ENG | УКР |

Новини | Кафедри технологій у рослинництві та захисту рослин

27 червня 2024 року спеціалізована вчена рада ДФ 27.821.024 Білоцерківського національного аграрного університету Міністерства освіти і науки України у складі голови: доктора с.-г. наук, професора Карпук Л.М., рецензентів: кандидата с.-г. наук, доцента Хахули В.С., кандидата с.-г. наук, доцента Правдивої Л.А., опонентів: доктора с.-г. наук, професора Любича В.В., доктора с.-г. наук, професора Білявської Л.Г., на підставі прилюдного захисту дисертації Мостипан Олени Валеріївни на тему:«Формування продуктивності сої залежно від агротехнологічних заходів вирощування в умовах Правобережного Лісостепу України» прийняла рішення про присудження їй ступеня доктора філософії з галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 "Агрономія". Науковий керівник Грабовський Микола Борисович, доктор сільськогосподарських наук, професор, професор кафедри технологій в рослинництві та захисту рослин.
Дякуємо ректору університету, професору Шуст Олені Анатоліївні за всебічну підтримку роботи агробіотехнологічного факультету!
Дякуємо вченому секретарю Артімоновій І.В. за чітку організацію роботи спеціалізованої вченої ради. Дякуємо ЗСУ за можливість працювати і проводити освітню і наукову діяльність.

  


31 травня 2024 року спеціалізована вчена рада ДФ 27.821.021 Білоцерківського національного аграрного університету Міністерства освіти і науки України у складі голови: доктора с.-г. наук, професора Карпук Л.М., рецензентів: кандидата с.-г. наук, доцента Лозінського М.В., кандидата с.-г. наук, доцента Правдивої Л.А., опонентів: доктора с.-г. наук, доцент Паламарчука В Д., доктора с.-г. наук, доцент Коваленко О.А., на підставі прилюдного захисту дисертації Степаненка Миколи Володимировича на тему:«Оптимізація технології вирощування кукурудзи для виробництва біоетанолу в умовах Правобережного Лісостепу України» прийняла рішення про присудження йому ступеня доктора філософії з галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 "Агрономія". Науковий керівник Грабовський Микола Борисович, доктор сільськогосподарських наук, професор, професор кафедри технологій в рослинництві та захисту рослин.
Дякуємо ректору університету, професору Шуст Олені Анатоліївні за всебічну підтримку роботи агробіотехнологічного факультету!
Дякуємо вченому секретарю Артімоновій І.В. за чітку організацію роботи спеціалізованих вчених рад та технічній підтримці. Дякуємо ЗСУ за можливість працювати і проводити наукову діяльність.

 


09.04.2024 Відбувся фаховий науковий семінар з публічною презентацією та обговоренням наукових результатів дисертаційних досліджень Мостипан О.В. на тему: «Формування продуктивності сої залежно від агротехнологічних заходів вирощування в умовах Правобережного Лісостепу України». Науковий керівник:доктор с.-г. наук,професор Грабовський М. Б.


Для реалізації цілісної системи підготовки майбутніх висококваліфікованих фахівців із захисту рослин у сучасних умовах
освітнього процесу, найкращим методом урізноманітнення навчання, є проведення гостьових лекцій.

Фахівці із захисту рослин під час своєї професійної діяльності повинні ефективно реагувати на зміни, які динамічно відбуваються на виробництві та бути конкурентними на ринку праці.

У рамках вивчення дисципліни «Агрофармакологія» було запрошено провідного фахівця Департаменту досліджень та розробок «ALFA Smart Agro» Валерія Литвиненка.

Так, 22 березня 2024 р. відбулася гостьова лекція для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 201 Агрономія. Лектор підготував доповідь на актуальну тему «Особливості захисту посівів сільськогосподарських культур від шкідливих організмів», під час якої були розглянуті питання реалізації продуктивного потенціалу пшениці
озимоїсоняшника, ячменю озимого та складові їх врожайності, алгоритми визначення та усунення проблем, що можуть виникати під час внесення пестицидів. Корисною для студентів стала інформація, яка стосувалась найбільш поширених шкідливих організмів зернових культур та заходів захисту від них, а саме застосування інноваційних рішень від Компанії
«ALFA Smart Agro». Наведена інформація викликала інтерес у здобувачів і цікаву дискусію. Під час лекції учасники активно долучались до обговорення представлених матеріалів, високо оцінили професійні навички спікера Валерія Литвиненка.

Студенти 2 курсу та доцент кафедри технологій у рослинництві та захисту рослин Горновська Світлана, Агробіотехнологічного факультету, БНАУ щиро вдячні провідному фахівцю Департаменту досліджень та розробок «ALFA Smart Agro», Валерію Литвиненку за проведену гостьову лекцію, а також за цікаву та корисну зустріч.


29 лютого 2024 р. на засіданні разової спеціалізованої вченої ради Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН відбувся захист дисертаційної роботи Вадима Скакуна на тему «Оптимізація елементів технології вирощування ліній-батьківських компонентів та інноваційних гібридів кукурудзи в умовах центрального Лісостепу України», поданої на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 20 Аграрні науки та продовольство зі спеціальності 201 Агрономія. Як опонент, від Білоцерківського національного аграрного університету брав участь у засіданні спеціалізованої вченої ради професор, доктор с.-г. наук Грабовський М.Б.