ENG | УКР |

Швейцарсько-українська конференція. Вимоги нового харчового законодавства

 
 
26‒27 вересня в м. Київ проходила друга річна міжнародна конференція «Створення системи державного контролю за безпечністю молока та молочних продуктів на основі оцінки ризиків», організована в рамках швейцарсько-українського проекту «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні».
 
Участь в роботі конференції взяли ключові партнери Проекту: представники центрального апарату Міністерства аграрної політики та продовольства України, Держпродспоживслужби України та її обласних управлінь, професійних громадських організацій, молочного бізнесу, міжнародних організацій та проектів міжнародної технічної допомоги, науковці.
 
Мета конференції – підвищення обізнаності всіх зацікавлених сторін про важливість запровадження системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків та використання належних практик за виробництва молочних продуктів.
 
У вітальній частині виступили: заступник міністра Міністерства аграрної політики та продовольства України Ольга Ковальова, голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш, директор SAFOSO Манон Шуперс, міжнародний провідний експерт Марко Ді Нарді, керівник Проекту з безпечності молока Ігор Кравченко.
 
Упродовж дводенної роботи конференції були висвітлені цікаві доповіді щодо вимог нового харчового законодавства України, практичних кроків Держпродспоживслужби щодо впровадження положень Закону України про державний контроль, основних положень нового проекту наказу з гігієни молока, ризик-орієнтованої системи контролю безпечності харчових продуктів, найкращих практик під час виробництва і переробки молока, антимікробної резистентності.
 
Цікавими і корисними були панельні дискусії, обмін думками та інформацією. Такі зустрічі є важливими для співпраці науково-педагогічних працівників, органів влади та виробничників з точки зору підвищення професійної обізнаності, налагодження комунікацій та забезпечення належної підготовки фахівців ветеринарної медицини.
 
Хіцька Оксана, доцент кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії ім. Й.С. Загаєвського