ENG | УКР |

Інформативні лекції від представників нідерландсько-українського ТОВ «Розетта Агро»

 

Для студентів агробіотехнологічного факультету спеціальності «Агрономія» було проведено цікаві та інформативні лекції. Їх прочитали колеги і партнери нашого університету – фахівці ТОВ «Розетта Агро» та проєкту «Стійка Україна».

Фредеріка Вогель, власниця нідерландсько-українського ТОВ «Розетта Агро» та засновниця проєкту «Стійка Україна», розповіла студентам про європейські тенденції щодо глобальних екологічних проблем планети. Вона акцентувала увагу на зростанні рівня вуглекислого газу в атмосфері, обґрунтувала можливі шляхи фіксації вуглецю в сільському господарстві та пояснила поняття «вуглецевий слід», який тепер враховується при вирощуванні сільськогосподарських культур. Також вона розповіла про зміни в сучасних європейських стандартах для супермаркетів щодо маркування продукції, пов’язаної з викидами вуглекислого газу під час її вирощування та переробки.

Презентація пройшла активно завдяки живому спілкуванню Фредеріки з нашими здобувачами освіти.

Валерій Ляшинський, директор ТОВ «Розетта Агро» та координатор проєкту «Стійка Україна», ознайомив студентів з діяльністю проєкту, який реалізується за підтримки Уряду Нідерландів у співпраці з 16 нідерландськими компаніями. У 2024 році, завдяки проєкту «Стійка Україна», науково-педагогічні працівники разом із здобувачами освіти спеціальності «Агрономія» нашого факультету взяли участь у днях поля, семінарах і вебінарах, присвячених різним сільськогосподарським культурам. Він також ознайомив нас із програмою жовтневих вебінарів цього року, науковою роботою проєкту та дослідженнями у сфері регенеративного землеробства.

Марсель де Янг, нідерландський консультант із вирощування сільськогосподарських культур (консультативне агентство Boden & Groen), розповів про регенеративне землеробство та шляхи відновлення ґрунту під час вирощування сільськогосподарських культур. Він висвітлив питання забезпечення культур макро- та мікроелементами, оптимізації умов для фотосинтезу, а також детально розглянув «Піраміду здоров’я рослин». Було обговорено будову ґрунту, баланс катіонного обміну, що сприяє розвитку ґрунтової біоти. Також було піднято питання здорової ґрунтової біоти, ролі мікоризи, покривних культур та інші аспекти, пов’язані з регенеративним землеробством.

Усі презентації були надзвичайно цікавими, викликали жвавий інтерес у здобувачів освіти та спонукали до тривалого обговорення після завершення лекцій.

Декан АБТФ, доцент Валерій Семенович Хахула, від імені всіх присутніх подякував колегам із нідерландсько-українського ТОВ «Розетта Агро» та проєкту «Стійка Україна» за цікаві лекції. Він також наголосив на важливості подальшої співпраці в межах цього проєкту та можливих нових ініціатив, які можуть виникнути в найближчому майбутньому.