Продовжуємо готувати талановиту прогресивну молодь Київщини

Входження України в цивілізований ринок посилює вимоги до якості, надійності, конкурентоспроможності та безпеки харчової продукції.

Співпрацюючи з Малою академією наук України, доктор вет. наук, професор, завідувач кафедри ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С. Загаєвського Василь Петрович Лясота багато років поспіль уносить вагомий внесок у розвиток освіти Київщини, проводячи, разом з учнями Білоцерківських шкіл – членами МАН, науково-дослідницьку роботу щодо визначення якості та безпечності харчових продуктів. Починаючи з 2006 року, школярі були призерами і переможцями Всеукраїнських та Обласних конкурсів-захистів науково-дослідних робіт.

Не став виключенням й 2022 рік. Так, учениці Білоцерківського ліцею («Колегіуму»), учасниці гуртка «Основи ветеринарної медицини» Софія Гіптенко (секція «Ветеринарія та зоотехнія» – 1 місце) та Анна Коновал (секція «Загальна біологія» – третє місце) стали переможцями і призерками Обласного конкурсу-захисту науково-дослідних робіт.

Крім того, Софія Гіптенко – призерка Всеукраїнського конкурсу науково-дослідних робіт МАН України, що відбувся під егідою МОН України з 04 по 09 липня 2022 року (онлайн), в якому брали участь 23 члени МАН із різних регіонів України (секція «Ветеринарія та зоотехнія»). Напрям наукового дослідження юної дослідниці від 2020 року – безпечність та якість харчових продуктів різних виробників та виявлення їх фальсифікації. У конкурентній боротьбі Софія Гіптенко виборола друге призове місце. Усі призери запрошені МОН України для участі у Міжнародному конкурсі юних дослідників.

Колектив ФВМ Білоцерківського НАУ щиросердно вітає професора Лясоту Василя Петровича із вагомим досягненням своїх підопічних – талановитої молоді Білої Церкви.

Водночас, Василь Петрович щиро дякує НПП факультету, які активно допомагали у організації та проведенні наукових досліджень Софії Гіптенко (впродовж 2020−2022 рр.) та Анни Коновал – доктору вет. наук, доценту, зав. каф. ветеринарно-санітарної експертизи та лабораторної діагностики ІПНКСВМ Богатко Надії Михайлівні, кандидату вет. наук, доценту кафедри ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського Букаловій Наталії Володимирівні, кандидату вет. наук, доценту кафедри іхтіології та зоології Присяжнюк Наталії  Михайлівні, колективу Державного підприємства «Київський обласний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» м. Біла Церква.

Нещодавно Міністерство освіти і науки України, за особистим підписом міністра Сергія Шкарлета, відзначило подяками Василя Петровича Лясоту за результативну роботу з учнівською молоддю у підготовці до Всеукраїнського конкурсу-захисту НДР учнів – членів МАН України у 2022 році.

Колектив факультету щиро бажає нашим колегам подальших вагомих досягнень у науковій роботі юних дослідників Київщини.

Колектив ФВМ