ENG | УКР |

Зустріч з талановитим науковцем, дослідником, істориком, краєзнавцем, Євгеном Анатолійовичем Черне́цьким

 

Двадцать перше століття…. Чим цікавиться молодь, яка живе зараз на землі? Які її цінності, пріоритети, погляди? На ці питання не можна відповісти кількома словами Але очевидно одне – молоді подобається жити, навчатися, дізнаватися щось нове для себе, визначатися. Особливо тоді життя цікаве, коли в ньому з'являється сенс. Сенс не без мети. Молодь освідомлює, що сьогодні мало любити рідну Батьківщину – її ще треба знати. Тож і мета нині в неї – це пізнати рідний край, бо це не лише збагачує і звеличує людину, а й служить своєрідним містком, що єднає покоління минулі з поколіннями прийдешніми.. А пізнати давнину можливо лише тоді, коли вивчимо історію рідного краю, нашої Батьківщини. Саме з таких історій, як із цеглинок, складається великий будинок історії нашої країни.

Історія краю, або краєзнавство – один із найцікавіших напрямів сучасної науки. Ніколи не вичерпається допитливість людини, яка прагне дізнатися, що відбувалося на землі, де вона народилася і живе, що було до неї, як жили її прародичі, що переживали, з якими труднощами стикалися, як їх переборювали. Студенти Білоцерківського аграрного університету завжди цікавилися вітчизняною історією, минулим, вони пам’ятають мудрість народу, досліджують його історичний досвід, традиції. То ж не дивно, що читальна зала бібліотеки ФПЛ була вщент заповнена студентами разом з викладачами Волошковою Н.В., Рудаковою С.Д., Росавицьким О.О., де 19 квітня відбувалася зустріч з талановитим науковцем, дослідником, істориком, краєзнавцем, Євгеном Анатолійовичем Черне́цьким.

Євген Анатолійович відразу зрозумів настрій присутніх – бажання не тільки познайомитися з його авторськими публікаціями, які були представлені на виставці, підготовленої заввідділом наукової бібліотеки БНАУ Манішевською Т.І. спільно з завфіліалом №11 Білоцерківської міської бібліотечної системи Власенко О.А., а й більше пізнати про кропітку працю дослідника. Краєзнавець з захопленням розповів про можливості праці в архівах Київської області та України, про курйозні випадки та знахідки під час його роботи в даних закладах. Також поділився своїми планами на найближчий час: створити «Довідник про історію назв вулиць Білої Церкви»,»Енціклопедію Білої Церкви 1905-1907 рр.».

Виступ Чернецького Є.А. викликав живий відгук аудиторіїї – його засипали запитаннями: що було раіше на місті корпуса ФПЛ і хто причетний до його будівництва, які історичні факти він має про центральний корпус БНАУ, про його ставлення до переіменування назв вулиць і історична відповідність нинішніх назв та ін..Гість був приємно задоволений, що студенти БНАУ так глибоко цікавляться історією краю і місця де вони вчаться і так щиро люблять цей край. Адже без цього неможливі ні справжній всеукраїнський патріотизм, ні пов’язана з ним повага до загальнолюдських цінностей та ідеалів. А тому назвав теми для студентських краєзнавчих досліджень, повязаних із їхніми спеціальностями, побажавши успіхів і відкриттів, успіхів та перемог, натхнення і праці задля рідної землі.

На прикінці зустрічі Чернецький Є.А. надав бажаючим автограф на свої книги, сфотографувавсяз присутніми, які подякували йому за чудову пізнавальну зустріч, домовившись про подальші зустрічі.