Яка ж ти гарна, рідна мово

Міжнародний день рідної мови – це дата, яка відзначається щороку 21 лютого починаючи з 2000 р.

Цей день має сумну передісторію. У 1952 р. у Пакистані велася боротьба за утвердження бенгальської мови, а не урду, яку нав’язував уряд цієї країни. Адже основна маса населення говорила бенгальською. Це запекле протистояння переросло у масові демонстрації з поліцією, під час яких, захищаючи право на володіння рідною мовою, загинуло декілька студентів-демонстрантів. Ось чому після здобуття незалежності Бангладеш, - уряд цієї країни запропонував ЮНЕСКО проголосити 21 лютого 2000 р. – Міжнародним днем рідної мови.

Рідна мова – один із найбільших скарбів, який успадкував наш народ від своїх величних предків-українців. Це своєрідний генетичний код нації, котрий поєднує минуле із сучасним.

У фонді художньої літератури нашої бібліотеки є багато творів про силу, красу і велич рідної мови. Студенти мали нагоду переконатися в цьому, відвідавши книжкову виставку літератури, яка була присвячена цій історичній даті.