ENG | УКР |

Виставка-персоналія «Садівничий геній України»: Л.П. Симиренко

 

Левко Платонович Симиренко увійшов в історію садівничої науки в Україні як видатний помолог. Помологія, або плодове сортознавство, – це агрономічна наука, яка займається вивченням сортів плодових і ягідних культур. Все своє життя вчений-новатор мріяв про те, щоб чудові плоди були доступні кожній людині, а тому створив основи для розвитку справжнього промислового садівництва і помологічного розсадника. Він задумав зібрати з усього світу сорти плодових, ягідних, квіткових і декоративних рослин, вивчити їх, відібрати і розповсюдити найкращі.

Узявшись за цю титанічну роботу, Л.П. Симиренко вже через десяток років батьківський сад, що на Черкащині, перетворив на величезну наукову лабораторію вітчизняного плодівництва. Тут були зібрані майже всі місцеві і закордонні сорти. Серед них: 900 сортів яблунь, 880 – груш, 82 – слив, 350 – черешень, 115 – персиків, 56 – абрикосів, 63 – порічок, 165 – агрусу, 927 різних форм троянд, 305 різновидів кущів і хвойних дерев. Усього ж у маточних насадженнях розсадника вивчалося близько 3 000 сортів. 

Шостого лютого виповнилося 165 років від дня народження видатного науковця. З цієї нагоди в учбовому абонементі галузевого відділу № 1 була оформлена і експонується виставка-персоналія «Садівничий геній України»: Л.П. Симиренко. На виставці, присвяченій видатному вченому-селекціонеру, представлені найвідоміші його наукові праці. Коли перегортаєш їх сторінки, то немов би переносишся в сад, сповнений духмяного аромату яблук, груш та черешень. Так могла писати лише людина, яка усім серцем була закохана у красу рідної землі.

Його діяльність отримала світове визнання. Він був обраний членом-кореспондентом Бельгійського товариства садівників, Почесним членом французького національного помологічного товариства, брав участь у численних міжнародних виставках. І кожна інформація з виставок починалася словами: «І на цей раз перше місце присуджено королю плодівництва, чародію саду – Л.П. Симиренку».

Наші користувачі, які відвідали цю виставку, також мали змогу поласувати і плодами всім відомого з дитинства сорту яблук Ренет Симиренка, який Левко Платонович вивів і назвав на честь свого батька.