Професорсько-викладацький склад | Кафедри нормальної та патологічної фізіології тварин

Козій Василь Іванович / Vasyl Koziy
Доктор ветеринарних наук, професор/ PhD in veterinary sciences, Professor
Напрям наукової діяльності:
1990 р. кандидатська дисертація на тему: «Лазерна рефлексотерапія при артритах у свиней (клініко-експериментальні дослідження».
2007 р. докторська дисертація на тему: «Ламініт у високопродуктивних корів (етіологія, патогенез, лікування і профілактика».

Стаж роботи: з 1991 р.

Напрям наукових досліджень: використання поведінкових та фізіологічних показників як основи превентивної ветеринарної медицини, дослідження поведінки та підвищення ефективності роботи службових собак.

Автор та співавтор: понад 250 науково-навчальних публікацій у т.ч.
навчального посібника «Добробут тварин (історичні, наукові та нормативні аспекти)», 2012, навчально-наукових посібників та рекомендацій по ортопедичній та антисептичній профілактиці хвороб ратиць у корів, хворобах шкіри та регідратаційній терапії у дрібних тварин, методології наукових досліджень, патологічній фізіології окремих органів та систем, догляду за тваринами та основах сестринської справи.

Стажування: 2000/2001 – Junior Faculty Development Program (JFDP), 11 місяців,Університет штату Каліфорнія, Давіс, США.
2009/2010 – Fulbright Scholar Program, 9 місяців, Університет штату Вашингтон, Пульман, США.
2010 – Animal Welfare Institute, 1 місяць, Вашингтон DC.
2024 – BridgeUSA-Ukraine Program, 1 місяць, Університет штату Арканзас, Файетвілле, США.

Електронна пошта: vasyl.koziy@btsau.edu.ua

Викладає дисципліни:
професійна етика та комунікації ветеринарної практики, методологія наукових досліджень, догляд за тваринами та основи сестринської справи, патологічна фізіологія тварин
Шмаюн Сергій Степанович / Sergiy Shmayun
Вчене звання і науковий ступінь:
Кандидат ветеринарних наук, доцент / PhD in veterinary sciences, Associate Professor
Напрям наукової діяльності:
1997 р. кандидатська дисертація на тему: «Деякі питання епізоотології, патогенезу, терапії і профілактики нематодозів травного каналу коней лісостепової зони України».

Стаж роботи: з 1991 р.

Напрям наукових досліджень: роль стресових факторів у розвитку патологічних процесів у свиней, дослідження імунобіологічної реактивності та пероксидаційних процесів за паразитарних хвороб тварин

Співавтор: посібників – 7, ДСТУ - 1, методичних рекомендацій – 33, статей у фахових та міжнародних виданнях – 52.

Електронна пошта: shmayunsergey@gmail.com

Викладає дисципліни:
патологічна фізіологія тварин, клінічна патофізіологія, догляд за тваринами та основи сестринської справи
Порошинська Оксана Андріївна / Oksana Poroshynska
Напрям наукової діяльності:
2013 р. кандидатська дисертація на тему: «Фізіологічне обгрунтування застосування лізину, метіоніну і треоніну для перепелів м'ясного напряму продуктивності».

Стаж роботи: з 2009 р.

Напрям наукових досліджень: фізіологічні та поведінкові механізми адаптаційних реакцій в організмі тварин за дії стрес-факторів.

Співавтор: посібників – 6, патентів – 1, методичних рекомендацій – 18, статей у фахових та міжнародних виданнях – 46.

Стажування: 2019 р. по програмі Еразмус+ КА 1 в University of Agricultural Sciences and Veterinary Medicine of Cluj-Napoca, Румунія з метою удосконалення знань у галузі фізіології, етології та добробуту тварин.

Електронна пошта: oksana.poroshynska@btsau.edu.ua

Викладає дисципліни:
фізіологія тварин, патологічна фізіологія тварин, методологія наукових досліджень, догляд за тваринами та основи сестринської справи
Лук’яненко Катерина Євгенівна / Kateryna Lukianenko
Асистент / Assistant
Напрям наукової діяльності:

Стаж роботи: Березень 2024 року - асистент кафедри нормальної та патологічної фізіології

Напрям наукових досліджень: дослідження поведінки та покращення ефективності використання службових собак.

Співавтор: посібників - 1, методичних рекомендацій – 3, статей у фахових та міжнародних виданнях – 2.

ID: https://orcid.org/0009-0003-9869-6375
Електронна пошта: lukianenko.kateryna@btsau.edu.ua

Викладає дисципліни:
фізіологія тварин, догляд за тваринами та основи сестринської справи