ENG | УКР |

Новини | Кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки

   Тісна співпраця Білоцерківського національного аграрного  університету з Чеським університетом природничих наук  надає широкі можливості викладачам і студентам підвищувати свої компетентності, удосконалювати навички та запроваджувати європейський досвід  в  наші освітні програми.
 
   Завідувачка кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки професор Тетяна Сокольська долучилася до програми міжнародної академічної мобільності в Чеському університеті природничих наук (CZU). Oтримано цінний досвід та нові знання, що сприятимуть  удосконаленню ОП "Публічне управління та адміністрування" БНАУ, посиленню наукової співпраці з чеськими колегами. Попереду робота  над новим проєктом.  Доземний уклін нашим ЗСУ за можливість працювати!
 
 

  


 

Графік індивідуальних консультацій НПП кафедри публічного управління,
адміністрування та міжнародної економіки на перший семестр
 2024-2025 н.р.
ПІД викладача
Назва дисципліни
Дата
проведення
Місце проведення
Сокольська Т.В.
Національна безпеки
Публічна політика
Публічне управління сталим розвитком агросфери
четвер
1405 -1700
аудиторія 133а
Паска І.М.
Методологія й організація наук.досліджен,
Теорія організації
четвер
1405 -1700
аудиторія 133
Панасюк В.І.
 
Державна служба,
Публічна служба та етика,
Механізм публічного упр-ня
четвер
1405 -1700
аудиторія 123
Арбузова Т.В.
Держ.регулювання економіки
четвер
1405 -1700
аудиторія 124
Білик О.В.
Глобалізація та політика нац. безпеки,
Організація аграрного ви-ва,
Основи публічного упр-ня
четвер
1405 -1700
аудиторія 132
Поліщук С.П.
Публічні комунікації ведення переговорів,
Регіональна політика та місцеве самоврядування
четвер
1405 -1700
аудиторія 133
Майстренко К.М.
Парламентаризм та електронна демократія,
Управління проектами в публічній сфері
четвер
1405 -1700
аудиторія 133

 


Напередодні Дня науки здобувачі та викладачі кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки брали участь у різних заходах.

Долучилися до відкритого заняття «Лідерство 2.0. Вирощування Лідерських Команд для Стійкості та Інновацій у Бізнесі», на якому розглядали стійкість команд, командне лідерство, якості лідерства…

Також брали участь у Ukraine Global Faculty.

Магістрантка ОП «Публічне управління та адміністрування» Ільїна Анастасія взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції ««ФІНАНСОВІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ: ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ», яка була проведена на базі Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Магістрантка отримала подяку від керівництва університету та побажання подальшого розвитку у науковій діяльності.


Дайджест навчально-виробничої практики здобувачів ОП "Публічне управління та адміністрування"

Впродовж практики здобувачі вищої освіти відповідно до змісту практики брали участь у заходах, зустрічах, міжнародних науково-практичних конференціях:

1. Відвідали Центр надання адміністративних послуг м. Біла Церква. Цікавим було обговорення особливостей організації надання адміністративних послуг у громаді; спрощення процедури їх отримання та поліпшення якості надання.

2. Проведена практично-інформаційна година із працівниками бібліотеки Білоцерківського національного аграрного університету, яка була присвячена

інноваціям в роботі та інформаційного забезпечення для потреб учасників освітнього процесу. Студенти були ознайомлені з сервісами та послугами, які надає бібліотека. Детально опрацювали шляхи пошуку джерел інформації в традиційних та електронних системах.

3. Цікавою була зустріч з уповноваженою особою з публічних закупівель Оленою Духновською. Вона з радістю поділилася із здобувачами та науково-педагогічними працівниками практичним досвідом та знаннями про те, як проводити торги законно, професійно і ефективно. Розповіла про тонкощі проведення публічних закупівель в період військового стану та особливості роботи в системі Прозорро.

4. В Молодіжному центрі Білоцерківської міської ради студенти зустрілися на тренінгу з випускницею ОП «Публічне управління та адміністрування» магістерського рівня, менторкою ГО «Будуємо Україну разом» Вікторією Ткаченко.Вікторія провела для здобувачів дуже цікавий та пізнавальний тренінг «Публічні виступи та самопрезентація», поділилася основними особливостями та секретами, як впевнено та презентабельно планувати та проводити виступи, що дуже зацікавило студентів, майбутніх представників влади.

5. Відвідали Службу у справах дітей Білоцерківської міської ради, Білоцерківську філію Київського обласного центру зайнятості. Лілія Барна - кар’єрний радник Білоцерківської філії КОЦЗ розповіла про структуру, особливості роботи філії, співпрацю з работодавцями та можливості для громадян міста, як працевлаштування так і перекваліфікацію та підвищення кваліфікації.

7. В рамках роботи Інформаційного центру ЄС та Ресурсного центру сталого місцевого розвитку БНАУ брали участь у комунікативному заході, присвяченому Дню Європи в Україні за участі представників міжнародного проекту "Посли європейської молоді в Україні".

8. Відвідали Київську обласну торгово-промислову палату, де провідні спеціалісти провели консультаційну роботу та ознайомили з особливостями роботи ТПП та співпраці з публічними інститутами.

9. Взяли участь у інтелектуальному інтерактивному кейсі "Викрадена історія - наслідки для сьогодення". Важливість історичних знань та подій сьогодення в умовах військового стану беззаперечна, адже критичне мислення та грамотність у інформаційному просторі необхідна умова, особливо для молоді.

10. Була проведена лекція від представників Освітнього центру Верховної Ради щодо основ парламентаризму та демократії.


Зустріч здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування» із начальником Управління благоустрою та екології Альоною Колотницькою

Коли буде успішною реалізація стратегічних задумів? Тоді, коли за створення стратегії візьмуться ті, для кого і для чого вона й розробляється – молоді, освічені, креативні, небайдужі, відповідальні, патріотичні люди. Про це сьогодні натхненно розповідала начальник Управління благоустрою та екології, заступник директора Департаменту ЖКГ Білоцерківськоі міської ради Колотницька Альона Володимирівна студентам-практикантам спеціальності «Публічне управління та адміністрування». В місті триває активна дискусія щодо змісту нової Стратегії розвитку Білої  Церкви і очолюване Колотницькою А.В. управління бере участь у її розробці, представивши свій проєкт «Місто-парк». На переконання Альони Володимирівни студенти і науково-педагогічні працівники БНАУ можуть бути корисними у цій справі. Не даремно ж наша спікерка провела в кінці зустрічі опитування про те, що молодь вважає актуальним для майбутнього благоустрою та екології міста. Як завжди почуте і побачене вразило! Альона Володимирівна захоплена своєю справою, та й у наших студентів накопичилося багато питань! Діалог вийшов прекрасний!


Тренінг «Ресурси наукової бібліотеки для освіти та наукових досліджень» для здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування»
9 травня для здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування» Білоцерківського НАУ був проведений тренінг «Ресурси наукової бібліотеки для освіти та наукових досліджень».
Лектор- директор бібліотеки Бачинська Неля Анатоліївна  та Гурська Юлія Миколаївна, заввідділом наукової  бібліотеки економічного факультету. 
Спікери провели дуже цікавий та пізнавальний захід у змішаному форматі, в якому здобувачі дізналися про структуру та діяльність бібліотеки, її ресурси (традиційні, електронні, наукові), а також як ними користуватися. 
Ознайомилися як користуватися інституційним Репозитарієм, електронним каталогом. Дана інформація є дуже важливою, адже здобувачі вже працюють над індивідуальними роботами, ессе, написанням тез та статей у співавторстві. Нелі Анатоліївна розповіла, як самостійно можна визначити УДК, або за допомогою Віртуальної довідки звернутися до працівників бібліотеки і вони неодмінно нададуть відповідь на будь яке питання.
Здобувачі мали можливість побачити як працюють відділи та безпосередньо познайомитися із працівниками. 
Також показали золотий фонд бібліотеки,зокрема цінні видання 17 століття...
Дякуємо Нелі Анатоліївні та Юлії Миколаївні за дуже пізнавальний, цікавий та важливий тренінг!

Навчальний воркшоп для здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування», присвячений Дню Європи

9 травня кафедра публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ спільно з Інформаційним центром Європейського союзу, Ресурсним центром сталого місцевого розвитку БНАУ провели навчальний воркшоп для здобувачів ОП "Публічне управління та адміністрування" присвячений Дню Європи в Україні. Під час заходу обговорили історію створення та розвитку ЄС, проєвропейський курс вітчизняної політики та перспективи вступу України в ЄС. Наші студенти успішно пройшли вікторину "Цікаві факти про Європу". Переможці отримали призи!!! Дякую нашим мужнім воїнам, що маємо можоивість проводити такі заходи хоч і в змішаному режимі. Слава Україні!  Героям слава!


В рамках проходження навчальної практики здобувачі освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування» Білоцерківського НАУ відвідали санаторій «Діброва», який нині є яскравим прикладом успішної установи, що завдяки ефективному менеджменту стала однією із найпрестижніших в Україні.

