ENG | УКР |

Літній табір у Китаї: пізнаємо країну – вивчаємо мову

 

З 5 по 19 липня асистент кафедри іноземних мов Єрко Анастасія Ігорівна відвідала літній табір Insight into Northeast China “行摄东北” 2019年吉林大学海外孔子学院暑期, проведений за підтримки Дзілінського університету та Інститутів Конфуція світу. Разом із представниками інших країн, таких як Аргентина, Сполучені Штати Америки, Південна Корея та Японія, учасники мали нагоду дослідити культуру, побут, історію та звичаї Китаю.

Під час перебування в таборі, була надана можливість відвідати безліч визначних місць Китаю. Відтак, на власні очі всі запрошені побачили Велику китайську стіну, Заборонене місто в Пекіні, мальовничі гори Чан Бай Шань та символ Китаю – панд у Пекінському зоопарку. З кожним новим днем учасники відкривали для себе нові місця та емоції.

Ознайомлення з Китаєм також проходило і через мовні практики. Програма літнього табору передбачала багато розмовних тем. Усі бажаючі мали можливість не тільки відвідати місцеві парки, а й поспілкуватися з місцевими жителями про їхні вподобання, звички та національні традиції. Крім цього, своїм різноманіттям вразила учасників табору і китайська кухня.

Літній табір Insight into Northeast China – це неймовірна можливість не тільки побачити справжній Китай, а й зруйнувати бар’єри між різними країнами світу. Адже разом учасники не тільки досліджували традиції Китаю, а й демонстрували культуру власної країни іншим. Також учасникам була надана можливість прослухати у Дзіліньському університеті декілька лекцій про стародавню історію Китаю, його економіку, культурні особливості тощо.

У відкритті літнього табору взяли участь учасники з інших країн та гості з України. До заходу підготували виступи, щоб продемонструвати культуру своєї країни. Українські викладачі та студенти запам'яталися всім своїми запальними народними танцями, гарним співом та різнобарвними вишиванками. У програмі табору на учасників також чекали цікаві лекції, пізнавальні екскурсії та безліч незабутніх вражень від відвідування визначних місць Дзілінської провінції.

Надзвичайно важливим у цій поїздці було спілкування з групами делегатів від інститутів Конфуція з різних країн світу. Вивчення китайської мови стерло кордони та мовні бар'єри між нашими країнами.

Цвид-Гром О.П., завідувач кафедри іноземних мов

Єрко А.І., асистент кафедри іноземних мов, викладач китайської мови