Факультет ветеринарної медицини захищатиме тварин у співпраці з юридичними академіями України та міжнародними громадськими організаціями

Питання гуманного відношення до тварин набувають все більшої актуальності в Україні на державному, громадському, академічному та науковому рівнях. 7 квітня 2017 року я прийняв участь у роботі круглого столу на тему: «Проблеми імплементації міжнародних і регіональних стандартів захисту тварин в національне законодавство». Така зустріч була ініційована ВГО «Українська асоціація міжнародного права», ГО «Юристи за захист тварин», НУО «Compassion in World Farming в Україні» при підтримці Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Крім факультету ветеринарної медицини нашого університету у заході взяли участь представники Інституту міжнародних відносин КНУТШ, Національного університету «Одеська юридична академія», Міжнародного гуманітарного університету, а також низки громадських організацій. Під час круглого столу було обговорено широке коло питань щодо проблем імплементації міжнародних і регіональних стандартів захисту тварин в національне законодавство. Зокрема було досягнуто згоди щодо необхідності координації зусиль в підготовці нормативно-правових актів, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС в частині стандартів утримання та поводження з тваринами. Також було вказано на необхідність організованого лобіювання підписання та ратифікації Україною конвенцій Ради Європи (щодо транспортування, забою, лабораторних та сільськогосподарських тварин. Учасники круглого столу домовились про створення дорадчої групи для допомоги Мінагрополітики в адаптації та імплементації положень Угоди про асоціацію України з ЄС в частині стандартів утримання та поводження з продуктивними тваринами. Також вони мають намір звернутися до відповідних органів державної влади і наголосити на важливості приєднання України до конвенцій Ради Європи, які регламентують використання тварин (щодо транспортування та забою тварин, захисту лабораторних та сільськогосподарських тварин тощо). А круглому столі також було запропоновано вивчити наповненість навчальної програми для студентів факультетів ветеринарної медицини щодо вивчення ветеринарного законодавства та правових основ ветеринарної діяльності. В разі необхідності удосконалення курсу була запропонована співпраця науковців ветеринарного та юридичного напрямів.

В.І. Козій, професор кафедри хірургії та хвороб дрібних домашніх тварин