Директор установи Барановська Леся Миколаївна та заступниця директора з управління та навчання персоналу (HR) Гребініченко Альона познайомили наших здобувачів із інноваційними інструментами вдалого поєднання успішного розвитку бізнесу та публічної діяльності, кейсами публічно-приватного партнерства, ефективними методами управління та адміністрування, політикою розвитку молоді в Білоцерківській територіальній громаді, потужним волонтерським рухом.

Пані Леся також презентували дієві стратегії розвитку установи під час війни. Здобувачі отримали неймовірні враження, цікаві поради, смаколики та кисневі коктейлі, які точно активують наших студентів до розумової праці!!! Сподіваємось на подальшу співпрацю!


Тренінг «Психологічна стійкість в сучасних умовах» для здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування»
3 травня здобувачі ОП «Публічне управління та адміністрування» БНАУ мали чудову нагоду взяти участь у тренінгу «Психологічна стійкість в сучасних умовах»
Спікером заходу була  Весельська Марина Віталіївна , кандидат наук з державного управління, психолог- консультант психотерапевтичного напрямку, голова громадської організації.
Здобувачі обговорили, що таке психологічна стійкість,як її вибудовувати,які дії потрібні для цього, особливо у нелегкий час для країни. 
За допомогою ситуативних завдань, спробували працювати зі своїми думками, концентрувати увагу  на важливому та керувати своїми емоціями. 
На завершення психологиня зачитала кожному афоризми,які були дуже влучними і дали зрозуміти,  як далі рухатися!

Зустріч здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування» з керівництвом Агенції стратегічного розвитку

5 травня здобувачі освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування» Білоцерківського НАУ, в рамках проходження навчальної практики, відвідали Агенцію стратегічного розвитку Білої Церкви. Обговорили особливості партисипативного бюджетування, його роль у розвитку громад.

 Пані  Оксана Сахарова, заступниця директора Агенції, депутат міської ради презентувала бюджет участі Білоцерківської громади, умови подачі проектної заявки, успішні кейси громадського бюджету за останні роки. Домовились підготувати колективну проектну ідею, яка може бути  корисною Білоцерківській громаді. Дякуємо Оксана Сахарова за  те, що долучається до проведення тренінгів для майбутніх фахівців публічного управління та адміністрування  та активну участь у розробці та рецензуванні наших освітніх програм.


Сучасне життя диктує свої правила: будь сильніше, багато працюй….Ресурси людини вичерпуються, натомість приходить втома, емоційне вигорання і не бажання взагалі щось робити. 
Саме сьогодні, 27 квітня, була мега цікава зустріч студентів ОП «Публічне управління та адміністрування» з доктором психологічних наук, доцентом Аллою Олексіївною Клочко на тему «У пошуках особистих ресурсів».
Під час тренінгу учасники обговорили важливість особистісного ресурсу та отримали відповідь на ряд питань, а саме як піклуватися про себе та бути в ресурсі, як вчасно помічати сигнали організму, як знаходити ресурс та вміти дивитися на життєві труднощі з іншого боку. 
Тому дуже важливо отримувати позитивні емоції від спілкування, від проведеної роботи і при цьому розвиватися та повноцінно відпочивати!
Як говорив Конфуцій: «Вибери собі роботу до душі і тобі не доведеться працювати жодного дня у своєму житті».
Щиро вдячні Аллі Олексіївні за цікавий та продуктивний захід. Не лише здобувачі, а й викладачі отримали багато важливої та корисної інформації.

Участь здобувачів ОП « Публічне управління та адміністрування» в обговоренні розвитку громад через розвиток туризму

В рамках проходження навчальної практики здобувачі ОП «Публічне управління та адміністрування» Білоцерківського  НАУ мали чудову нагоду відвідати онлайн лекцію Тетяни Тимошенко, президента ФРТУ, експертки з розвитку громад і територій, туристичних десцинацій та запрошеної вченої університету Оребру (Швеція), присвячену проблемам розвитку громад через розвиток туризму. 

Пані Тетяна презентувала авторську модель створення туристичного кластеру в рамках лекторію проекту «Бойківські Карпати», поділилась найкращими європейськими практиками активізації малого бізнесу в громадах. Було дуже професійно, корисно і цікаво. Дякуємо Тетяні Тимошенко за підтримку наших здобувачів, небайдужість щодо підготовки майбутніх фахівців сфери публічного управління та адміністрування», сподіваємось на подальші зустрічі.


Участь здобувачів та викладачів ОП «Публічне управління та адміністрування» у Міжнародному форумі «Проблеми та перспективи інноваційної діяльності в Україні: виклики воєнного стану»

Вже стало доброю традицією для кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ мотивувати здобувачів не лише активно працювати на лекціях і практичних заняттях, але активно відвідувати наукові семінари, круглі столи та форуми. От і сьогодні в рамках вивчення навчальної дисципліни «Управління інноваціями» здобувачі долучились до роботи XIV Міжнародного бізнес-форуму «Проблеми та перспективи розвитку інноваційної діяльності в Україні: виклики воєнного стану». Викладачі кафедри висловили своє бачення подальшого розвитку інноваційної політики у поданих до публікації тезах. 

Загалом надзвичайно актуальний захід, спрямований на розвиток інноваційної екосистеми України. Цікаво було почути різні думки, зокрема,  заступника Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексія Шкуратова щодо подальшого внеску освіти і науки в інноваційний розвиток нашої держави. Пані Юлія Свириденко – перший віце-прем’єр-міністр України, Міністр економіки озвучила плани економічного відновлення України, в.ч. грантові та кредитні програми розвитку вітчизняного бізнесу. Жвавою видалась наукова дискусія щодо проблематики гальмування розвитку інновацій.


Підвищуючи свій професійний рівень, колектив кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ активно бере участі у наукових та освітніх заходах присвячених актуальним проблемам України на шляху до євроінтеграції. 

Маємо черговий сертифікат. Дякуємо проєкту «Німецько-Український агрополітичний діалог» (АПД) у співпраці з Лейбніц-Інститутом аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою за цікавий онлайн-курс. Віримо в перемогу України та наше членство в ЄС.


Практичний семінар «Комунікативний компонент лідерського потенціалу публічних службовців»

30 листопада у рамках роботи студентського наукового гуртка «Публічне управління та адміністрування», за запрошенням кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ керівник Офісу соціальної адаптації, голова громадського об’єднання «Команда молоді Київщини», магістр з публічного управління та адміністрування – Олександр Крамар провів практичний семінар для наших здобувачів, присвячений питанням комунікативного компоненту лідерського потенціалу публічних службовців. Обговорили можливості саморозвитку молоді, залучення міжнародних грантів, роль політичної освіти, комунікацій. Олександр запропонував підбірку цікавої літератури та навчальних фільмів для студентів, котрі прагнуть розвивати в собі лідерські якості та soft-skills. Було цікаво та пізнавально! Дякуємо Олександру, домовились про проведення серії практичних семінарів на другий семестр.


Участь викладачів кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки у роботі круглого столу «Цифрова трансформація науки в умовах євроінтеграції»

Розвиток цифрових сервісів та цифрових інфраструктур – запорука інтеграції України до Європейського дослідницького простору та Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу. Глобальні виклики (пандемія, російська агресія) показали необхідність активного застосування в наукових установах цифрових сервісів та е-інфраструктур для забезпечення освітньо-наукових потреб.

8 листопада викладачі та здобувачі ОП «Публічне управління та адміністрування» взяли участь у роботі круглого столу «Цифрова трансформація науки в умовах євроінтеграції».

Метою заходу було обговорення досвіду застосування в наукових установах цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливості цифровізації наукової діяльності, обмін досвідом, можливості подальшої співпраці між установами НАН України.

Організаторами даного заходу були Директорат науки та інновацій МОН України, Директорат цифрової трансформації МОН України, Офіс підтримки вченого, Раді молодих вчених НАН України та ін.


«Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу. Відновлення: виклики, підходи та інструменти». Участь викладачів кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки у МНПК

Нині надзвичайно важливо чітко визначити ефективні підходи та інструменти післявоєнного відновлення вищої освіти в Україні, працювати над забезпеченням та удосконаленням її якості, ефективно використати підтримку наших міжнародних партерів. Зокрема цим проблемам була присвячена сьогоднішня IX міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу, відновлення:виклики, підходи та інструменти», під час роботи якої було обговорено проблеми розвитку вищої освіти України в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення, визначення викликів. Колектив кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ дякуємо організаторам за можливість долучились її до роботи. Надихнув виступ Міністра освіти і науки С. Шкарлета ефективно працювати на розвиток, як носії знань. Дякуємо ЗСУ, Україна переможе!


Практичний семінар  “Неформальна освіта та набуття soft skills” для здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування»

Важливим складником професійного профілю й іміджу сучасного фахівця в сфері публічного управління та адміністрування, крім професійних навичок, є soft skills. Колектив кафедри постійно працює над забезпеченням їх у своїх здобувачів. От і сьогодні,  з цією метою,  для здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування» кафедрою був організований практичний семінар на тему: «Неформальна освіта та  набуття soft skills». Здобувачі з цікавістю включились в роботу, відбулась жвава дискусія, особливо з приводу мотиваційних чинників до активного навчання за неформальною освітою. Найкращі здобувачі старших курсів (Наталка Баліцька, Валентина Кудрицька) поділились із молодшими своїм досвідом набуття «м’яких навичок». Бажаємо успіху нашим студентам на шляху до саморозвитку!


