Виховна година для іноземних громадян з нагоди різдвяно-новорічних свят у гуртожитку № 7

23-24 грудня членами кафедри мовної підготовки Міжнародного навчально-наукового інвестиційного центру були проведені тематичні виховні години за місцем мешкання іноземців-слухачів мовного курсу. За сприяння коменданта гуртожитку № 7 БНАУ Олени Володимирівни Ліскович захід відбувся в кімнаті № 148 з дотриманням маскового режиму та інших вимог карантину.

Спершу слухачі мовного курсу дізналися про особливості проведення зимових свят в Алжирі. У цьому всім присутнім студентам 8, 9, 10 груп допомогли презентація та змістовні розповіді студентів-алжирців з Кабілу: Таріка Амруна, Мустафи Жуби Лоузе.

Про зимовий цикл святкувань в Україні розповів куратор групи № 9, асистент кафедри мовної підготовки Андрій Олександрович Будугай. Студенти дізналися багато цікавого про українські обрядові дійства від свята Андрія до Водохрещі, почули зразки поезій про зиму, колядки, щедрівки. Окремо вели мову про наш український «Щедрик» як вишукану перлину світового мистецтва.

Доцент кафедри мовної підготовки Ольга Дмитрівна Будугай, куратор групи № 8, презентувала Новий рік та Різдво у Франції. Студенти порівнювали різдвяні традиції ряду європейських країн, де сповідують різні релігії. Слухачі переглянули самобутню презентацію про Різдво та інші зимові свята в Болгарії з коментарями, поясненнями асистента А.О. Будугая. Ця православна країна давно святкує Різдво 25 грудня, як це роблять європейські католицькі країни.

Краще зрозуміти зміст сказаного й побаченого допоміг синхронний переклад на англійську мову, здійснений в.о. завкафедри мовної підготовки, доцентом Лілією Анатоліївною Роман. Синхронний переклад на французьку мову забезпечила доцент Ольга Дмитрівна Будугай. Про лінгвокраїнознавчі матеріали для вивчення української культури подбала асистент Єлизавета Юріївна Скрипкіна, куратор групи № 10.

Студентка з Нігерії Сінтія Нвосу Чіамака познайомила слухачів з розмаїтою мовною картиною своєї рідної країни, розповіла про зимові святкування в Нігерії.

Отже, на цій виховній годині вдалося поглибити фонові знання слухачів про зимові традиції країни, мова якої вивчається, а також зацікавити іноземців науково-пошуковими формами освітньої діяльності.

Ліскович О.В. , комендант гуртожитку №7 БНАУ

Будугай О.Д. ,  Будугай А.О.,  куратори кафедри мовної підготовки БНАУ