ENG | УКР |

Хімія – наука майбутнього

 

17-го лютого в Білоцерківському національному аграрному університеті відбувся день відкритих дверей для майбутніх студентів, людей, що спроможні змінити і з часом змінюють майбутнє. В очікуванні змін кожен завітавший на захід дізнавався новинки і знайомився із здобутками та вміннями спеціалістів-викладачів різних спеціальностей. Окреме зацікавлення та ажіотаж виникли біля стендів та столів, де працювали викладачі кафедри хімії.

Термін «хімія» – єгипетського походження. Служителі культу країни Кемі (Чорної Землі, як у сиву давнину називали Єгипет) були видатними майстрами хімічних ремесел ще за двісті років до нашої ери. Людство завжди цікавили речовини, які були продуктами харчування, побуту, медикаменти, отрути, засоби оборони та нападу, сполуки, що утворюються в організмі людини, тварин та рослинах. У Київській Русі при аптеках існували алхімісти, що готували звичайні ліки. Алхімісти отримували та очищали різноманітні речовини, змішували їх за вказівкою аптекаря, разом з ним приймали участь в аналізі та експертизі нових ліків. Алхіміки вважали, що з допомогою міфічного філософського каменю можна прискорити процес «дозрівання» незрілих та «лікування» хворих металів, що у природі відбувається досить повільно, тобто передбачили відкриття ферментів та каталізаторів. Відшуковуючи філософський камінь, алхіміки створили перші апарати для дистиляції рідин, сублімації твердих речових, перекристалізації солей та їх термічного розкладу. Звісно, наразі ніхто не впроваджує у життя цілі алхіміків, однак їх знання та доробок трансформувалися у нову науку, що об’єднує хімію та хімічну технологію. Сучасна хімія є науковим підґрунтям для низки галузей - біології, медицини, біотехнології,  фізики, техніки та всіх без винятку сільськогосподарських дисциплін.

От і створився ажіотаж навколо робочого столу доцентів кафедри хімії (Поліщук В.М., Пономаренко Н.В., Цехмістренко О.С., Поліщук С.А.) та їх керівника (професора Цехмістренко С.І.), які, ґрунтуючись на сучасних знаннях, творили справжнє диво. З їх легкої руки проводились якісні та кількісні реакції, преципітація, окисно-відновні процеси, яскраві реакції виявлення катіонів та аніонів, показані результати дослідницької роботи по вирощуванню кристалів. І, хай вміння й виглядали як яскрава казка, та вивчення основних закономірностей хімічної науки допоможе майбутнім спеціалістам стати успішними на ниві біотехнологій, ветеринарної медицини, агрономії, екології, моделювання складних біологічних систем, створення нових хімічних процесів та матеріалів. Безсумнівно, що сьогодні хімія займає значну частину в житті людства, та ще більш очевидно, що вона – наука майбутнього.

 

Доцент кафедри хімії, кандидат с.-г наук О.С.Цехмістренко

Завідувач кафедри хімії, професор, доктор с.-г наук С.І. Цехмістренко