Засідання студентського наукового гуртка «Публічне управління та адміністрування»

Ключові принципи національної безпеки в умовах воєнного часу  стали предметом обговорення сьогоднішнього засідання студентського наукового гуртка «Публічне управління та адміністрування» БНАУ. На захід було запрошено голову Білоцерківської районної військової адміністрації Людмилу Володимирівну Мерзлюк, командира підрозділу добровольчого формування територіальної громади м. Києва, канд. вет. наук Бобось Одександра Леонідовича. На обговорення були винесені  ключові загрози і виклики національній безпеці України та особливості роботи військових адміністрацій в умовах військового стану.

Розмова була досить цікавою, професійною і корисною. Дякуємо нашим спікерам за підтримку молоді.

За підсумками роботи засідання для здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування» оголошено конкурс есе на тему «Ключові принципи національної безпеки України», за результатами якого ми відзначимо найкращих. Чекаємо презентації їх досліджень, бажаємо плідної праці та творчих успіхів. 

Дякуємо нашим воїнам за можливість навчатись та працювати в такий складний для нашої України час. Ми переможемо! Слава Україні!


Участь членів кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки у роботі Літньоі школи «Аграрна торговельна політика України»

Сьогодні члени кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ приєдналися до роботи Літньої школи АПД 2022 «Аграрна торговельна політика України», присвяченої актуальним питанням подальшого розвитку аграрної політики України в контексті євроінтеграції та пришвидшеної процедури наближення до ЄС, аналізу світової торгівлі та впливу війни на аграрну політику. Розглянуті питання надзвичайно актуальні для наповнення кейсів робочих програм з дисциплін: публічне управління сталим розвитком агросфери, аграрна економічна політика, глобалізація та політика національної безпеки, публічне врядування ЄС та ін. Адже в нинішніх умовах освітній процес має бути переорієнтований на підготовку фахівців, здатних креативно мислити і приймати обґрунтовані рішення, на пришвидшення відбудови нашої країни, забезпечення продовольчої безпеки не лише на національному, а й глобальному рівні.


Комунікативний захід «Державна служба України: сучасні виклики та перспективи розвитку»

До Дня державної служби в Україні для здобувачів освітніх програм «Публічне управління та адміністрування» магістерського та бакалаврського рівнів сьогодні, нашою кафедрою публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки організовано комунікативний захід «Державна служба України: сучасні виклики та перспективи розвитку», в якому взяли участь перший заступник голови Державної служби України з питань праці (2020 р.); магістр управління суспільного розвитку Ігор Гоцул та експерт в галузі публічного управління та адміністрування (понад 20 років досвіду роботи в органах публічної влади), радник Прем’єр-міністра України Тимур Саламаха.

Наші гості презентували студентам своє бачення реформи публічного управління та адміністрування, перспектив розвитку державної служби в Україні та формування публічної політики щодо розвитку молоді й спорту в Україні. Були обговорені ключові проблеми роботи державної служби, інноваційні інструменти її розвитку. Здобувачі, також донесли своє бачення публічної служби очима майбутніх фахівців у цій сфері. Дискусія видалась цікавою і головне, в очах майбутніх фахівців горіла впевненість і готовність втілювати свої ідеї у відбудові нашої країни.

Наприкінці заходу, уже за традицією, відбулась вікторина «Що ти знаєш про державну службу?», переможцями якої стали Наталія Баліцька та Артем Косарєв. Щиро вдячні нашим гостям, що віднайшли час зробити внесок у підготовку майбутніх державників. Дякуємо нашим незламним воїнам за можливість проводити такі заходи і відчути професійне свято. Враховуючи обмежений час наших поважних експертів, сподіваємось на подальшу співпрацю, в тому числа на обговорення наших освітніх програм.


Інтернаціоналізація навчання з питань публічного управління та адміністрування з транснаціональною перспективою

Напередодні Дня державної служби члени кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ взяли участь в роботі он-лайн міжнародного круглого столу «Інтернаціоналізація навчання з питань публічного управління та адміністрування з транснаціональною перспективою», організованого національним агентством України з питань державної служби; школою соціальних наук університету Седерторна (Швеція); українською школою урядування; центром оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби.

 В рамках панельних дискусій обговорено ряд проблем державної служби України в системі координат сучасних викликів, пов’язаних з воєнним станом; нову компетентнісну парадигму професійної підготовки та підвищення кваліфікації фахівців за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування; кейс-методи в реалізації міжнародних освітніх програм професійного розвитку публічних службовців: стан проблем та кращі практики. Надзвичайно важливі питання, які найближчим часом будуть обговорені проектною групою з нашими стейкхолдерами й враховані при внесенні змін до ОП «Публічне управління та адміністрування» магістерського та бакалаврського рівнів. 

Дякуємо організаторам та спікерам, завдяки таким заходам є можливість постійно удосконалювати освітні програми і досягати успіхів у підготовці фахівців публічного управління і адміністрування!


Онлайн захід «Ukraine Energy Security: War Realities and Post-War Prospects on the International Frontline»

16 червня члени кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ долучились до роботи надзвичайно актуального для нашої країни онлайн заходу «Ukraine Energy Security: War Realities and Post-War Prospects on the International Frontline», присвяченого ролі енергетики та енергетичної інфраструктури у післявоєнній відбудові України. Було також обговорено енергетичну залежність, європейських держав від поставок цих ресурсів із росії,  прив’язку окремих політиків і бізнесменів, їх прибутків до окремих ланцюжків таких поставок. Дискутували щодо впливу зміни політики ЄС, як відповідь на російську агресію проти України.

Дякуємо нашим американським колегам-спікерам: Маргариті М. Бальмаседер та Андріану Прокіпу, організаторам – Програмі Фулбрайт в Україні. Матеріали заходу будуть використані в освітньому процесі, в рамках вивчення навчальних дисциплін «Національна безпека», «Глобалізація та політика національної безпеки» та під час роботи студентського наукового гуртка «Публічне управління та адміністрування». Дякуємо світу за підтримку, все буде Україна!


Участь здобувачів та викладачів ОП «Публічне управління та адміністрування» у роботі онлайн вебінару в рамках німецько-українського діалогу.

16 червня члени кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ разом із студентами взяли участь у роботі онлайн вебінару «Система збору аграрної статистики в Україні - потенційна роль громад та німецький досвід», організованого в рамках німецько- українського   агрополітичного діалогу. Онлайн захід був присвячений перспективним підходам  щодо подальшого розвитку аграрної статистики України та визначення потенційної ролі громад в цьому процесі.


Участь здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування»у МНПК «Розвиток територіальних громад:правові, економічні та соціальні аспекти»

На запрошення колег кафедри публічного управління та адміністрування і міжнародної економіки Миколаївського національного аграрного університету 09 червня 2022 р. Арбузова Т.В. – доцентка кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ й Баліцька Н.І. – здобувачка вищої освіти 4-го курсу спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» економічного факультету БНАУ взяли участь у пленарному засіданні II Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток територіальних громад: правові, економічні та соціальні аспекти» в онлайн-форматі на платформі Zoom. На засадах співдоповіді були проголошені ключові аспекти наукової розвідки за темою «Реалізація адміністративної влади органами місцевого самоврядування», що викликала жваве обговорення та дискусію. Дякуємо організаторам міжнародної конференції за можливість долучитися до її проведення й висловлюємо захоплення колегами Миколаївщини, які в умовах режиму воєнного стану залишаються активними, розвиваючи традиційні мирні галузі національної економіки, як-то освіта і наука. Бажаємо нам всім якнайшвидшої перемоги і миру рідній Україні!!! 


«Як аграрію залучити ресурси державних фондів та міжнародних проектів?» – під такою назвою 9 червня відбувся другий вебінар UAFA TA із серії Агробізнес під час війни, в якому взяли члени кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ. 

Були розглянуті поточні можливості та практичний досвід залучення ресурсів державних та міжнародних програм підтримки бізнесу.

Дякуємо пану Роману Корінцю та представникам державних і міжнародних програм підтримки бізнесу під час війни, дорадчій службі України за чудово організований та корисний захід!


2 червня члени кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ долучились до роботи семінару «Організація виробництва в дрібнотоварних господарствах»,  проведеного в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».  Порушена на семінарі проблема  є надзвичайно актуальною, зокрема, в плані забезпечення агрпродовольчої безпеки, що особливо актуалізувалась  в  умовах війни, а також  можливості отримання доходу для домогосподарств з метою пожвавлення  розвитку економіки нашої держави.

Отримана інформація – надзвичайно корисна, буде використана  в роботі Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку БНАУ, освітньому процесі та  виконанні ініціативної тематики кафедри  «Публічне управління сталим соціо-економічним розвитком сільських територій в умовах євроінтеграції».

