ENG | УКР |

Методичний семінар філологів у рамках міжнародної співпраці університету та НУНО (ФРН)

 

У всьому прогресивному світі вже відбулися і продовжують проходити заходи з нагоди 30-річчя падіння Берлінського муру. Після Тижня німецької мови в університеті сталася нова подія: 20 листопада на факультеті права та лінгвістики викладачі німецької мови кафедри іноземних мов провели методичний семінар для філологів.

Семінар пройшов у рамках виконання угоди про міжнародну співпрацю між факультетом права та лінгвістики Білоцерківського НАУ та Німецько-українським науковим Об’єднанням ім. Юрія Бойка-Блохина (Мюнхен), підписаної 16.05.2017 р. Контактна особа у співпраці між університетом та НУНО, доцент О.Д. Будугай розповіла про віхи спільної діяльності і її результати. Вона нагадала про візити на факультет права та лінгвістики професора Дарини Блохин – Президента НУНО, спільні круглі столи, конференції. Пріоритетним напрямом співпраці є спільна робота з виконання проекту «Книга пам’яті: імена замість номерів. Українці – жертви німецьких концентраційних таборів. Діти війни».

В Україні й за кордоном не згасає інтерес до правдивого опису сторінок Другої світової війни. У процесі аналізу документів про війну беруть участь країни, які колись ворогували між собою, а нині йдуть до взаєморозуміння та примирення. Це ознака нашого часу. Важливу справу роблять у цьому напрямку члени НУНО, залучаючи дослідників з інших країн. У 2015 р. завдяки клопотам Д.Д. Блохин та її колег було опубліковано збірник документальних матеріалів, здобутих у рамках реалізації зазначеного проекту. У передмові вона підкреслила: «Наша мета – показати німцям в цій книзі чисельність українських в’язнів, які томилися і нищилися в німецьких концентраційних таборах… Наше молоде покоління повинно знати минуле своїх батьків і дідів, які були у віці сучасної молоді, щоб в майбутньому не допустити жахів війни».

На семінарі викладачі й студенти дізналися, що вже опубліковано багато важливих свідчень від колишніх військових, партизанів, остарбайтерів, в’язнів концтаборів, дітей війни. Студенти ознайомилися з методикою праці з реципієнтом за тематичним питальником, фіксацією фактів, збором фотокарток, оформленням наукової статті чи документального повідомлення. Дізналися про роботу в цій галузі викладачів кафедри іноземних мов А.І. Єрко, К.І. Великої, М.М. Носенко, О.Д. Будугай, їхні виступи на конференціях НУНО і статті. Семінар тематично перегукувався з Днем скорботи й пам’яті про жертв голодомору як геноциду українського народу, ще однієї лихої сторінки вітчизняної історії. А уроки історії забувати не можна, на них треба вчитися.

 

Олена Цвид-Гром, завідувач кафедри іноземних мов

Ольга Будугай, Вікторія Рєзнік, Марія Носенко,
викладачі німецької мови кафедри іноземних мов