ENG | УКР |

Стратегічний план розвитку | Кафедри технологій у рослинництві та захисту рослин

 

Кафедра технологій у рослинництві та захисту рослин систематично працює та має широкі потенційні можливості для розвитку, вдосконалення, самореалізації та розширення навчальних програм і послуг відповідно до сучасних потреб замовників кадрів та ринку праці в Україні.

Основними стратегічними цілями кафедри є :

  • Організація навчальних занять з дисциплін, закріплених за кафедрою і проходження студентами виробничої практики у відповідності з основними освітніми програмами;
  • Розширення баз і об'єктів виробничої практики з врахуванням вимог та змісту навчальних дисциплін;
  • Здійснення контролю якості змісту викладання дисциплін і їх навчально-методичного забезпечення;
  • Залучення фахівців з виробництва до проведення занять з фахових дисциплін, участі у круглих столах та наукових семінарах кафедри;
  • Здійснення викладання окремих занять і дисциплін іноземною мовою;
  • Ширше впровадження у навчальний процес інформаційних технологій;
  • Поширення (запровадження) дистанційної форми навчання;
  • Організація роботи зі студентами-випускниками з метою залучення їх до наукової роботи кафедри, навчання в аспірантурі;
  • Вивчення, узагальнення та поширення досвіду роботи кращих викладачів;
  • Підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів кафедри;
  • Організація науково-дослідної роботи студентів, викладачів, проведення наукових досліджень з актуальних проблем і питань впровадження нових технологій навчання;
  • Публікування результатів наукових досліджень працівників кафедри у виданнях, що входять до визнаних науково метричних баз даних;
  • Створення постійно діючого центру консультаційного центру з питань системи захисту та технологій вирощування с.-г. рослин;
  • Партнерство з іноземними вищими закладами освіти;
  • Розвиток і вдосконалення матеріально-технічної бази кафедри;
  • Постійна профорієнтаційна робота кафедри, з метою популяризації професії;
  • Здійснення навчальної та виховної роботи зі студентами на основі освітнього потенціалу Університету.

Перехід сільськогосподарського виробництва України на сучасні інтенсивні технології вирощування с.-г. культур викликав гостру потребу у підготовці кадрів нового рівня, здатних впроваджувати новітні технології вирощування з застосуванням сучасної техніки, високоякісного посівного матеріалу та засобів догляду за посівами, а це в свою чергу, підвищило вимоги до їх кваліфікації. Адже за результатами роботи цих фахівців керівниками с.-г. підприємств різних форм власності приймаються економічно обґрунтовані управлінські рішення щодо подальшого функціонування та оптимального розвитку с.-г. виробництва.

Враховуючи перспективи розвитку кафедри в рамках цього напрямку, визначено завдання кафедри – допомога з акредитації освітньої програми здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія». Акредитація освітньої програми потребує оновлення та розробки навчально-методичного забезпечення, популяризації спеціальності усіма можливими засобами, успішний набір студентів в результаті вступної кампанії. Написання підручників та навчальних посібників для підготовки за програмою з врахуванням законодавчих змін, є одним із важливих завдань кафедри. З цією метою планується випуск навчальних посібників з фахових дисциплін, що викладаються на кафедрі.

При підготовці фахівців освітнього ступеня «бакалавр» та «магістр» робота викладача спрямована на кінцевий результат – формування у студентів компетентностей спеціальності «Агрономія».

Розвиток та вдосконалення матеріально-технічної бази кафедри є необхідною умовою для якісного проведення занять. Завдання кафедри - пошук джерел фінансування (в тому числі спонсорських) для придбання мультимедійної та комп’ютерної техніки для облаштування кабінетів кафедри.

Підвищення наукового потенціалу визначено одним із важливих стратегічних напрямків роботи кафедри. Важливим критерієм оцінки результатів наукової роботи кафедри є публікації результатів наукових досліджень у наукових виданнях та участь в міжнародних науково-практичних конференціях. У цьому напрямі роботи планується збільшити кількість публікацій у виданнях, що входять до визнаних науково-метричних баз даних.

Іншим, не менш значущим показником, який характеризує науковий рівень кафедри є кадровий потенціал. Для забезпечення належної професійної підготовки фахівців планується отримання вченого звання «доцент» двох працівників кафедри, які мають науковий ступінь кандидат с.-г. наук та захисту докторської дисертації за спеціальністі 201 «Агрономія». Пріоритетним завданням кафедри є також підвищення кваліфікації викладачів і, в першу чергу стажування у закордонних навчальних закладах відповідного профілю. Крім цього, кафедра працює над питанням залучення аспірантів до освітнього процесу.

Важливою складовою наукової роботи кафедри є керівництво науковою роботою студентів. З цією метою планується надалі здійснювати постійний контроль за якістю наукових публікацій студентів, залучати студентів до участі в олімпіадах, міжнародних та вітчизняних науково-практичних конференціях, круглих столах тощо. Робота зі студентами в плані практичної та виховної роботи є також одним із пріоритетних напрямків роботи кафедри. Кафедра систематично проводить моніторинг попиту потенційних роботодавців щодо підготовки конкурентоспроможних на ринку праці фахівців та створює належні умови для забезпечення їх практичної підготовки.

Більш тісна співпраця кафедри з с.-г. підприємствами (установами, організаціями) – потенційними базами практики студентів та укладання нових договорів про співпрацю задля забезпечення проходження практики за спеціальністю є важливою ділянкою роботи.

Для розвитку компетентності фахівця з агрономії планується активізувати роботу із залучення фахівців з виробництва до участі у круглих столах, наукових семінарах, проведення практичних занять, захисту звітів з практики. Такий комплексний підхід підготовки фахівців підвищує шанси студентів бути у майбутньому працевлаштованими та конкурентоспроможними. Критерій працевлаштування випускників та рівень наукової роботи відповідно до планів Міносвіти України стане основним для отримання фінансування вишів.

Для збільшення набору студентів на перший курс як на денну так і на заочну форму навчання на кафедрі планується підвищення і вдосконалення рівня профорієнтаційної роботи. З цією метою викладачами кафедри як за допомогою Інтернет ресурсів так і безпосередньої участі в ярмарках професій, поширюється інформація та популяризується професія, спеціалізація кафедри, проводитимуться виїзні профорієнтаційні бесіди в школах, ліцеях, коледжах як Київщини так і інших областей. У планах кафедри, для зручності студентів є також запровадження дистанційної форми навчання та покращення функціонування студентського гуртка «Рослинник».

Виховний процес є невід’ємною складовою навчального процесу студентів. На сьогодні надзвичайно важливим у вихованому процесі є національно-патріотичне виховання студентів, яке відповідно до Стратегії національно-патріотичного виховання передбачає виховання молодих людей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів – Герба, Прапора, Гімну, державної мови тощо. У напрямку виховної роботи кафедрою планується організовувати зустрічі з учасниками бойових дій, волонтерами; відвідування військовослужбовців, які отримали поранення та проходять реабілітацію; залучення студентів до участі у заходах, присвячених пам’ятним датам, подіям, відвідання Алеї Небесної Сотні та інше.

 

Стратегічний план розвитку кафедри
технологій у рослинництві та захисту рослин