 Дякуємо  організаторам за  детальне, дещо  навіть покрокове представлення механізму організації  процесу молочного  виробництва в дрібнотоварних господарствах. 

Дякуємо Збройним Силам України за  можливість  відвідувати такі заходи. Все буде Україна!


Участь викладачів кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки у роботі круглого столу, присвяченому  євроінтеграції 

27 травня члени кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ взяли участь у роботі круглого столу «Євроінтеграція та війна: економічний вимір», організованого в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП у 2021-2023 рр.» за участі Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і фінансової підтримки Європейського Союзу. Відбулось експертне обговорення впливу війни на економіку України, вплив блокування український портів на продовольчу безпеку в світі, найреальніші сценарії розвитку України, перспективи її вступу в ЄС, післявоєнне відновлення: вибір належної економічної моделі, чи можливий економічний бум? 

Порушені питання стануть одним із напрямів наукових досліджень кафедри та винесені в тематику навчальних дисциплін.

 Дякуємо організаторам, віримо в ЗСУ, Україна переможе!


Колектив кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки щиро вітає нашу колегу кандидата наук з державного управління Катерину Майстренко із врученням високої нагороди від Президента України!

Згідно з Указом Президента № 658/2021, Катерина Миколаївна отримала свідоцтво та знак Лауреата державної премії Президента України для молодих вчених!!!

Шановна Катерино Миколаївно, вітаємо Вас із новим професійним досягненням і бажаємо, щоб кожна справа приносила Вам справжнє задоволення та визнання і незмінно завершувалась успіхом. Здоров’я Вам, щастя, натхнення в науковій і викладацькій роботі, а також втілення в життя всіх Ваших планів!

Щасливих та радісних днів під мирним небом!!!

 

 

 

 


Сьогодні, у надзвичайно складний для нашої країни час, студенти БНАУ, під час роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти «МОЛОДЬ – АГРАРНІЙ НАУЦІ І ВИРОБНИЦТВУ». Інноваційні пріоритети у розвитку економіки та менеджменту,  обговорили виклики, які постали перед нашою державою, проблеми і шляхи їх подолання. Ми почули слушні і сміливі пропозиції.

 Пишаємось здобувачами ОП «Публічне управління та адміністрування», які активно включились в роботу конференції, підготували актуальні, змістовні доповіді та тези до них.

Студентка 4 курсу ОП «Публічне управління та адміністрування» Баліцька Наталія здобула перше місце, вітаємо, бажаємо подальших успіхів!


Захист звітів про проходження практики здобувачами 5 курсу ОП «Публічне управління та адміністрування»

Відбувся захист звітів про проходження виробничої практики здобувачів  ОП «Публічне управління та адміністрування» бакалаврського рівня освіти, заочної форми навчання.

Студенти цікаво презентували результати проходження практики та виконання ІНДЗ,  продемонструвавши високий рівень знань і умінь.

Бажаємо їм успішно скласти кваліфікаційний іспит зі спеціальності та якнайшвидше втілити отримані знання у відбудову нашої країни. Все буде Україна!


Співпраця з Поморською академією та можливість отримання подвійного диплома здобувачами ОП «Публічне управління та адміністрування»

Можливість отримання подвійного диплома для здобувачів освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування» стала можливою завдяки плідній співпраці з Поморською академією с. Слупськ (Польща).

20 травня в рамках наших угод викладачі кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки разом із студентами прослухали онлайн лекцію «Міжнародне антикризове управління» професора П.Нечаса, який із 2013 року був радником з питань оборони та безпеки в постійному представництві Словаччини при Європейському Союзі в Брюсселі. Його дослідження зосереджувалися на політико-військово-стратегічних питаннях, зокрема в оборонній політиці та безпеці. Тож і зрозуміло, що ми обговорювали питання криз та кризових явищ, їх ознаки, природу, розглядали особливості антикризового управління та його роль на прикладі війни росії проти України. Дякуємо пану професору за проукраїнську позицію та цікаву лекцію! Сподіваємось на подальшу співпрацю!


Захист результатів навчальної практики здобувачами ОП «Публічне управління та адміністрування» 

17 травня відбувся захист результатів проходження навчальної практики здобувачів першого курсу ОП «Публічне управління та адміністрування» БНАУ. Навчальна практика передбачає вивчення студентами особливостей роботи органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій і соціально-орієнтованого бізнесу та ознайомлення з функціональними обов’язками представників цих органів на підставі посадових інструкцій, вивчення аспектів організаційного устрою установ різних напрямів діяльності. Здобувачі  презентували основні результати своїх досліджень, які будуть використані ними в подальшій навчальній та науковій роботі.


Вебінар «Жінки в цифровому світі. Лідерство:освіта, навички, майбутнє»

17 травня члени кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ разом зі своїми студентами, прослухали цікавий вебінар «Жінки в цифровому світі. Лідерство: освіта, навички, майбутнє» за участю першого заступника Міністра освіти і науки України Андрія Вітренка. 

  

Під час вебінару були порушені актуальні питання щодо лідерських  та особистих якостей  які потрібні для успішного представлення себе в бізнес- середовищі та розвитку кар’єри.  Захоплюючою видалась презентація програми Літньої школи в Європейській академії лідерства в Празі. 

Дякуємо організаторам та спікерам, отриману інформацію використаємо в освітньому процесі  за ОП «Публічне управління та адміністрування».


11 травня  члени кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ взяли участь у роботі науково-практичного семінару, присвяченого проблемам, викликам та загрозам дестабілізації соціально-політичної системи України.

Були обговорені питання національної безпеки, визначення національних інтересів та інструментів протидії соціально-політичній стабілізації України. Також розглянуті геополітичні потрясіння, світовий порядок, ефімізми російсько-української війни. Порушені проблеми обговоримо зі студентами під час реалізації освітнього процесу та на засіданнях гуртка.

Запрошений гість семінару - Dr. John Callahan, Associate Professor of Political Science and Dean of the Graduate School, New England College.

Також обговорювали питання про національні інтереси у контексті глобальних тенденцій, інформаційні інструменти дестабілізації сучасної суспільно-політичної системи, інтернаціональний легіон територіальної оборони, про місце України у системі формування Нового світового порядку, міжнародні економічних санкцій, державну комунікаційну політику та тероризм як асиметричну загрозу.

Дякуємо організаторам, спікерам та доктору Джону Калогону за сильну позицію щодо підтрими України!


Участь викладачів кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки у вебінарах, організованих Clarivate

5 травня 2022 року розпочато серію  вебінарів, під час яких обговорюють можливості використання платформи Web of Science. 

Вебінари організовує компанія американська компанія Clarivate.

Члени та здобувачі кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ долучилися до роботи  наукового онлайн семінару "Clarivate науковцям" 2022, що є надзвичайно корисним для ефективної наукової діяльності Web of Science Core Collection та обговорили актуальні питання щодо  створенню, коригуванню та використанню профілю установи.

Дякуємо спікеру Ірині Тихонковій за доступно представлений, цікавий матеріал, який стане в нагоді не лише викладачам, а й нашим студентам. З нетерпінням чекаємо на наступну зустріч!


Онлайн зустріч викладачів та здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування»  з Олівером Гартом

10 травня разом зі своїми студентами викладачі кафедри прослухали онлайн лекцію лауреата Нобелівської премії з економіки за внесок у розвиток теорії контрактів Олівера Гарта, присвячену проблемі корпоративної соціальної відповідальності. Було б дуже добре, якби вітчизняні компанії активно підтримали світовий трендн постійної взаємодії із суспільством та розв’язанні соціальних проблем за прикладом Apple, Amazon, BP, Exxon та ін. Отриману інформацію, ми використаємо в освітньому процесі, а наші випускники у свїй професійній діяльності. Дякуємо Оліверу Гарту за цікаву лекцію!


Як би важко не було нам переживати війну, яка спричинила низку кардинальних змін у житті кожної людини, але віра в перемогу спонукає державні інституції, науковців оперативно та злагоджено працювати над  пошуком шляхів як далі має розвиватись наша держава, якою вона буде після війни, якою має бути модель публічного управління.

Члени кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ мали гарну нагоду долучитись до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Публічне управління та адміністрування в умовах війни і в поствоєнний період в Україні».

 У конференції взяли участь провідні фахівці публічного управління та адміністрування  із 16 областей, які наголосили на необхідності проведення глибоких якісних змін у нашій державі, окреслили пріоритетні завдання модернізації України у воєнний та повоєнний період.

На підсумковій сесії конференціі, 28 квітня, було проведено глибокий аналіз робочих програм з навчальних дисциплін ОП  «Публічне управління та адміністрування», внесено ряд важливих пропозицій, які нами будуть враховані при реалізації освітнього процесу за ОП «Публічне управління та адміністрування» БНАУ.

Дякуємо організаторам за запрошення, сподіваємось на подальшу співпрацю, наші пропозиції будуть представлені у спільних наукових працях.

Боже бережи Україну та наших мужніх захисників! Перемога буде за нами!


Кожне засідання студентського наукового гуртка «Публічне управління та адміністрування» БНАУ це очікування почути щось нове, поділитись своїми думками щодо актуальних проблем сьогодення.

