Розпочато серію бінарних лекцій з аграрних технологій
Сучасний ринок праці перебуває в стані постійних змін, що зумовлює необхідність адаптації змісту освітніх програм до нових вимог роботодавців. Автоматизація, цифровізація, глобалізація та інші мегатренди створюють нові професії та вимагають від працівників наявності широкого спектру компетенцій. Виходячи з цього колектив економічного факультету БНАУ не стоїть осторонь. Так, на базі лабораторії прикладної економіки та сучасних інноваційних технологій (XAG) у співпраці з DroneUA розпочато серію бінарних лекцій з аграрних технологій для здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за участі канд. с.-г. наук доцента Шемігона О.І. та д-ра екон. наук, проф. Паски І.М.
Серед основних аспектів які висвітлюватимуться у ході бінарних лекцій варто виокремити:
-
Переваги та економіка використання дронів для отримання додаткового врожаю та прибутку.
-
Цифрова трансформація, розвиток штучного інтелекту, великих даних, хмарних технологій вимагає від фахівців знань у сфері ІТ та цифрових інструментів.
-
Перспективи впровадження точного землеробства.
-
Створення розумних ферм за допомоги поєднання автоматизації, цифровізації.
-
Приклади використання сонячної, вітрової та біоенергії в сільському господарстві України.
Отже, автоматизація, цифровізація та глобалізація перетворюють сільське господарство на високотехнологічну галузь. Нові технології відкривають широкі можливості для підвищення продуктивності, якості продукції та збереження довкілля. Однак для успішної адаптації до нових умов необхідно вирішити ряд викликів, пов'язаних з інвестиціями, підготовкою кадрів та кібербезпекою.