ENG | УКР |

Науково-дослідницька робота

 
Науково-дослідницька робота, що включає у себе виконання фундаментальних та прикладних науково-дослідницьких робіт, експериментальних розробок студентів;
 
пріоритетні тематичні напрями наукових досліджень і розробок:
- Технології обробітку ґрунту у п’ятипільних польових сівозмінах; (https://btsau.edu.ua/uk/content/naukova-diyalnist-kafedra-zemlerobstva-agrohimiyi-ta-gruntoznavstva)
- Генетично-селекційні та біотехнологічні методи поліпшення сортів сільськогосподарських культур; (https://btsau.edu.ua/uk/content/naukova-diyalnist-kafedry-genetyky-selekciyi-i-nasinnyctva-silskogospodarskyh-kultur)
 
   
 
Також включає ініціативну науково-дослідну робіту:
- Підвищення продуктивності сортів і гібридів соняшника в умовах Правобережного Лісостепу України;
- Вплив елементів технології вирощування на продутивність гороху у Правобережному Лісостепу України;
- Фізіологічні основи постасептичної адаптації деревних рослин;
- Удосконалення елементів технології вирощування сої у Правобережному Лісостепу України;
- Удосконалення технології вирощування гібридів кукурудзи в умовах Правобережного Лісостепу України;
- Удосконалення існуючих та розробка нових технологічних прийомів мікроклонального розмноження горіхоплідних культур;
- Наукове обґрунтування адаптивних і ресурсозберігаючих технологій вирощування сільськогосподарських та біоенергетичних культур в умовах Центрального Лісостепу України;
- Розробка ПЛР-тест систем для діагностики вірусів часнику Allium sativum L.;
- Інституціональне забезпечення реалізації еколого-економічних складових сталого розвитку землекористування в Україні;
- Наукове обґрунтування заходів щодо обмеження розвитку та поширення шкідливих організмів в культур фітоценозах садово-паркових об’єктів урбоекосистем Лісостепу України;
- Наукові, методологічні та організаційно-технологічні засади створення садово-паркових об'єктів різних форм власності в умовах Лісостепу України;
- Енергоефективні системи різних типів відновлюваних джерел децентралізованого генерування і безкарбонових технологій;
- Удосконалення нетрадиційних методів селекції рослин на адаптивність;
- Наукове обґрунтування технологій вирощування сільськогосподарських культур зерно-просапної сівозміни за органічного виробництва;
- Агробіологічне обґрунтування технологій вирощування сільськогосподарських та біоенергетичних культур в умовах змін клімату, та інші.
 
У 2021 році подано на конкурс проєкти фундаментальних досліджень, що будуть виконуватись за рахунок видатків загального фонду державного бюджету:
«Поліверсійна система відновлюваних джерел децентралізованого енергозабезпечення і безкарбонових технологій гідрогену».
«Розробити інтегровані технології відтворення лісових ресурсів на деградованих землях Лісостепу України».
Одним з багатьох напрямків наукової діяльності є організація інноваційного циклу щодо впровадження результатів наукових досліджень та інноваційних розробок. На факультеті укладено ряд договорів про співпрацю з провідними українськими та зарубіжними науковими установами, виконується ряд госпдоговірних тематик.
На факультеті здійснюється підготовка фахівців вищої кваліфікації у рамках докторантури, аспірантури, магістратури. Функціонує спеціалізована вчена рада К 27.821.04, за спеціальностями: 06.01.05 «Селекція і насінництво», 06.01.09 «Рослинництво» (http://science.btsau.edu.ua/node/50).
20 серпня 2021 року відбулося засідання разової спеціалізованої вченої ради ДФ 27.821.005 щодо захисту дисертації Владислава Полякова, на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 201 «Агрономія».
 
На базі кафедри генетики селекції і насінництва уже третій рік поспіль учні Білоцерківської ЗОШ N 6 проводять дослідження та готуються до участі у конкурсі МАН (Мала Академія наук).
У 2020/21 навчальному році Климчук Олександр став переможцем, виборовши призове місце на Всеукраїнському конкурсі – захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН під керівництвом Сабадин В.Я. У цьому навчальному році робота продовжується.
 