Сьогодні  в рамках роботи нашого гуртка були розглянуті питання взаємодії влади, бізнесу і громадянського суспільства у формуванні і реалізації  публічної політики. Здобувачі ОП «Публічне управління та адміністрування» разом із викладачами кафедри обговорили проблеми і механізми взаємовідносин громадянського суспільства, бізнесу і держави у процесі розвитку демократії. Було цікаво як завжди та пізнавально.

Дякуємо нашим здобувачам за активну участь та змістовні презентації! Попереду багато цікавих тем для дискусій!


Інтерактивне практичне заняття для здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування»

Сьогодні здобувачі ОП «Публічне управління та адміністрування» БНАУ, разом із викладачами кафедри отримали чудову нагоду долучитись до інтерактивного практичного заняття, присвяченого  питанням розвитку парламентаризму, проведеного Освітнім центром Верховної Ради України. Здобувачі дізнались багато нового, взяли участь в інтерактивній грі.

 Дякуємо організаторам, інтерну в Верховній Раді України Наталії Рибніковій, сподіваємось на  наступну зустріч!


Для здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування» БНАУ та викладачів кафедри сьогодні видалась чудова нагода відвідати он-лайн лекцію експерта з розвитку громад національних та міжнародних проектів і програм (U-LEAD, USAID), канд. наук з держ. управління, президента Всеукраїнської федерації роботодавців в сфері туризму України пані Тетяни Тимошенко. Як завжди, високопрофесійно, цікаво, пізнавально було презентовано секрети успішного розвитку туризму в Україні, що нині є вкрай важливим для розвитку територіальних громад. Дякуємо пані Тетяні Тимошенко за змістовну, наповнену практичними кейсами лекцію. З нетерпінням чекаємо наступної зустрічі!


Парад дисциплін для здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування»

Традиційно  в Білоцерківському національному аграрному університеті  відбувається парад вибіркових дисциплін. Тож і сьогодні кафедра публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки разом з деканатом економічного факультету, провели такий парад для здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування». Приємно вражені високою активністю здобувачів та їхньою зацікавленістю до всеохоплюючого навчання. Бажаємо успіхів!



Презентація Стратегії Білоцерківського НАУ в забезпеченні збалансованого розвитку Білоцерківської громади Київської області


Сьогодні, 7 грудня, НПП кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки брали участь у Міжнародній науково-практичній конференціі «Місцеве самоврядування в Україні та світі: теорія і практика», членом організаційного комітету була завідувач кафедри Тетяна Вікторівна Сокольська.

На конференціі були висвітлені актуальні проблеми місцевого самоврядування, місцевої політики і розглянуті шляхи їх розв’язання із залученням науковців, представників органів влади, громадських діячів.


За сприяння чеської агенції розвитку та кооперації сьогодні стартувала II Міжнародна мультидисциплінарна конференція для молодих науковців «Тенденції сталого розвитку та виклики в умовах COVID-19”, на якій було розглянуто ряд  важливих проблем сьогодення.

Колектив кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ у мультидисциплінарній співпраці з нашими колегами факультету права та лінгвістики, здобувачка ОП «Публічне правління та адміністрування» Наталія Баліцька презентували свої наукові дослідження.

Дякуємо нашим колегам модератору, асоційованому професору Хінеку Рубіку, доценту СумДУ Оксані Заморі за гарно організовану конференцію.


25 листопада кафедра публічного управління та адміністрування і міжнародної діяльності прийняла участь в підсумковому форумі щодо презентації розробленого Всеукраїнського проєкту “ФОРМУВАННЯ УСВІДОМЛЕНОСТІ ПОКОЛІННЯ: КОУЧИНГ В СИСТЕМІ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ” в рамках участі в проєкті «Розробка та реалізація проєктів зі сталого розвитку" за підтримки посольства США “Посилення соціальної відповідальності університетів для досягнення сталого розвитку”.

Щиро вдячні за унікальну можливість представити напрацювання та розроблений проєкт від імені всієї команди! Сподіваємось на активну залученість в ході його реалізації та тільки яскравих і ефективних результатів!


Тісна співпраця кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ з органами публічної влади та іншими стейкхолдерами це не просто давня традиція, а основна особливість освітньої програми підготовки фахівців для цієї сфери, яка реалізується в активному дослідницькому середовищі. І саме тому, майже кожне засідання наукового студентського гуртка «Публічне управління та адміністрування» відбувається з участю фахівців практиків та представників публічної влади. У сьогоднішньому засіданні наукового гуртка, на якому були розглянута тема «Сучасні інформаційно-комунікаційні технології в публічному управлінні та адмініструванні: зарубіжний та вітчизняний досвід» взяли участь практики – Тетяна Соловей, начальник відділу інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та координації діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади Білоцерківської РДА, Олег Турій, начальник відділу інформаційних ресурсів та зв’язків з громадськістю Білоцерківської міської ради. Досить жвавою видалась дискусія, а головне, що фахівці з великим досвідом практичної роботи поділились зі здобувачами своїми знаннями, проблемами та напрямами їх вирішення. Ми щиро вдячні мерії нашого міста, районній державній адміністрації за підтримку та активну участь у реалізації освітньої програми.


В рамках роботи Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ

7 жовтня для здобувачів ОП «Публічне управління та адміністрування» відбувся науково-практичний семінар на тему: «Управління відходами в контексті сталого розвитку агросфери». В якості практика було запрошено начальницю управління благоустрою та екології м. Біла Церква пані А.В.Колотницьку яка цікаво презентувала особливості управління відходами в Білоцерківській громаді, зупинилася на світових трендах та сучасних тенденціях поводження з побутовими відходами, національній стратегії та регіональному плані управління відходами. Здобувачі долучились до виконання цікавих ситуативних завдань. Плануємо надалі продовжити роботу над надзвичайно актуальною тематикою на виїзних зустрічах із практиками та студентському науковому гуртку. Дякуємо пані Альоні Володимирівні за змістовний семінар.


Для здобувачів ОПП «Публічне управління та адміністрування» другого (магістерського) рівня вищої освіти БНАУ 16 вересня було проведено виїзне практичне заняття "Комунікації в процесі реалізації політики публічного управління сталим розвитком громад" в КП БМР "Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви". Заняття провела заступник директора агенції Сахарова О. М., яка на прикладі роботи своєї команди розповіла про методи роботи та шляхи налагодження комунікації між громадськістю, владою та бізнесом, можливості для реалізації громадських та бізнес проектів, передбачених Стратегією розвитку Білої Церкви. Підняті питання викликали жвавий інтерес у здобувачів, які долучилися до дискусії та розв'язання ситуаційних завдань, запропонованих лектором.


14 вересня для магістрів спеціальності Публічне управління та адміністрування” був проведений тренінг на тему “Удосконалення навичок презентації, комунікації та супротиву маніпуляціям”.  Тренінг провела Майстренко Катерина, викладач кафедри публічного управління адміністрування та міжнародної економіки, коуч, кандидат наук з державного управління. Тренінг був розділений на дві сесії, під час кожної учасники тренінгу розглядали окремі питання  та підвищували свої  навички ефективної  комунікації.

Першим етапом стало визначення поняття «комунікація» та принципів ефективної комунікації.  На цьому етапі тренер разом з учасниками тренінгу визначили, що  комунікація – це будь-який контакт людини з людиною, взаємодія між людьми. Комунікація завжди є тривалим процесом, що перебуває у стадії пошуку порозуміння і згоди. Присутні отримали знання та навички з подолання  бар’єру комунікації різного типу, адже  саме бар’єри комунікації, які являють собою психологічну перешкоду, заважають процесу адаптації людини до нових факторів зовнішнього середовища.

У другій частині тренінгу  учасники удосконалили свою презентаційні та комунікативні навички в ході ділової гри “Парламентське лобі”. Презентація – в широкому розумінні будь-який публічний виступ з представлення проєкту, програм, ініціатив тощо. Його метою є вплив, переконання, спонукання до дії, а не  просто повідомити інформацію. Вміння дієво будувати свою презентацію та дотримання етикету її ведення є вкрай важливим для  представників публічної служби, адже робота з громадськістю це основа з якої і починається діяльність органів влади.

В результаті проходження тренінгу  всі присутні також отримали навички з удосконалення   в своєму спілкуванні вміння вербальної та  невербальної комунікації. Удосконалення цих вмінь є невід’ємною частиною розвитку особистості, що веде соціально активне життя. Ці вміння допомагають краще розуміти свого співрозмовника.


Здобувачі ОПП «Публічне управління та адміністрування» другого (магістерського) рівня вищої освіти БНАУ, з метою розвитку здатності до самостійного творчого вирішення проблем, умінь поглиблювати базові знання, використовувати у своїй роботі все те нове, що з’являється в науці та практиці, застосовувати новітні методи організації праці, наукові та спеціальні методи та моделі в сфері публічного управління та адміністрування долучились до участі в тренінгу «Дисертація: зміст, новизна і прокрастинація», який провела професор кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки Дегтярьова І.О. Отримані знання  та поради здобувачі використають при написанні кваліфікаційної роботи.


