Робочі візити науковців кафедри садово-паркового господарства до лабораторії мікроклонального розмноження рослин Агрофірми "Благодатне" та Мліївської дослідної станції помології ім. Л. Симиренка

22 лютого колектив кафедри садово-паркового господарства з робочим візитом відвідав  лабораторію мікроклонального розмноження рослин Агрофірми "Благодатне" (м. Шпола, Черкаська область), де в культурі in vitro розмножують плодові, ягідні культури (суницю, ожину, малину тощо) і отримують генетично однорідні та оздоровлені саджанці у промислових масштабах. Науковці мали можливість оглянути лабораторні приміщення, де розробляються технології розмноження для різних видів та сортів культурних рослин, уводяться рослини в культуру in vitro та розмножуються мікроклонуванням, а також здійснюється адаптація рослин-регенерантів до умов відкритого ґрунту. Ознайомлення з тепличним комплексом дозволило оглянути умови підготовки садивного матеріалу до висадки у відкритий ґрунт.

Також у рамках робочої поїздки викладачі відвідали Мліївську дослідну станцію помології ім. Л. Симиренка Інституту садівництва НААНУ. Науково-дослідна установа займається вивченням та поповненням генетичних ресурсів і селекцією плодових, ягідних, горіхоплідних й малопоширених культур. Відбулася цікава розмова з науковими співробітниками відділу генетичних ресурсів і селекції плодових культур, обмін напрацюваннями у практичному садівництві і думками щодо особливостей підготовки фахівців для промислового плодівництва і декоративного садівництва.

Насичений враженнями день завершився оглядом дендропарку на території дослідної станції і відвідуванням Меморіального музею родини Симиренків. Експозиція музею викладена в 11 залах, де зберігаються речі відомої родини, фотографії, документи, наукові праці, а також відновлені історичні інтер'єри. Берегиня музею – Ольга Іванівна Осипенко подарувала цікаву екскурсію про родину Симиренків, декілька  поколінь якої  увійшли в історію України як відомі меценати та науковці.