестивалі аналогічного рівня в Угорщині ансамбль здобув перемогу і був нагороджений відповідним дипломом. У 2005 та 2006 роках на Міжнародних фольклорних фестивалях м. Зелена Гура та м.Щирк  (Польща) виборов диплом лауреата та ще чотири дипломи в різних номінаціях, хоча на цих фестивалях було більше ста колективів із багатьох країн світу.

У 2007 році колектив став дипломантом  міжнародних фольклорних фестивалів у м.Монтіньяк та Амелі – ля – Бен (Франція). На цих фестивалях фольклорна група «Батьківська нива» під керівництвом музиканта, композитора,  хормейстера Олексія Кичака була  єдиним представником не тільки України, але й всієї Європи.

Колектив хору – надзвичайно працелюбний, мобільний, тому географія його виступів досить широка: загальноосвітні школи Київської, Черкаської, Вінницької, Житомирської, Чернігівської та інших областей; підприємства і організації м. Біла Церква;  Міжнародні виставки «Агро – 2004;2005;2006;2007;2008;2009;»; «Київська осінь», Український дім; Міністерство аграрної політики України; Міжнародні туристичні виставки; сільськогосподарські ярмарки; профорієнтаційні концерти перед випускниками шкіл Київської, Черкаської, Вінницької, Житомирської областей; Міжнародний фестиваль мистецтв «Музичні барви України».

Колектив неодноразово ставав дипломантом Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів вищих навчальних закладів Мінагрополітики «Софіївські зорі» (Житомир, Київ, Каменець – Подільський, Умань , Вінниця - 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 рр.)

У 2009 році колектив очолив талановитий хормейстер П.С. Дроздов.

Наразі колектив хору є найбільш багаточисленним серед інших творчих колективів університету. Його учасниками є студенти, викладачі та співробітники.

Найбільш активними та постійними учасниками хору є викладачі та співробітники університету В.Т. Ткаченко, І.І. Семенова, В.Ф. Литвин, Н.В. Булей, В.В. Невідомська, О.С. Городецький, А.Д. Качан, В.І. Джміль.

Багато років народним духовим оркестром університету керував Василь Антонович Найдьонов – композитор, палкий пропагандист духової музики, заслужений працівник культури України, почесний професор БНАУ. Він – автор збірок музичних творів «Пісні Василя Найдьонова», « Грає духовий оркестр», «Місто над Россю», книги «Страницы моей жизни».

Музичні твори  Василя Найдьонова – це увертюри, марші, вальси, пісні, які супроводжуються клавіром фортепіано. Свій досвід, знання та любов до музичної культури і мистецтва він передав багатьом поколінням музикантів.

З 2009 року народний духовий оркестри університету очолює не менш відомий професіонал, майстер своєї справи, Петро Аркадійович Мосендз. Студентський духовий оркестр – найбільш популярний  коллектив у нашому університеті. Їх бадьора музика супроводжує усі мистецькі заходи, які проходять в університеті, місті та різних областях України.

Багато років керує народним ансамблем народних інструментів досвідчений педагог і музикант Оксана Юріївна Шишова. Ансамбль народних інструментів був неодноразовим переможцем Всеукраїнських фестивалів художньої творчості серед колективів вищих навчальних закладів Мінагрополітики «Софіївські зорі».

У 1964 р. заслуженим артистом України В.Г. Артеменком була здійснена постановка драми Т. Шевченка «Назар Стодоля» (у виставі брали участь 120 чол.) – саме тоді було покладено початок самодіяль­ного драматичного театру. В кінці 70-х років театром керувала Катерина Іллівна Ілліч. З 90-х років по даний час аматорським театром університету керує професор Василь Петрович Лясота. У 1981 році театр отримав звання «народний». За період існування театру було поставлено багато спектаклів («Дисертація» – Є.Дудар, «Продається динозавр» – А. Крим, «Віддавали батька в прийми» – В.Канівець, «Фараони» – О.Коломієць, «Замулені джерела» – М.Кропивницький та інші).

Актори народного аматорського театру університету беруть участь у телевізійних проектах: художньо-публіцистичних фільмах, відео кліпах, телевізійних блогах. За участю акторів театру проходять творчі зустрічі, концертні та благодійні програми.

Добре відомий не тільки в Україні, але й за її межами народний ансамбль бандуристів, яким зараз керує Валентина Михайлівна Будакова. Ансамбль під її керівництвом є багаторазовим лауреатом та дипломантом різноманітних обласних  та Всеукраїнських конкурсів і фестивалів (Всеукраїнський фестиваль художньої творчості серед колективів вищих навчальних закладів Мінагрополітики «Софіївські зорі»). Чудовим співом та грою бандуристів цього ансамблю насолоджувалися глядачі багатьох містечок Італії (1998 р.).