Націлившись на практикоорієнтований підхід у підготовці фахівців публічної сфери кафедра публічного управління та адміністрування  БНАУ активно співпрацює з провідними фахівцями цієї галузі, запрошуючи їх на проведення тренінгів, семінарів, гостьових лекцій. Особливою повагою у наших здобувачів користується консультант Проєкту USAID "економічна підтримка Східної України", експерт з питань розвитку громад і територій пані, канд. наук з держуправління @Тетяна Тимошенко. Вона, не шкодуючи свого часу щедро ділиться зі студентами досвідом, акцентує увагу на основні аспекти публічної діяльності органів публічної влади.

Ось і сьогодні здобувачі ОПП "Публічне управління та адміністрування" другого (магістерського) рівня усіх форм навчання взяли участь у науково-практичному тренінгу "Територіальні громади – лідери якісних змін сталого розвитку". 

 Дякуємо пані Тетяні за її активну громадянську позицію, розуміння необхідності такої співпраці задля якісної підготовки нового покоління фахівців публічної сфери.


8 вересня здобувачі ОПП «Публічне управління та адміністрування» другого (магістерського) рівня БНАУ мали чудову нагоду на практиці вивчити особливості публічного управління розвитком територіальних громад на прикладі Узинської ОТГ. Голова громади Віталій Гринук, магістр з державного управління, кандидат економічних наук, детально презентував роботу Узинської громади, зосередив увагу здобувачів на механізмах публічного управління та адміністрування, практичних підходах до забезпечення  цілей сталого розвитку ОТГ, пояснив стан та особливості ресурсного забезпечення розвитку територіальної громади.

Дякуємо Віталію Юрійовичу за креативний підхід до пояснення складних питань здобувачам, за розуміння необхідності практикоорієнтованого підходу у підготовці фахівців публічної сфери та безпосередню участь у  формуванні і реалізації ОП .


7 вересня в новому навчальному році відбулося перше засідання гуртка «Публічне управління та адміністрування» БНАУ.  

Надзвичайно приємною була зустріч зі здобувачами, які проявили свою зацікавленість у обговоренні концепції роботи гуртка на перший семестр 2021-2022 навчального року. 

Очевидно, що нам цікаво почути думку майбутніх фахівців щодо особливостей проведення гуртка та основних питань, які потребують вирішення та надзвичайно приємно, що кожен із учасників є небайдужим до подальшого розвитку нашої держави.


Сьогодні, 7 вересня, здобувачі освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування» другого (магістерського) рівня вищої освіти Білоцерківського національного аграрного університету,  мали змогу наочно зануритись у практичну діяльність Білоцерківської районної адміністрації.

Голова адміністрації Мерзлюк Людмила Володимирівна поділилась з ними своїм досвідом  роботи і провела у вигляді дискусії  практичне заняття на тему: «Механізми публічного управління та адміністрування». Пані Людмила наголосила, що нині в центрі уваги публічного службовця має бути людина, громадянин. Від так, для якісного надання послуг в подальшій професійній діяльності сьогоднішні здобувачі вищої освіти мають ставити перед собою амбітні цілі, саморозвиватись і самовдосконалюватись, адже робота публічного службовця є надзвичайно відповідальною і майбутні фахівці мають про це пам’ятати.

Також поділилися своїм баченням механізмів публічного управління та адміністрування керівник апарату Білоцерківської районної державної адміністрації Кучер Ольга Василівна та начальник відділу юридичного забезпечення та з питань звернень громадян Маценко Олег Дмитрович.


Звіт про результати опитування роботодавців


З метою поглибленої підготовки, більш повного задоволення освітніх і кваліфікаційних запитів здобувачів вищої освіти магістерського рівня за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» БНАУ кафедра публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки, разом з адміністрацією економічного факультету, продемонструвала здобувачам перелік вибіркових дисциплін, проінформувала про порядок, терміни і особливості формування груп для вивчення вибіркових дисциплін в БНАУ.

 

Навчальні дисципліни за вибором студента – це дисципліни, які вводяться вищим навчальним закладом для більш повного задоволення освітніх і кваліфікаційних вимог особи для потреб суспільства, ефективнішого використання можливостей закладу освіти, врахування регіональних особливостей.

Зустріч, яка викликала жваву дискусію, видалась цікавою, оскільки дала можливість студентам  взяти активну участь у формуванні своєї освітньої траєкторії, обираючи, що вчити, як вчити та як оцінювати власні знання.  Бажаємо успіхів нашим здобувачам в забезпеченні їх компетентнісного  розвитку відповідно до вимог ринку праці.


Державним службовцям про державну служб Для мене,як для студентки спеціальності Публічне управління та адміністрування економічного факультету Білоцерківського НАУ та майбутнього державного службовця дана тема є надзвичайно важливою та актуальною. В даному курсу було розглянуто такі теми:
Модуль 1. Належне врядування у публічному секторі
Модуль 2. Цінності, смисли та місія державного службовця
Модуль 3. Правове регулювання державної служби в Україні
Модуль 4. Доброчесність на державній службі
Модуль 5. Технології ефективної професійної діяльності на державній службі
Модуль 6. Державні службовці як носії змін і реформ у системі державного управління
Україна справді потребує гідних та висококваліфікованих фахівців в сфері публічного управління,тих,хто забезпечить її сталий розвиток та економічний добробут!

Пошуком можливостей фінансування розвитку громад, саморозвитку та самовираження займались сьогодні, здобувачі вищої освіти ОП «Публічне управління та адміністрування» Білоцерківського НАУ на черговому засіданні студентського наукового гуртка «Публічне управління та адміністрування». Дискусія щодо ролі міжнародних грантових програм для розвитку громад та пошуку грантових можливостей для молоді видалась цікавою та продуктивною. Здобувачі вищої освіти О.Крамар та Н.Баліцька поділились досвідом написання міжнародних грантових пропозицій, викладачі кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки запропонували студентам цікаві міжнародні грантові програми. Віримо в наших студентів та бажаємо їм успіхів!!!

 


Формування власних освітніх траєкторій
З метою поглибленої підготовки, більш повного задоволення освітніх і кваліфікаційних запитів здобувачів вищої освіти бакалаврського рівня за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» БНАУ кафедра публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки, разом з адміністрацією економічного факультету, продемонструвала здобувачам перелік вибіркових дисциплін, проінформувала про порядок, терміни і особливості формування груп для вивчення вибіркових дисциплін в БНАУ. Зустріч, яка викликала жваву дискусію, видалась цікавою, оскільки дала можливість студентам взяти активну участь у формуванні своєї освітньої траєкторії, обираючи, що вчити, як вчити та як оцінювати власні знання. Бажаємо успіхів нашим здобувачам в забезпеченні їх компетентнісного розвитку відповідно до вимог ринку праці.


Чи повинна молодь бути активною? - Яка користь молодій людині від громадської активності? - Що таке громадські проєкти?- Що таке грант? Як отримати грант під громадський проєкт? Ці та інші питання обговорили учні 10-х класів Звенигородська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів #1 під час онлайн-зустрічі із студенткою ІІІ курсу Білоцерківського аграрного університетуНаталія Баліцька

. Дана зустріч відбулась 15 грудня під час уроку з Громадянської освіти на тему "Громадянське суспільство". Щиро дякуємо Наталії за цікаву інформацію. Бажаємо успіхів у навчанні, здачі сесії, здійснені творчих задумів та реалізації проєктів.


1 грудня в Білоцерківському НАУ стартувала серія наукових вебінарів присвячених сучасним проблемам наукоментрії, підготовці наукових публікацій, що відповідають вимогам WoS/Scopus та спроможні отримати високий рівень цитувань, в рамках міжнародного проєкту «Міжуніверситетська співпраця як інструмент підвищення якості обраних університетів України» за підтримки чеської агенції розвитку кооперації. Сьогодні було обговорено процес написання наукових статей, опрацювання даних; роль вірного формулювання гіпотези наукового дослідження; проблеми фінансування доступу університетів до міжнародних наукометричних баз. Професори Девід Герак та Авраам Кабутей презентували журнали в яких має публікуватись топовий науковець, щоб підтримати свій імідж та імідж університету а також фейкові журнали.

Вебінар видався цікавим! #CZDA, #BTNAU, #CULS.


Друкуємось в престижних журналах! – під таким гаслом відбувся сьогоднішній вебінар у Білоцерківському НАУ у рамках міжнародного проєкту «Міжуніверситетська співпраця як інструмент підвищення якості обраних університетів України» за підтримки чеської агенції розвитку кооперації. Було обговорено ключові проблеми наукомертії, наведені назви топових журналів з високим імпакт фактором та першим квартилем. Друга частина була присвячена науковій гіпотезі, як одній із визначальних складових наукового дослідження.

#CZDA, #BTNAU, #CULS.


