ENG | УКР |

З екскурсією по ландшафтах садів

 

20 вересня 2016 р. студенти ІV курсу спеціальності «Садово-паркове господарство» в рамках навчальної практики з ландшафтної архітектури під керівництвом доцента Іщук Л.П та асистента Жихаревої К.В. відвідали декоративний розсадник журналу «СонцеСад» у с. Жорнівка Києво-Святошинського району. В ході екскурсії директор розсадника Михаць Остап Романович познайомив з студентів з поетапною технологією вкорінення живців декоративних і плодово-ягідних дерев, кущів та трав’янистих рослин у теплиці в умовах штучного туману. Подальше дорощування вкорінених живців практикують у коробах на зволоженому гравії. Готову продукцію реалізують у садовому центрі журналу «СонцеСад», де на контейнерній площадці представлений садивний матеріал з понад 1500 найменувань декоративних і плодово-ягідних рослин. Студентам також продемонстрували автоматичну систему зрошення теплиць і ділянок відкритого грунту та систему опалення теплиць. Та кульмінацією екскурсії стало відвідування трьох полів з квітучими жоржинами. Це справжній жоржиновий рай, де одночасно квітує 200 сортів жоржин всіма кольорами веселки.

В кінці екскурсії кожен студент отримав від директора розсадника Михаця О.Р. подарунки – підбірку журналів «СонцеСад» і духмяну рослину – м’яту перцеву сорту ‘Одойчанка’ в контейнері.

Продовжили знайомство з ландшафтною архітектурою в Києві у ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України під керівництвом кандидата історичних наук, екскурсовода саду Чувікіної Наталії Олексіївни. Під час екскурсії студенти побували на ландшафтних ділянках «Пори року», «Духмяний сад», «Високогірний австрійський сад», «Лабіринт», «Топіарій», «Розарій», «Березовий гай», «Коніферетум», «Сирінгарій», «Сад каменів», «Гравійний сад», «Сукулентна гірка», «Корейський сад», «Тібетський сад» і проаналізували композиційне рішення цих ділянок та асортимент рослин, висаджених на них.

В рамках екскурсії студенти також проаналізували озеленення території храмового комплексу Києво-Печерської лаври і відвідали печери. Приємною родзинкою екскурсії стало відвідання етнографічної експозиції музею Івана Гончара, де представлені різьблення, ткацтво, вишивка, одяг, гончарні та скляні вироби, фотографії, ікони та картини, які презентують побут та пейзажі українського села.

По дорозі додому стомлені, але допитливі, веселі і щасливі студенти обговорювали маршрути наступних подорожей по ландшафтних садах і парках України.

 

                                               Доцент кафедри садово-паркового

                                               господарства Л.П. Іщук