Вкладка 1: Міжнародні стипендії та гранти
У вкладці 1: 1. Програма Європейського Союзу Erasmus+
2. Німецька служба академічних обмінів (DAAD)
3. Робота в рамках твіннінг-проекту МЕБ між національною ветеринарною школою VetAgroSup (м. Ліон, Франція) та БНАУ
Разом з ветеринарною школою VetAgroSup м. Ліон, Франція, було завершено перед-проекту частину та ведеться робота щодо підготовки заявки на проект з модернізації навчання на ветеринарному факультеті БНАУ та розширення партнерства двох ВНЗ за підтримки Міжнародного Епізоотичного Бюро (МЕБ). Створена спільна французько-українська робоча група для оцінки навчального процесу і матеріально-технічної бази факультету ветеринарної медицини. Разом з тим проводилась робота над поновленням членства факультету ветмедицини БНАУ у Європейській Асоціації факультетів ветмедицини.
15 викладачів ветеринарного факультету взяли участь у стажуванні та літній школі, що організовувались VetAgroSup м. Ліон з проблематики хвороб тварин. В жовтні 2016 р. представники факультету (доценти Хіцька О.А., Царенко Т.М.) взяли участь у регіональній нараді в Казахському національному аграрному університеті (м. Алмати) з питань реалізації проекту партнерства МЕБ з ветеринарної освіти, який був організований в рамках твінінг-проекту між Ветеринарною школою Тулузи (Франція) та КазНАУ (РК).
Протягом вересня-жовтня 2016 р. викладачі факультету ветеринарної медицини брали участь у 3 скайп-конференціях зі своїми французькими колегами в рамках твіннінг-проекту МЕБ з різних напрямів – клінічна підготовка, епідеміологія та інфекційні захворювання, безпека харчових продуктів, мікробіологія та імунологія, фармакологія та токсикологія, а також з питань узгодження коротко- та довгострокових програм по обміну студентами для бакалавра, магістра та PhD.
18 жовтня 2016 р. за підтримки радника посольства Франції в Україні з аграрних питань Ніколя Перена у приміщенні посольства відбулася зустріч науково-педагогічних працівників БНАУ, Ліонської ветеринарної школи (VetAgro-Sup), співробітників ТМЦ «Агроосвіта» Міністерства освіти та науки України і Держпродспоживслужби України з питань реалізації твіннінг-проекту МЕБ щодо покращення ветеринарної освіти. В рамках зустрічі були обговорені спільні кроки з упровадження в систему ветеринарної освіти України рекомендацій, підготовлених Міжнародним епізоотичним бюро, зокрема, «OIE recommendations on the Competencies of graduating veterinarians (‘Day 1 graduates’) to assure National Veterinary» та «OIE Guidelines on Veterinary Education Core Curriculum» за участі МОН та Держспоживслужби України. Досягнуто домовленості про організацію роботи з поширення досвіду БНАУ на інші ветеринарні факультети України.
19 жовтня на факультеті ветеринарної медицини в рамках твіннінг-проекту відбулася зустріч французьких колег Аньєс Леблон та Марка Артуа з представниками кафедр з метою узгодження планів та завдань наступної співпраці, висловлені пропозиції щодо подальшого розвитку проекту на 2017-2018 р.р. Координатори проекту – проф. М.В. Рубленко та проф. Аньєс Леблон погодили зміст проекту на наступний період.
4. Стажування у Франції в рамках програми FEFU
Співробітництво з Федерацією обмінів Франція-Україна (FEFU) надає можливість щорічно 4-5 студентам сільськогосподарських спеціальностей, котрі володіють французькою мовою, пройти стажування на підприємствах Франції. Стажування є двох рівнів: перший рівень загальний – стажування на фермах; другий рівень дає студентам змогу пройти стажування в сільськогосподарських кооперативах чи на підприємствах за своєю спеціальністю. Програма передбачає проведення інтенсивних курсів французької мови для відібраних студентів викладачами з партнерської сторони. У 2016–17 р.р. 2 студенти факультету ветеринарної медицини Тристан Є. (4 курс) та Соколова А. (магістрант 1 курс) пройшли стажування у Франції протягом 2–3 місяців за сприяння Федерації обмінів Франція-Україна (FEFU).
5. Участь у японських дослідницьких програмах
Іноземні дослідники зі ступенем кандидата наук запрошуються до участі в дослідницьких програмах в японських наукових установах тривалістю від 3 до 6 місяців.
Спеціальності: медицина, інженерія, природничі науки.
Рівень: проведення досліджень.
Розмір гранту: покриття витрат на переліт, медичне страхування, витрати на дослідження; виплата стипендії.
Необхідні документи:
- аплікаційна форма
- дослідницька пропозиція
- повний список публікацій
- копії найбільш важливих публікацій
- резюме
- рекомендаційний лист
- копії дипломів
- лист-запрошення від приймаючої установи в Японії
Дедлайн: 31 серпня 2017 року.
Джерело: http://www.mif-japan.org/fellowship/announcement/?hl=en
Основний сайт: http://www.mif-japan.org/
6. Гранти 2017
Вкладка 2: Нас запрошують
У вкладці 2: Програма обміну студентів з Поморською академією, м. Слупськ, Польща
Поморська академія в Слупську – сучасний ВНЗ Польщі з більш ніж 40-річною історією, розташований неподалік Балтійського моря (18 км) у місті Слупськ. В Академії функціонують три факультети: математики та природознавства, філології та історії, педагогіки і філософії. Студентам пропонують навчання за 25 спеціальностями і 100 спеціалізаціями.
Поморська академія (м. Слупськ, Польща) запрошує студентів Білоцерківського НАУ, і зокрема, факультету ветеринарної медицини на навчання спочатку протягом одного семестру, а в подальшому, за програмою отримання подвійного диплому.
Відповідно до умов угоди між академією та нашим університетом студенти БНАУ мають можливість навчатися у Поморській Академії в Слупську впродовж 4 місяців (жовтень-січень) у першому семестрі 2017-2018 н.р. Приймаюча сторона бере на себе витрати за навчання і проживання в гуртожитку протягом семестру. У 2017 році на семестрове навчання у Поморський академії було направлено 5 студентів факультету ветеринарної медицини.
Детальна інформація про Поморську Академію в Слупську: http://www.apsl.edu.pl/
Вкладка 3: Організаційна інформація
У вкладці 3: читати далі…
Відповідальні за міжнародну діяльність на кафедрах ФВМ
Кафедра |
ПІБ викладача |
Акушерства і біотехнології репродукції тварин |
Лотоцький Валерій Володимирович, канд. вет. наук, доцент |
Анатомії та гістології ім. П.О. Ковальського |
Бевз Ольга Сергіївна, канд. вет. наук, доцент |
Мікробіології та вірусології |
Рубленко Ірина Олександрівна, канд. вет. наук, доцент |
Хірургії та хвороб дрібних домашніх тварин |
Андрієць Володимир Григорович, канд. вет. наук, доцент |
Епізоотології та інфекційних хвороб |
Царенко Тарас Михайлович, канд. вет. наук, доцент |
Нормальної та патологічної фізіології тварин |
Порошинська Оксана Андріївна, канд. вет. наук, асистент |
Терапії та клінічної діагностики |
Вовкотруб Наталія Володимирівна, канд. вет. наук, доцент |
Ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії ім. С. Загаєвського |
Хіцька Оксана Анатоліївна, канд. вет. наук, доцент |
Паразитології та фармакології |
Шаганенко Володимир Сергійович, канд. вет. наук, асистент |