Представники кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ, як співорганізатори IIІ Всеукраїнської науково-практичної конференції (з міжнародною участю) «Місцеве самоврядування в Україні та світі: теорія і практика», взяли участь у роботі конференції, де було обговорено актуальні проблеми розвитку місцевого самоврядування в Україні та шляхів їх розв’язання з урахуванням реформи децентралізації. Доповідь завідувачки кафедри Т. Сокольської була присвячена ролі університетів у розвитку регіонів і громад. Також розглядались питання щодо удосконалення освітніх програм за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування».Переконані, що освіта та практика мають об’єднатись для  досягнення синергії й розвитку!

 

 

 


Вітаємо з перемогою у конкурсній пропозиції міжнародних студентських грантів з розвитку громад, в рамках міжнародного проєкту «Міжуніверситетська співпраця, як інструмент підвищення якості обраних університетів України» у співпраці із Чеським університетом природничих наук, Прага, за фінансової підтримки чеської агенції розвитку кооперації три команди студентів Білоцерківського національного аграрного університету: Баліцьку Наталію студентку 3 курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування», економічний факультет. Науковий керівник професор Сокольська Т.В. Бажаємо успіху нашим переможцям та їх керівникам у реалізації їх проєктів Дякуємо нашим чеським колегам за співпрацю!

 


Ось і завершився ще один навчальний рік для студентів спеціальності «Публічне управління та адміністрування» Білоцерківського НАУ! Частина з них отримали дипломи і будуть втілювати в життя свої знання та навички, інша частина стала теж на рік мудрішими і з нетерпінням чекатимуть цієї миті. Рік був не простим, але насиченим на цікаві і корисні події. Це і участь у тренінгах, що відбувалися в рамках Міжнародного україно-чеського проєкту «Support of young university capacities in education and research and science in Ukraine», ділових іграх за участі Освітнього центру ВРУ , і екскурсіях до Верховної Ради, дискусіях, проведених в стінах

Білоцерківської міської ради та багато інших. І головне, що ми вчилися один у одного і навіть в умовах карантину, наші он-лайн зустрічі були цікавими. Ми пишаємось нашими студентами за їх невичерпну жадобу до знань, прагнення до чогось нового і сподіваємось, що нашу родину у наступному році поповнять не менш амбітні, цілеспрямовані студенти

. Запрошуємо до нас на навчання на спеціальність «Публічне управління та адміністрування»!

 

Під час захисту звітів з виробничої бакалаврської практики зі спеціальності «Публічне управління та адміністрування» БНАУ приємно було відмітити готовність випускників застосовувати сучасні прийоми, методи та знаряддя праці в майбутній професії. При обговоренні перспектив розвитку громад ми почули їхнє бачення шляхів вирішення цієї проблеми, що засвідчило набуті ними глибокі теоретичні знання і практичний досвід.
Бажаємо нашим майбутнім публічним управлінцям успіхів при складанні іспитів на підсумковій атестації і подальшій професійній діяльності!

 


Участь студентів науковому гуртку сприяє не лише кращому освоєнню дисциплін, а й розширяє кругозір і наукову ерудицію, сприяє оволодінню науковими методами пізнання, дослідження, написанню наукових доповідей, обговоренню наукових питань і нарешті, своєрідною репетицією виступам із результатами досліджень на наукових конференціях.
Саме через гуртки вони формують впевненість в собі, як майбутніх фахівців, які мають достатній теоретичний та практичний рівень знань, які вони отримують під час вивчення фахових дисциплін.
Упродовж 2019-2020 н. р., відбулись ряд засідань студентського наукового гуртка «Публічне адміністрування» кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ, де наші студенти опрацювали питання забезпечення можливостей розвитку публічного адміністрування в Україні, розглянули ключові реформи публічної сфери та спробували викласти свої пропозиції щодо регіонального розвитку в Україні. Члени гуртка підготували змістовні доповіді, які викликали зацікавленість у слухачів та жваву дискусію.
Сподіваємось на таку ж активну та цікаву зустріч наступного разу. Зустрінемось в новому навчальному році!


В рамках міжнародної співпраці з Чеським університетом природничих наук м. Прага (Czech University of Life Sciences Prague), кафедра публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ була запрошена  до обговорення, в on-line режимі, методології наукових досліджень з питань мотивації розвитку кооперативного руху і участі у  захисті магістерських робіт чеських студентів. Було цікаво почути  такий захист, дещо перейняти з їхнього досвіду. Попереду цікава насичена програма співпраці. Дякуємо чеським колегам за запрошення.
#BNAU#CULS#Jiří Hejkrlík

 


Сьогодні, 5 травня,  кафедра публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки БНАУ в режимі on-line  підвела підсумки дистанційної роботи зі студентами та намітила плани подальшої роботи. Найбільше уваги було зосереджено на профорієнтаційній діяльності та  якості оцінювання знань отриманих дистанційно.

Сумуємо за живим спілкуванням з нашими студентами, але є відповідальність, а тому, залишаємося вдома, працюємо над розвитком студентів і самих себе.

 

 

 


В рамках співпраці зі стейкхолдерами щодо удосконалення освітньої програми «Публічне управління та адміністрування» Білоцерківського національного аграрного університету, відбулась зустріч із заступником директора Агенцїї стратегічного розвитку Білої Церкви Оксаною Сахаровою, на якій обговорили проект освітньої програми 2021-2022 н. р . Позитивно оцінивши проект освітньої програми, пані Оксана надала цінні рекомендації щодо її удосконалення, які обов’язково будуть враховані. Щиро вдячні за співпрацю, яка є плідною уже впродовж тривалого часу. Намічено також багато планів які будуть цікавими і корисними для наших студентів.

 

 

 

 


Сучасні інформаційні технології уже декілька років поспіль дозволяють організувати освітній процес у ЗВО дистанційно. І незважаючи на те, що ця система в університеті також працює не перший рік,  нинішній виклик, обумовлений тривалим карантином, вніс у цей процес багато коректив. І щоб не перевести його у формат самостійної роботи студентів, ми розуміємо, що потрібні постійне спілкування, консультування і навіть більше, ми маємо бачити очі студента і розуміти настільки освоєно матеріал. Науково-педагогічні працівники кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки працюючи зі студентами дистанційно намагаються  не просто донести матеріал, розміщений на платформі Moodle,але переконатися, що матеріал засвоєно. Це підтверджується  постійними дискусіями, запитаннями. Це нам вдається. Попереду іспити , ми впораємося. Наші студенти найкращі! Це справді майбутня еліта нашої держави.

 

 

 

 


 Участь студентів науковому гуртку  сприяє не лише   кращому освоєнню дисципліни, а й розширяє кругозір і наукову ерудицію, сприяє оволодінню науковими методами пізнання, дослідження, написанню наукових доповідей, обговоренню наукових питань і нарешті, своєрідною репетицією  виступам із результатами досліджень на наукових конференціях.

Саме через гуртки вони формують впевненість в собі,  як майбутніх фахівців, які мають достатній теоретичний та практичний рівень знань, які вони отримують під час вивчення фахових дисциплін.

Упродовж 2019-2020 н.р., відбулись ряд засідань студентського наукового гуртка «Публічне адміністрування», де студенти опрацювали питання забезпечення можливостей розвитку публічного адміністрування в Україні, розглянули ключові реформи публічної сфери та спробували викласти свої пропозиції щодо регіонального розвитку в Україні. Члени гуртка підготували змістовні доповіді, які викликали зацікавленість у слухачів та жваву дискусію, Сподіваємось на таку ж активну та цікаву зустріч наступного разу. Зустрінемось в новому навчальному році!

 

 


11 листопада в рамках україно-чеського проекту «University cooperation as a tool to enhance the quality of selected universities in Ukraine» та роботи Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку стартував воркшоп «Introducing toolkit PERIF for supporting role of universities in region». Учасники обговорили роль, місію та місце університетів в регіональному розвитку, ознайомились із Норвежським та Чеським досвідом співпраці університетів із регіональними акторами та дійшли висновку, що в нинішньому глобалізаційному світі, університет щоб забезпечити собі місце в сучасній економіці, основаній на знаннях, має переглянути свою роль і відносини з різними зацікавленими сторонами, приділяючи при цьому особливуудосконаленню освінього процесу

 

 


6 жовтня 2019 року наші студенти взяли участь у діловій грі, яка була організована ГО «Центр неформальної освіти» .
Студенти разом з тренером  Наталією Максимовою грали в захоплюючу гру-тренінг «Світ Громад». Майбутні фахівці навчалися критично мислити, розвивали комунікаційні вміння, працювали в команді та досягали власних цілей. Тут все, як у реальному житті!
Вибудовуєш образ ідеальної громади: відкриваєш власний бізнес, сплачуєш податки, обираєш мера, дбаєш про власний та громадський добробут. Втілюєш, як справжній стратег, найкращі ідеї для ідеального суспільства.Студенти будуть мати можливість використовувати отримані знання у майбутній професійній діяльності. Дякуємо за цікаво та корисно проведений час тренеру Наталії Максимовій.


11-13 вересня  2019 г. завідувач кафедри  Тетяна Сокольська взяла участь у  Konferencja katedr finansów finanse-95 лат", Польща,  де були обговорені питання реалізації державної політики в галузі фінансового та сільського розвитку.

