ENG | УКР |

Роль студентського самоврядування у становленні особистості майбутнього конкурентоспроможного фахівця

 
У нашому університеті, що формує нову генерацію української інтелігенції, яка братиме участь у розбудові незалежної європейської України, функціонує студентське самоврядування у формі старостату, студентської ради та деканату. Самоврядування потрібно студентству, тому що це практична школа для тих, хто бажає спробувати себе у ролі керівника, адміністратора, лідера. Це можливість реалізовувати суспільно значущі проекти, що підуть на користь усій студентській громаді. Розвиток самоврядування, участь в якому розвиває відповідальність за доручену справу, допомагає набути досвіду, сприяє духовному зростанню. Його можна сміливо назвати однією з перших сходинок до громадянського суспільства, коли громада висуває своїх лідерів та вчиться контролювати їхні дії.  Студентське самоврядування здійснюється на рівні студентської групи, курсу, факультету, гуртожитку, студентського містечка.
У студентському самоврядуванні беруть участь ініціативні, творчі, відповідальні  студенти.  Таких немало, й усі вони мають рівне право на участь у студентському самоврядуванні. На факультеті постійно ведеться пошук саме таких людей.
Нещодавно сформовано новий склад студентської ради, куди увійшли найактивніші та віддані дорученій справі студенти факультету.
Так, головою студентської ради ФВМ залишилася Залозна Дар’я, її заступником обрано активного Семена Втюріна. НВК очолив відповідальний Віталій Юрчук, секретарем стала незмінна Юлія Довгань (Нечиталюк). Посаду голови комітету культурно-масової роботи та організаційних питань без вагань зайняла Ілона Андрійчук, волонтерського – ініціативний Михайло Сєнчик, а спорту та туризму – Павло Палій (ця діяльність йому найбільше до душі). Зовнішні зв’язки нашого факультету розвиватиме кмітливий Олександр Боровик. Наша художниця – тендітна й талановита Зінько Анна, наш журналіст – креативний Олег Ластовка.
Старостами гуртожитків залишилися ті ж студенти, що й минулого року – сумлінні Євген Скороход (гуртожиток № 6) та Зубко Анна (гуртожиток № 7).
Представники органів студентського самоврядування ФВМ виконують функції із залучення студентів до активної громадської, наукової та виховної робіт, шукають шляхи для забезпечення відповідного рівня їх успішності, організовують змістовне дозвілля, забезпечують захист прав студентів та виконання ними своїх обов’язків. Крім того, вони є членами ради ФВМ, активно обговорюють нагальні питання навчально-виховного процесу, його удосконалення, діяльності студентських предметних гуртків, формування національно-громадської позиції, політичної культури, соціальної активності.
Це відроджує студентську самостійність. Нині відчувається посилення колективізму і товариської взаємодопомоги серед студентського колективу, створення у кожній академічній групі атмосфери нетерпимості до фактів порушення трудової чи навчальної дисципліни.
На нашу думку, студентське самоврядування є дієвою формою самовиховання, і лише спільний пошук форм участі студентів у навчально-виховному процесі може сприяти досягненню відповідності випускників нашого вишу сучасним викликам сьогодення. Тож, залишилося побажати натхнення й наснаги як нашій команді у досягненні найкращих результатів, так і всім студентам  університету.
 
 
Залозна Дар’я, голова студентської ради ФВМ,
студентка 3(СП)б курсу