Тематика наукових досліджень
Тематика ініціативної науково-дослідної роботи, що виконуються НПП в межах роботи на кафедрі «Наукове обґрунтування адаптивних і ресурсозберігаючих технологій вирощування сільськогосподарських та біоенергетичних культур в умовах Центрального Лісостепу України» 0118 U004125 з 2018-2022 рр.
На кафедрі створено науково-дослідний інститут енергоефективних технологій і агротехнологічних та технічних процесів у рослинництві
НДІ здійснює свою діяльність на базі кафедр технологій в рослинництві та захисту рослин і механізації та електрифікації сільськогосподарського виробництва БНАУ на науково-дослідних лабораторій «Насіннєзнавства та методів визначення якості насіння» й «Енергоефективних технологічних і технічних засобів з використанням енергії поновлювальних джерел у рослинництві» Дослідного поля НВЦ БНАУ
Основними напрямами діяльності НДІ є:
-
Проведення фундаментальних і прикладних досліджень згідно тематики НДІ «Розробка теорії, практики та принципів формування й вирощування міжродових, міжвидових, міжсортових, міжгібридних, сорто-гібридних сумішей зернових, зернобобових, олійних, кормових, пряних культур.
-
Впровадження існуючих альтернативних, адаптивних, екологозахисних агробіотехнологій в інтенсивному та органічному енерго- й ресурсозберігаючому рослинництві за ви
-
Теоретичне й експериментальне обґрунтування енергоефективних технологічних процесів і технічних засобів з метою використання енергії поновлюваних джерел у рослинництві та системі виробництва с.-г. культур біоактивних органічних добрив.
-
Розробка довгострокових планових проектів створення енергетичних плантацій в умовах правобережного Лісостепу України.
-
Пошук нових джерел енергії та використання біоенергетичних культур для різних видів біопалива та розвиток новітніх технологій конверсії біомаси та застосування їх в енергетичній галузі України.
-
Вітрова енергія. Розробка мобільної безредукторної вітроелектричної установки для отримання сучасної «зеленої» електричної енергії для потреб побуту чи сільськогосподарського виробництва
-
Сонячна енергія. Розробка малогабаритних геліоколекторів для потреб гарячого водопостачання.
-
Дослідження основ адаптованого використання сонячних електричних батарей в умовах автономного електричного живлення.
-
Електротранспорт. Використання поновлюваних джерел електричної енергії на підйомно-транспортному устаткуванні з електроприводом. Підвищення ефективності використання устаткування шляхом оптимізації режимів заряджання акумуляторних батарей в умовах автономного живлення.
Колектив кафедри тісно співпрацює з науково-дослідними установами, академічними закладами та сільськогосподарськими підприємствами:
-
University of Maribor (Словенія)
-
Czech University of Life Sciences (Чехія)
-
Agricultural University Plovdiv (Болгарія)
-
Warsaw University of Life Sciences (Польща)
-
Writtle University College (Великобританія)
-
University of South Bohemia in České Budějovice (Чехія)
-
University of Applied Sciences Dresden (Німеччина)
-
University of Helsinki (Helsinki, Фінляндія)
-
Odessa State Environmental University (Odessa, Україна)
-
Czech University of Life Sciences Prague (Чехія)
-
Iнститут картоплярства НААН
-
УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого
-
Iнститут сільського господарства степової зони НААН
-
Одеська державна сільськогосподарська дослідна станція НААН
-
Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН
-
Одеський державний екологічний університет
-
Житомирський національний агроекологічний університет
Сільськогосподарські підприєства:
-
ТОВ «Земля і воля», Чернігівська обл., Бобровицький р-н, місто Бобровиця;
-
Компанія ПСП Агрофірма «СВІТАНОК» Київська обл., Васильківський р-н, с. Ковалівка;
-
ТОВ Агрофірма «Колос» Київська обл., Сквирський р-н., с. Пустоварівка;
-
ТОВ «Саварське», Київська область, Богуславський район, с.Саварка;
-
ТОВ «Земля Томилівська», Київська область, Білоцерківський р-н;
-
ФГ «АГРОРОСТ» Київська обл., м. Біла Церква
-
ТОВ «АST» Житомирська обл. Попільнянський р-н. с. Парипси
Наукові дослідження НПП ведуться за такими ініціативними темами:
Грабовський Микола Борисович – «Теоретичне і наукове обґрунтування вирощування кукурудзи та сорго цукрового для виробництва біогазу».
Городецький Олександр Степанович – «Порівняльна характеристика сучасних вітчизняних і зарубіжних гібридів цукрових буряків та їх адаптація до грунтово-кліматичних умов правобережної частини Центрального Лісостепу України».
Горновська Світлана Володимирівна – «Агроекологічне обґрунтування контролю чисельностішкідників соняшнику в Степу України».
Качан Леся Михайлівна – «Продуктивність гібридів цукрових буряків залежно від системи удобрення у правобережному Лісостепу України».
Козак Леонід Андрійович – «Вивчення та розширення сортименту колекції кормових культур в умовах дослідного поля БНАУ».
Мостипан Олена Валеріївна – «Формування продуктивності сортів сої залежно від технологічних прийомів вирощування».
Остренко Михайло Володимирович – «Особливості вирощування насіннєвої картоплі в умовах центрального Лісостепу України для подальшого репродукування».
Панченко Тарас Валентинович – «Еколого–біологічні методи рослинництва за вирощування пшениці озимої та забезпечення високої якості зерна в умовах центрального Лісостепу України.
Покотило Ігор Анатолійович – «Оптимізація агротехнічних заходів вирощування ярого ячменю».
Правдива Людмила Анатоліївна – «Фундаментальні наукові дослідження з оптимізації елементів технології вирощування сільськогосподарських та біоенергетичних культур»
Самойлик Майя Олександрівна – «Селекційна цінність вихідного матеріалу Triticum aestivum L. створеного за гібридизації різних екотипів».
Хахула Валерій Семенович – «Стратегія виробництва продовольчого зерна пшениці озимої в коротко-ротаційні сівозміні в агрофітоценозі правобережного Лісостепу України».
Федорук Юрій Васильович – «Теоретичні і практичні основи підвищення продуктивності картоплі та ефективності використання добрив під впливом біостимуляторів в умовах Лісостепу України.
Шушківська Наталія Іванівна – «Ентомокомплекс на однорічних бобових культурах та контроль чисельності фітофагів в центральному Лісостепу України».
Яковенко Олександр Миколайович – «Екологічне обґрунтування контролю чисельності грунтоживучої шкідливої ентомофауни агроценозу Лісостепу України.