 

 

 

 


Протягом двох тижнів завідувач кафедри  Тетяна Сокольська  перебувала в Чеському університеті наук про життя (CULS) за програмою Erasmus +

Метою перебування були обмін досвідом в галузі освіти і науки та підготовка підґрунтя для подальшої співпраці між нашими університетами. Програма включала читання лекцій (16 годин), знайомство з навчальним планами та програмами, матеріально-технічною базою, організацією освітнього процесу та наукових досліджень, відвідування занять, участь у переговорах.

 

 


 За щасливим збігом обставин учасники мали змогу взяти участь у  тренінгу «Інновації в освіті», проведеному Інститутом освіти і комунікацій.

Дуже приємно було працювати в одній команді з професорсько-викладацьким складом факультету тропічних агрокультур, отримати схвальну оцінку лекцій, які на прохання кафедри були передані до платформи Moodle, щоденно відчувати їх доброзичливість і підтримку. Є надія, що проект Erasmus + стане початком подальшої співпраці наших університетів не лише в навчальних заходах, а й у наукових. Зрештою, наші цілі збігаються в напрямі удосконалення організаційно-економічного механізму розвитку сільських територій, що може стати основою спільних наукових досліджень.

 


5 червня відбулася екскурсія  студентів спеціальності публічне управління та адміністрування до міської ради де вони мали можливість відчути себе у ролі депутатів, міського голови та секретаря ради, адже для них було організовано уявне засідання сесії міської ради. До речі, секретаря ради вдалося обрати лише з третьої спроби і по процедурі, як того вимагає закон). Студентам вдалося прийняти "рішення" про обмеження часу продажу алкоголю у м. Біла Церква.

 

 

 


Вадим Кошель подякував за ідею керуючій справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлії Сабій (Юлія Сабій), а також за організацію та проведення заходу завідуючій кафедрою публічного управління та адміністрування Сокольській Тетяні (Tetyana Sokolska), працівникам відділів міської ради: організаційного Дарині Лиценко (Дарія Лиценко (Dariia Lytsenko), Ірині Басич (Ірина Басич), інформаційно-комп'ютерного Віталію Штофичу (Віталій Штофич), а також інформаційних ресурсів та зв'язків з громадськістю Олені Гавві (Олена Гавва).

 

 

 


Із розширенням повноважень об’єднаних територіальних громад суттєво зросла потреба у кадрах. Досвід ОТГ засвідчив, що успішність їх функціонування великою мірою залежить від якісного управлінського апарату. Саме ця тема обговорювалася під час тренінгу «Залучення управлінських фахівців, як запорука ефективності ОТГ», що відбувся 29 травня у Київському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe т Мінрегіону.

 

 

 


Участь у тренінгу взяли студенти спеціальності «Публічне управління та адміністрування» Білоцерківського національного аграрного університету. Радник з питань муніципальних послуг Київського ЦРМС Олександр Рябий розповів про необхідність активізації молодіжних ініціатив у створенні громадських організацій задля розвитку ефективного місцевого самоврядування та формування комфортного середовища для життя, розвитку та зайнятості громадян.

Майбутні фахівці з публічного управління та адміністрування обговорили декілька тем, зокрема, «Якісне управління організацією громади в ОТГ», «Соціальна мобілізація громади – як можливість організувати «склеїти» мешканців ОТГ». Студенти переглянули відеоролик «Активна громада». «Отримані знання наша майбутня управлінська еліта буде втілювати в своїх громадах з метою забезпечення їх сталого розвитку», – зазначила завідувач кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки Білоцерківського національного аграрного університету Тетяна Сокольська Tetyana Sokolska.

«Молодь готова стати «критичною соціальною масою» змін. Молоді люди бачать позитив та негатив і чітко навчилися їх розрізняти. Студенти готові розвивати свою країну, своє місто, селище, село, свою вулицю та свій будинок. Вони потребують практичних знань та менторської підтримки на перших кроках. У молодих людей все вийде!», – переконаний Олександр Рябий.

Цього ж дня на запрошення народного депутата України Павла Різаненка студенти побували на екскурсії у місці, де вирішуються найважливіші питання у нашій країні – Верховній Раді. Вони дізналися про історію становлення та розвитку українського парламентаризму та архітектурної спадщини Верховної Ради, на власні очі побачили мармуровий портал, де зберігається головний прапор України, побували у сесійній залі парламенту, сфотографувалися біля відомої картини «Державотворення», побували в кулуарах ВРУ…


Засідання гуртка публічного управління і адміністрування 

  Сьогодні члени гуртка публічне управління та адміністрування визначилися з темою наступ-ного засідання: «Особливості міжкультурної комунікації в публічному секторі». Також згадали учасників Революції гідності та долучилися до вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

 

 


ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ 

 7 лютого у Білоцерківському національному аграрному університеті відбувся день відкритих дверей, то ж кафедра публічного управління і міжнародної економіки гостинно зустрічала своїх майбутніх студентів. 
Всі хто визначився і обере для себе спеціальність публічного управління і адміністрування –це майбутні керівники, яким доведеться стати біля керма органів державного та місцевого управління! 
Саме ці молоді люди будуть втілювати в країні життєдайні реформи, задля покращення життя наших співвітчизників.
Чому потрібно обрати саме наш університет? 
– Тому, що наша програма навчання предбачає підготовку управлінської еліти за європейськими стандартами на принципах «Good Governance»; 
– Ми навчаємо лідерству й успішному публічному адмініструванню, надамо дорожню карту, що веде до успіху
– Ми формуємо нове покоління управлінців, які мають глибокі знання, уміють системно та інноваційно мислити, приймати ефективні рішення, керуватися принципами гуманності та ставати на захист суспільних інтересів.
Водночас, ми надаємо якісну економічну підготовку, що дасть змогу не просто орієнтуватися у соціально-економічних процесах, а й грамотно впливати на них у межах своїх компетенцій.
Навчання буде корисне тим, хто хоче побудувати успішну політичну (чи публічну) кар’єру.
Телефони для довідок: (04563) 5-30-23, 9-18-36. Адрес: пл. Соборна 8/1, м. Біла Церква, Київська обл., 09117. Сайт: http://btsau.edu.ua/…/diyalnist-kafedry-publichnogo-upravli…


Науково-педагогічні  працівники кафедри  взяли  участь у   семінарі зі стратегічного розвитку регіонів та участі об'єднаних територіальних  громад у цьому процесі . Сьогодні вкотре було означено вектори  діяльності органів місцевого управління. Це  і стратегічне планування,   і реалізація цих планів,  і конкуренція за  інвестиції та кращі робочі місця тощо.                             
Також було  підписано угоду про можливість проходження практики нашими студентами  у  органах місцевої влади та отримано пропозицію щодо проведення на базі кафедри науково-практичного семінару з питань управління ОТГ.• 

 

 

 


ЗУСТРІЧ ІЗ БАТЬКАМИ ВИПУСКНИКІВ

БІЛОЦЕРКІВСЬКОГО НВО "ЛІЦЕЙ-МАН"

24 січня 2018 року доцентом кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки Лобунець В.І. проведено зустріч з батьками випускників Білоцерківського НВО "Ліцей-МАН". Було проінформовано про переваги навчання в Білоцерківському НАУ, що викликало зацікавленість та питання батьків.

 

 

 


Проведення відкритих лекцій – це своєрідний екзамен для викладача. І хоча, з одного боку, вони являють собою чергову лекцію навчального курсу, призначену для студентів, а з іншого – є деякою подією в професійній діяльності лектора, що вимагає спеціальної підготовки, щоб показати свою професійну компетентність і почути від колег пропозиції щодо її удосконалення.
Тож 12 лютого, відбулась відкрита лекція Сокольської Т.В., присвячена характеристиці основних об’єктів контролінгу, серед яких ключове місце відведено витратам. Процес управління витратами на підприємствах їх мінімізація та формування центрів відповідальності є надзвичайно важливими у діяльності менеджерів, а тому ці питання захопили увагу студентів і викликали жваву дискусію.

 

 

 


Засідання гуртка "Публічне адміністрування"

Одним із критеріїв освітньої діяльності вищого навчального закладу є наявність англомовних програм та частки іноземних студентів, що навчаються в ньому. Білоцерківський національний аграрний університет, є одним із провідних навчальних закладів України, випускники якого користуються підвищеним попитом на ринку праці, як вітчизняних так і зарубіжних компаній. Отже, в нашому університеті також навчаються іноземні студенти і створення їм належних соціальних умов належить до головних пріоритетів. З метою уникнення труднощів із їх соціальною адаптацією та набуття професійних компетентностей кафедра публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки залучила їх до участі у роботі наукового гуртка публічне адміністрування.
Оскільки публічне управління це пошук найкращого способу використання ресурсів задля досягнення пріоритетних цілей суспільного розвитку, група студентів із Камеруну зацікавились цим питанням і долучилася до роботи гуртка.
31 січня відбулася перша зустріч, яка пройшла в доброзичливій, комфортній атмосфері. Було висловлено ряд цікавих пропозицій для подальших дій. Такі заходи будуть корисними в плані розширення кругозору у пізнанні культури обох країни та поліпшення адаптації іноземних студентів до наших умов.