ENG | УКР |

Розвиток культури академічної доброчесності у контексті внутрішньої політики університету: виклики сьогодення

 

23 листопада на соціально-гуманітарному факультеті проходив науково-методичний семінар, присвячений питанням культури академічної доброчесності в умовах сьогодення. Олена Цвид-Гром, завідувач кафедри іноземних мов, експерт Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, озвучила основні месиджі НАЗЯВО щодо питань освіти в контексті воєнної російської агресії. Освіта і наука не мають бути поза політикою, коли зазіхають на найвищу цінність – людське життя.

Озвучено звернення НАЗЯВО про вимогу виключення росії з INQAAHE (Міжнародної мережі агентств забезпечення якості вищої освіти). Болонський процес та членство у ENQA (Європейська асоціація гарантії якості вищої освіти) для росії уже призупинені, у вересні російські агентства були виключені з CEENQA (Мережа агентств із забезпечення якості вищої освіти Центральної та Східної Європи). 

Олена Петрівна наголосила на важливості гуманітарної складової вищої освіти, зокрема – на необхідності посилення історико-культурного компоненту як обов’язкової складової вищої освіти. Адже сьогодення диктує свої визначення: вища освіта – це не лише про здобуття професії чи підвищення власних шансів при працевлаштуванні, це набагато важливіший і складніший інститут розвинутого суспільства.

 

Цвид-Гром О.П., завідувач кафедри іноземних мов, канд. філол. наук, доцент