У 2012 році в університеті був створений вокальний ансамбль, яким керує Наталія Володимирівна Булей. За участю цього молодого та талановитого колективу проходять усі університетські, міські та всеукраїнські мистецькі заходи (а це більше 100 виступів на рік в різних куточках України). У репертуарі ансамблю – близько 300 пісень різних жанрів. Ансамбль активно приймає участь у патріотично-благодійних акціях «З Україною в серці», постійно виступає перед дітьми зі Сходу на  святі «День друзів».

Профспілкова організація університету сьогодні виробляє єдину політику по укладанню колективних договорів з адміністрацією вузу та контролю їх виконання, разом з адміністрацією покращує добробут і умо­ви праці членів профспіл­ки, всього трудового колективу. Здійснює конт­роль за використанням коштів соціального стра­хування, бере участь в ор­ганізації санаторно-курорт­ного лікування та відпо­чинку співробітників і студентів, сприяє розвитку художньої самодіяльності й спорту, на­правляє свою роботу на соціально-економічний захист трудового ко­лективу університету.

Значна увага приділяється вдосконаленню участі профспілкової організації у створенні належних умов праці, навчання.

Важливе місце в роботі профспілкової організації займають пи­тання духовного збагачення співробітників та студентів, створення необхідних умов для розвитку мистецтва, масової фізичної культури і спорту, організації змістовного відпочинку та оздоровлення. Цьому сприяла тісна співпраця профкому з адміністрацією, головою студентської ради університету, з районним та обласним фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та вищими профорганізаціями.

На сьогодні чисельність членів профспілки становить понад 4500 членів, що об`єднані у 8 цехових організацій.

При профкомі працює 8 постійно діючих комісій: організаційно-масова, ви­робничо-масова, з охорони праці й техніки безпеки, соцстраху і оздоровлення, по­бутова, соціального розвитку, культмасова комісія, спортивно-масова та ко­місія по роботі зі студентами.

Нині ці комісії очолюють: Недашківський В.М., Булей Н.В., Перцьовий І.В., Кириченко В.М., Кузьменко О.А., Чуб О.В., Кривенко А.І. та Білан А.В.

Очолюють цехові профспілкові бюро: агробіотехнологічного факультету - Кривенко А.І., біолого-технологічного – Кузьменко О.А., факультету ве­теринарної медицини – Чуб О.В., екологічного – Перцьовий І.В., економічного – Білик О.В., факультету права та лінгвістики – Маловічко І.В., АГЧ – Чудінова О.І.

Головним бухгалтером профкому сумлінно працює Біленко Г.М.

У 2001 р. була проведена легалізація і реєстрація профспілкової організації як незалежної самостійної і громадської, в результаті чого вона отримала юридичний статус первинної профспілкової організа­ції при Білоцерківському райкомі профспілки АПК, а це дозволило зберегти фонди профкому на 30 %, які виділяються на культурномасову та спортивно-масову роботу.
Хоча профспілкова організація університету – незалежна громадсь­ка організація, але в своїй діяльності тісно пов`язана з діяльністю ад­міністрації університету та її підрозділів на основі колективного до­говору, взаєморозуміння, компромісу, взаємодопомоги, направлених на єдину ціль – підготовку конкурентоспроможного фахівця для сільсь­кого господарства.
На сьогодні приведені у відповідність до закону відпустки співро­бітників та додаткові відпустки.

На кошти університету обла­днано медичний пункт та профі­лакторій, які працюють під конт­ролем профкому, де співробітни­кам і студентам надається тера­певтична та стоматологічна до­помога. Профілакторій, при яко­му функціонують кабінети: фізіо­терапевтичний, теплолікування, лікувальної фізкультури, масажу, процедурний та ванне відділення, щороку проводять лікування й оздоровлення близько 100 співробітників університету та 700 студентів, причому всі, хто потребує, одержують діє­тичне харчування. Працюють спортивні секції. Високих результатів було досягнуто з таких видів спорту, як бобслей, бокс, віль­на боротьба, боротьба самбо, баскетбол (жінки), важка атле­тика, волейбол. Значну допомо­гу профком надає групі співро­бітників "Здоров`я".

У 2015 році під керів­ництвом профкому та за знач­ної підтримки ректорату, разом з головним лікарем Т.Б.Березанською було отримано ліцензію та проведено акредитацію санаторію-профілакторію на 1 категорію, в ре­зультаті чого із 12 санаторіїв-профілакторіїв у Київській області зберігся і працює тіль­ки санаторій-профілакторій "Ентузіаст" БНАУ. Це дозво­ляє отримувати дотацію від виконавчої дирекції соцстра­ху з тимчасової втрати працездатності щорічно близько 900 000 грн.

На сьогодні майже всі співробітники університету забезпечені да­чними та земельними ділянками, надаються земельні діля­нки під городи для співробітників і пенсіонерів, а також матеріальна грошова допомога для лікування, на поховання, для покращення ма­теріального становища, виділяються гроші для придбання новорічних подарунків і запрошень на Новорічну ялинку для дітей співробітників і студентів.