Міжнародна діяльність в системі освіти та науки є важливою складовою функціонування Білоцерківського національного аграрного університету. Підвищення рівня ефективності діяльності на агробіотехнологічному факультеті неможливе без активного міжнародного співробітництва та інтеграції в глобальний освітній і науково-дослідницький простір.
На факультеті реалізується співробітництво з міжнародними вузами за різними напрямками. При цьому використовуються різноманітні організаційні форми: студентська та професорсько-викладацькі академічна мобільності, участі в міжнародних конференціях, семінарах, проходження науково-практичних практик, стажування за кордоном.
Міжнародна мобільність на факультеті сприяє науковому та культурному обміну, забезпечує сталий розвиток і підтримує інноваційну спроможність. Така співпраця надає змогу підвищити кваліфікацію викладацького складу, розширити партнерські зв’язки та надати нашим студентам можливість навчання в провідних європейських ЗВО, що значно посилює позиції БНАУ у формуванні висококваліфікованих фахівців в аграрній сфері.
Білоцерківський національний аграрний університет бере участь у європейській програмі Еразмус+ К1 та Еразмус+ К2.
Агробіотехнологічний факультет Білоцерківського національного аграрного університету став учасником проєкту за програмою Еразмус+ КА2 «ClimEd – Багаторівнева освіта та професійне навчання з питань кліматичних послуг, адаптації до змін клімату та їх пом’якшення в локальному, національному та регіональному масштабах»,
Проєкт виконуватиметься впродовж 3 років за координаторства Університету Гельсінкі, Фінляндія. Ініціаторами тренінгу виступають установи заявники проєкту: University of Helsinki (Helsinki, Finland), Odessa State Environmental University (Odessa, Ukraine), Kyiv National University of Construction and Architecture (Kyiv, Ukraine).
В рамках проєкту передбачається створення коротко-, середньо- та довгострокових навчальних курсів з використанням інноваційних педагогічних технологій для підготовки та перепідготовки фахівців кліматозалежних галузей економіки, а також онлайн-курсів для підвищення обізнаності широких верств населення в галузі кліматології і кліматичних послуг. Тому для впровадження та удосконалення екологізації освіти в Білоцерківському національному аграрному університеті в рамках спільного Проєкту Еразмус+ викладачі агробіотехнологічного прийняли участь в тренінгу «Adaptation of the Competency Framework for Climate Services to conditions of Ukraine». Прослухавши лекції спільно з Одеським екологічним університетом було розроблено Навчальний курс «Вплив змін клімату на продовольчі системи». Курс підготовлений для дистанційного вивчення в модульному об'єктно-орієнтованому динамічному навчальному середовищі (MOODLE).
На агробіотехнологічному факультеті підписані угоди про співпрацю по академiчних обмінах з такими університетами як: Czech University of Life Sciences, Prague (Чехія), University of Debrecen (Угорщина), Academia Pomorska w Slupsku (Польща), Writtle College (Великобританія), Полоцький державний університет (Республіка Білорусь), ESA – Ecole Superieure d’Agricultures Angers Loire (Франція), Hochschule fur Technik und Wirtschaft Dresden (Федеративна Республіка Німеччина), Словацький сільськогосподарський університет (Словаччина).
Викладачі та студенти агробіотехнологічного факультету є учасниками академічних обмінів та активно працюють в рамках міжнародниї проєктів.
У 2018 р. було налагоджено співпрацю агробіотехнологічного факультету з Полоцьким державним університетом (Республіка Білорусь). У ході переговорів було підписано угоду про співпрацю та окреслено основні питання співпраці:
– спільні наукові дослідження і публікації у наукових журналах обох університетів;
– обмін науково-педагогічним складом та студентами та їх стажування;
– участь у семінарах, конференціях і академічних зустрічах, проведення міжнародних відеоконференцій;
– спеціальні короткострокові академічні програми;
– академічна мобільність студентів; – розробка віртуальних навчальних модулів;
– обмін методологією та розробка спільних навчальних планів та освітніх програм;
– підготовка програм з подвійними дипломами;
– спільний пошук та імплементація міжнародних освітніх та наукових програм, грантів та проектів.
