Тренінг із лінійної оцінки молочної худоби

13–14 лютого Асоціацією виробників молока (АВМ) і голландсько-українським центром молочної худоби (DUDC) було організовано тренінг із лінійної оцінки молочної худоби, у якому взяли участь співробітники кафедри генетики, розведення і селекції тварин Руслана Ставецька і Олена Бабенко. Тренінг проводив незалежний експерт із Нідерландів Huub Peek.

Лінійна оцінка екстер’єру молочної худоби використовується для оцінки молочності корів, міцності конституції і визначення перспектив тривалого використання тварин у стаді. Ця оцінка є основою підбору бугаїв-плідників і дає змогу уникнути тих недоліків, які має корова, у її потомстві.

Перший день тренінгу було присвячено теоретичній підготовці, другий – проведенню практичних занять, які проходили у ТОВ «Кищенці» Маньківського району Черкаської області, де утримується стадо корів голштинської породи, з яким працює голландець Корнеліс Хузінха. Спершу корів оцінювали разом із експертом, а потім – кожен працював індивідуально. Підсумкове контрольне завдання полягало в оцінці трьох корів і, слід зазначити, що далеко не всі учасники тренінгу успішно впорались із завданням. Впродовж тренінгу тривали гострі дискусії, адже лінійна оцінка корів є досить суб’єктивною, залежить від досвідченості та професіоналізму бонітера і його власного бачення «ідеальної корови».

Доцент кафедри Ставецька Р.В.,

асистент кафедри Бабенко О.І.