ENG | УКР |

Студенти спеціальності «Садово-паркове господарство» долучаються до волонтерства, створюючи реабілітаційні сади для наших Героїв

 

31 березня студенти спеціальності «Садово-паркове господарство»  разом із викладачами на запрошення Юлії Василівни  Рашковської – членкині Гільдії ландшафтних архітекторів України та Американської асоціації садових терапевтів, засновниці Благодійного Фонду «Реабілітаційні Сади», долучилися до волонтерства  і  взяли участь у створенні реабілітаційного саду на території КНП КОР "Київський обласний центр ментального здоров’я" у м. Ворзель (Київська область). Новий сад призначений для допомоги у відновленні психічного і фізичного здоров’я пацієнтів, а також наших воїнів, які проходять реабілітацію у закладі.

Реабілітаційні методики із використанням терапевтичних ефектів рослин носять назву гарденотерапії, яка на сьогодні є науковообґрунтованим напрямом соціальної реабілітації. Взаємодія людини з рослинами є ефективним способом впливу на психологічний стан і має великий потенціал в рамках роботи з різними категоріями населення (діти з обмеженими можливостями, люди похилого віку тощо). Фахівці наголошують, що застосування гарденотерапевтичних методик дозволяє  отримувати  декілька реабілітаційних аспектів одночасно – емоційне розвантаження, активізацію емпатії, фізичне навантаження.

У сучасних реаліях лікування садом може допомогти у відновленні та реабілітації людей із травмами або інвалідністю внаслідок війни. У світі гарденотерапію почали використовувати для лікування ще під час Першої світової війни, а Україна на сьогодні потребує фахівців та відповідної інфраструктури. Тому терапевтичні ландшафти, реабілітаційні сади із декоративними, ароматичними рослинами потрібно створювати як у великих містах, так і маленьких селищах. Разом з тим, ці об’єкти мають бути доступними і комфортними для людей з обмеженими можливостями. Однією з найголовніших переваг гарденотерапії над іншими реабілітаційними методиками є високий рівень екологічності.

На перспективу цей напрям буде дуже затребуваним у нашій країні й у післявоєнних ситуаціях. Центри з гарденотерапії або реабілітаційні сади можуть стати платформою для соціальної взаємодії, допомагаючи ветеранам адаптуватися та знайти нове соціальне коло спілкування. Садівництво об’єднує людей, розвиває почуття приналежності, використовує прихований потенціал природи для відновлення внутрішнього ресурсу, отже ефективно доповнює традиційні методи лікування.

Створення реабілітаційного саду на території КНП КОР "Київський обласний центр ментального здоров’я" довело, що згуртованість і партнерство у просуванні гарденотерапії дозволило швидко реалізовувати новий благодійний проект для наших Героїв. Наші студенти – це майбутні садові терапевти, вони надихнулися цією ідеєю і з ентузіазмом допомогли висадити садивний матеріал, який був наданий безкоштовно садовими центрами з різних регіонів України, а також італійськими партнерами.

Наближаємо Перемогу! Працюємо заради Миру!