У системі міжнародних зв’язків важливе місце займає організація виробничого стажування за кордоном. Під час практичного навчального семестру студенти та випускники нашого університету отримують фахові навички та знання в різних сферах аграрного бізнесу, вивчають сучасні технології аграрного виробництва та підвищують свою мовну підготовку. Щорічно понад 50 студентів агробіотехнологічного факультету виїздять за кордон з метою проходження виробничої практики різного фахового спрямування. Так, у 2021 р. студентка 2 курсу Тарнопольська Ірина проходила виробничу практику у підприємстві «Kuipers Emsbueren GmbH», Емсбюрен, Німеччина.
Студенти мають змогу пройти стажування на сільськогосподарських підприємствах наступних країн:
1. Фінляндія – рослинництво, термін стажування 2-3 місяці.
2. Австралія – тваринництво, термін стажування 12-18 місяців.
3. Канада – тваринництво, термін стажування 12-18 місяців.
4. Польща – рослинництво, термін стажування 2-3 місяців.
5. Німеччина:
- Програма “Erdbeer-Hof Warnsdorf” – рослинництво, період стажування 2 місяці;
- Програма «АПОЛЛО» та «Німецький селянський союз» – рослинництво, тваринництво, період стажування 3 місяці;
- Міжнародний літній університет при Університеті м. Гісен – обмін студентами.
6. Данія:
- Програма «AB-Farms» – тваринництво і рослинництво, термін стажування 12-18 місяців;
- Програма «DUC» – тваринництво, термін стажування 12-18 місяців.
7. Голландія:
- Програма «Stichting Uitwisseling» – рослинництво і тваринництво, термін стажування 1-12 місяців;
8. США:
- Програма «Work and Travel» – сфера послуг, термін стажування 3 місяці;
- Програми «MAST», «САЕР», «Еxperience Іnternational», «ІІ», «WISE» – рослинництво, тваринництво, термін стажування 8-12 місяців;
- Програми «Precision Agriculture», «Pioneer Seeds» – рослинництво, елеватори, термін стажування 8-12 місяців.
9. Франція:
- Програма «FEFU» - рослинництво, тваринництво, термін стажування 3-6 місяців;
- Програма «ISFRADA» - рослинництво, тваринництво, термін стажування 3-6 місяців;
10. Австрія – тваринництво, термін стажування 3-6 місяців;
11. Швейцарія – тваринництво і рослинництво, термін стажування 3- 4 місяці.
12. Великобританія – тваринництво і рослинництво, термін стажування 4-12 місяців.
З 2018 року на агробіотехнологічному факультеті БНАУ проводиться підготовка іноземних громадян. Ми пропонуємо іноземним студентам можливість навчання англійською та українською мовами. Зараз на факультеті за програмами бакалаврату навчається 22 студенти з різних країн світу: Камеруну, Нігерії, Алжиру, Лівану, Еквадору.
Реалізація академічної мобільності в рамках програми Erasmus + (м. Краків, Польща )
З 18 по 22 липня 2022 р. гаранти освітніх програм "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" СВО Бакалавр професор Микола Трегуб, "Водні біоресурси та аквакультура" СВО Бакалавр професор Наталія Гриневич, "Право" СВО Магістр доцент Анна Пахомова долучилися до освітнього процесу Краківського сільськогосподарського університету ім. Гуго Колонтая. Метою стажування за програмою Еразмус+ КА107 стало підвищення кваліфікації, ознайомлення з роботою факультету сільського господарства та економіки, а також проведення англомовних лекцій для студентів.
Міжнародне стажування за програмою “Strengthening scientific capacities and cooperation of Ukrainian universities in AgriSciences” (м. Прага, Чехія).
У грудні 2021 р. доктор технічних наук, професор кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Л. С. Червінський прийняв учать в ряді семінарів , що відбулися в рамках проекту зміцнення наукового потенціалу та співпраці Українських університетів з Чеським університетом природничих наук “Strengthening scientific capacities and cooperation of Ukrainian universities in AgriSciences”.
Міжнародне стажування за програмою "Академічна доброчесність" (м. Варшава, Польша)
З 7 червня до 18 липня 2021 р. завідувач кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Трегуб М.І. у пройшов підвищення кваліфікації за програмою «Академічна доброчесність» обсягом 180 годин (6 кредитів).