Сучасне навчальне заняття у формі гуртка – важлива сходинка у професійному зростанні здобувачів вищої освіти на ФВМ

У перший день листопада на факультеті ветеринарної медицини в режимі онлайн відбулося засідання гуртка з дисципліни «Паразитологія та інвазійні хвороби», керівництво якого здійснює доцент кафедри паразитології та фармакології Соловйова Л.М.
Тематика гуртка стосувалася небезпечного зоонозу-паразитозу, а саме – спарганозу, і вона зацікавила студентів з різних курсів, які долучилися до зустрічі. Це 4М, 5М курси та магістри після бакалаврату.
Із доповідями виступили студентки 5 М курсу 2 потоку Міхальова Ірина та Ясковець Олена, які, разом із керівником, ознайомили гуртківців із будовою, циклом розвитку збудників спірометрозної інвазії, поширенням, патогенезом, методами діагностики, лікування та профілактики. Особливу активність серед присутніх під час розгляду та обговоренні даної теми виявив Осіпенко Олег.
Актуальність обраної теми зумовлена і тим, що збудник паразитує у м’ясі та салі свиней і спорадично зустрічається в різних регіонах України. А сало, як відомо, для українця є смачним, важливим і стратегічним продуктом. Тож наші майбутні лікарі ветеринарної медицини дізналися нову корисну інформацію для всіх, навіть вегетаріанців, оскільки шляхи ураження збудником, нажаль, різні.
Тож, заняття в гуртку – це саме той майданчик, де не лише поповнюються знання, а й розкриваються, формуються та реалізуються особистісні якості майбутніх фахівців ветеринарної медицини.

Рубленко С.В., завідувач кафедри паразитології та фармакології
Соловйова Л.М., доцент кафедри паразитології та фармакології