У структурі Білоцерківського національного університету функціонує Навчально-науково-дослідний центр, який реорганізований з навчально-дослідного господарства. Він має в користуванні 1700 га земельних угідь, дослідне поле, навчально-дослідне лісництво, біостаціонар декоративних рослин.
На базі Навчально-наукового-дослідного центру, створено структурний підрозділ – «Дослідне поле», В1926 році коли на території парку Олександрія в урочищі Ланок, на площі 38 га, було створене дослідне поле. З 1928 року на ньому вже проводилось дослідження по 13 наукових темах. Дослідне поле було і залишається основною матеріально-технічною базою підготовки фахівців найвищої кваліфікації.
На сьогоднішній день дослідне поле це наукова лабораторія під відкритим небом, яка розміщена на землях навчального наукового дослідного центру на площі 129,8 га.
Головною метою діяльності дослідного поля є проведення виробничої практики та науково-дослідницької роботи студентами, проведення наукових досліджень співробітниками університету, підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу, спеціалістів сільськогосподарських підприємств, розробка та впровадження технологій чи їх окремих елементів з вирощування сільськогосподарських культур.
Дослідне поле має 32 одиниці сільськогосподарської техніки: в тому числі 8 тракторів, 6 сівалок, 2 плуги, 6 культиваторів, 4 дисковихо знаряддя, збиральна техніка представлена комбайнами: Джон Дір 1, Клаас 2, Сампо – 500 1. Навчально-наукове забезпечення дослідного поля представлене біотехнологічною лабораторією та сучасною переносною агрохімічною лабораторією.
Разом з провідними міжнародними аграрними компаніями: «Монсанто», «КВС», «Доу Сідз», «Євраліс» проводяться дослідження з розробки сортової технології провідних сільськогосподарських культур (https://btsau.edu.ua/node/4032 ).
 
Лабораторії факультету:
 
Науково-дослідна лабораторія біотехнології рослин займається створенням оздоровленого матеріалу плодово-ягідних, овочевих та декоративних культур за допомогою методу культури рослинної тканини in vitro. Даний метод дозволяє масово розмножувати сорти культурних рослин, оздоровлювати селекційний матеріал від патогенів, проводити відбір генетично змінених сомаклонів та інші маніпуляції на тканинному рівні.
Науково-дослідній лабораторії біотехнології рослин підпорядкована лабораторія білкових маркерів. Аналіз за білковим спектром актуальний для таких культур як пшениця, ячмінь, кукурудза, жито, тритикале. Даний метод дозволяє визначати сортову чистоту (типовість, гібридність) партії насіння, а також проводити ідентифікацію сортів та гібридів, тобто перевіряти їх відповідність тому чи іншому сорту або гібриду.
Портативна лабораторія «Агровектор» (листова діагностика) та Портативна грунтова лабораторія призначена для визначення вмісту хімічних елементів у грунті таких як азот ( нітратний, амонійний ), фосфор, калій, сірка (https://btsau.edu.ua/node/4033 ).
 
Фахові видання факультету: «Агробіологія» («Agrobiology») – збірник наукових праць, що включений до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б» (Наказ Міністерства освіти і науки України № 1643 від 28.12.2019 р.).
Фахове видання здійснює публікації за спеціальностями:
201 – Агрономія
101 – Екологія
Збірник у повному обсязі, постатейно внесено до наукометричної бази Indexcopernicus.
Збірник у повному обсязі, постатейно представлено в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, Google Scholar.
Департаментом атестації кадрів МОН Україні збірник «Агробіологія» включена до списків збірників наукових праць, в яких рекомендується публікувати роботи претендентам на здобуття вчених звань та ступенів (сільськогосподарські науки) (https://agrobiologiya.btsau.edu.ua/).
 
На факультеті проводиться ряд науково-практичних всеукраїнських та міжнародних конференцій, семінарів, тренінгів (https://conferences.btsau.edu.ua/):
21 жовтня 2021 року «Аграрна освіта та наука: досягнення, роль, фактори росту». На агробіотехнологічному факультеті працювала секція «Інноваційні технології в агрономії, землеустрої, електроенергетиці, лісовому та садово-парковому господарстві».
10 березня 2021 було проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Проблематика розвитку сучасної землевпорядної науки та освіти», присвячена пам’яті видатного вченого, академіка НААН, професора А.С. Даниленка.
 
      
 
   
 
План конференцій на 2025 р.
Міжнародні конференції
І Міжнародна науково-практична конференція «Ресурсозберігаючі технології вирощування культурних рослин» (березень 2025 р.)
VІ Міжнародна науково-практична конференція «Аграрна освіта і наука: досягнення та перспективи розвитку», присвячена видатним вченим Васильківському С.П. і Молоцькому М.Я. – засновникам наукової школи з селекції і насінництва пшениці і картоплі (березень 2025 р.)
V Міжнародна науково-практична конференція «Землевпорядна галузь України: здобутки, виклики та перспективи» (березень 2025 р.)
Міжнародна науково-практична конференція «Пріоритетні  напрямки повоєнного відновлення аграрного сектору в аспекті досягнення цілей сталого розвитку» (червень 2025 р.)
V Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми, шляхи та перспективи розвитку ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства, урбоекології та фітомеліорації» (вересень 2025 р.)
ІV Мiжнародна науково-практична конференція  «Аграрна енергетика в ХХІ сторіччі: досягнення і перспективи розвитку» (грудень 2025 р.)
Міжнародна науково-практична конференція «Аграрна освіта та наука: досягнення, роль, фактори росту» (жовтня 2025 р.)
Міжнародна науково-практична конференція магістрантів і молодих дослідників «Наукові пошуки молоді у ХХІ столітті» ( 2025 року)
 
 
Всеукраїнські конференції
Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти
«Молодь – аграрній науці і виробництву» (квітень 2025 р.)
V Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні виклики і актуальні проблеми лісівничої освіти, науки та виробництва» (квітень 2025 р.)