Загальна виховна година на ФВМ до Дня Незалежності України

Щороку, наприкінці літа, Україна відзначає своє головне державне свято – День Незалежності, як правило, з розмахом, особливо, в столиці – президент влаштовує святковий прийом, на головній площі відбуваються концерти, фестивалі та акції. Люди одягаються у вишиванки, виносять державні прапори, співають пісні, прославляючи Батьківщину. Така ж традиція зберігається й в інших містах України. Крім того, в церквах і храмах читають молебні за благополуччя країни, а в кінці дня в усіх містах запускають урочисті салюти.

Уперше День Незалежності України відзначили 16 липня 1991 року – в річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України Верховною Радою УРСР. Однак ,пізніше, цю дату перенесли на 24 серпня, адже саме 24 серпня 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України.

Ця дата започаткувала нову епоху в житті кожного українця і стала ще однією золотою сторінкою в історії українського державотворення. Проголошення незалежності закріпило прагнення українців до свободи, демократичних цінностей та економічного і культурного зростання.

21 вересня на факультеті ветеринарної медицини на 2М курсі (ІІ потік) доцент кафедри паразитології та фармакології, куратор Соловйова Л.М. та студенти 6 групи 2М курсу організували і провели в режимі онлайн загальну виховну годину до Дня Незалежності-2022. Були представлені матеріали, презентації історії свята, здобутки незалежної України, нелегкий шлях боротьби нашої держави за свою незалежність і до сьогодні, коли в країні війна, коли російський ворог намагається зламати нашу волю і чинить страшні звірства. Студент 6 групи Чорнокоз Андрій розповів, як героїчні воїни ЗСУ та їх мудрі керівники на чолі з генералом Валерієм Залужним, з надзвичайною гідністю боронять нашу державу та женуть ворога з українських земель, здійснюючи щоденні подвиги, віддаючи найдорожче – своє життя. Капелани, медики, студенти, в тому числі й жінки, яких близько 15 % у війську, нарівні з чоловіками теж воюють на передовій.

У цьому році  Україна відзначала 31-у річницю Дня Незалежності, та вже 7 місяців, як на українській землі тривають важкі бої. Сьогодні кожен українець, на своєму фронті відстоює власну незалежність у війні проти рашистських окупантів.

24 лютого, росія пішла повномасштабною війною на Україну. І з того часу привітання набули іншого змісту, ніж були до початку війни. Головними словами-побажаннями українців стали «Перемога, Мирне небо та Мир».

Творення історії Батьківщини, її сьогодення і майбутнього – обов’язок кожного з нас, усього народу. Тож давайте з нагоди найважливішого свята України щиро покладатися на успіх наших спільних дій і продовження активної співпраці, що нас єднає, зміцнює нашу державу. Після нашої Перемоги ми відбудуємо нашу незалежну державу, і Україна стане ще кращою, ще могутнішою, ще сильнішою. Слава Україні!

Соловйова Л.М., доцент кафедри паразитології та фармакології,

Рубленко С.В., професор, завідувач кафедри паразитології та фармакології