ENG | УКР |

Міжнародний науково-практичний семінар «Стратегія і заходи боротьби з антибіотикорезистентністю у Франції та Україні»

 
17 вересня на базі ІПНКСВМ Білоцерківського НАУ відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Стратегія і заходи боротьби з антибіотикорезистентністю у Франції та Україні», організований в рамках багаторічної плідної співпраці та виконання завдань тристороннього меморандуму між Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Національною школою державної служби ENSV (VetAgro Sup, м. Ліон, Франція) та Білоцерківським національним аграрним університетом.
Участь у роботі семінару взяли: представники Дежпродспоживслужби України, VetAgro Sup (м. Ліон, Франція), співробітники науково-дослідних інститутів НААН, слухачі курсів безперервної освіти, науково-педагогічні працівники факультету ветеринарної медицини та студенти, представники ветеринарного бізнесу.
Від імені ректора Білоцерківського НАУ, академіка НААН Анатолія Степановича Даниленка учасників семінару привітала проректор з освітньої, виховної та міжнародної діяльності, професор Тетяна Миколаївна Димань. З вітальним словом також виступили Б.І. Кобаль, директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби України і Nathalie Guerson, Director ENSV, General Inspector of Veterinary Public Health.
Французькі колеги Vincent Brioudes (Директор департаменту післядипломної освіти та міжнародних зв’язків ENSV) та Olivier Fortineau (ветеринарний лікар, експерт з антибіотикорезистентності) доповіли про стратегію та заходи боротьби з антибіотикорезистентністю у Франції.
З цікавими та змістовними доповідями виступили і наші українські експерти: 
Музика В.П., д-р вет. наук, заступник директора з наукової роботи, Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, Львів – про основні підходи щодо моніторингу антибіотикорезистентності зоонозних бактерій у ЄС та Україні; 
Гаркавенко Т.О., канд. вет. наук, ст. наук. співроб., перший заступник директора з наукового забезпечення керівництва випробувальним центром ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи – про підходи до проблеми антибіотикорезистентності в рамках концепції «Єдине здоров’я»;
Пінчук Н.Г., канд. вет. наук, ст. наук. співроб., зав. відділу біотехнології та контролю бактеріальних препаратів – про проблему антибіотикорезистентності збудників харчових токсикоінфекцій та стратегію її подолання;
Кеппл О.Ю., канд. вет. наук, наук. співроб. УЛЯБП АПК НУБІП України – про результати моніторингу чутливості «Salmonella spp» до антибактеріальних препаратів;
Ображей А.Ф., канд. вет. наук, заступник директора ТОВ «Бровафарма» – про концепцію та підходи ТОВ «Бровафарма» щодо попередження виникнення антибіотикорезистентності у бактерій безпосередньо під час лікування тварин.
Колектив науково-педагогічних працівників Білоцерківського НАУ (академік Рубленко М.В., доценти Рубленко І.О., Царенко Т.М., Хіцька О.А.) презентували проект робочої програми з курсу «Антибіотикорезистентність» для післядипломної освіти лікарів ветеринарної медицини, розроблений за методологічної підтримки ENSV.
Проект навчального курсу, а також концепція створення на базі Білоцерківського національного аграрного університету Центру підготовки державних інспекторів та фахівців ветеринарної медицини Держпродспоживслужби України були позитивно сприйняті та підтримані під час дискусії й обговорення резолюції семінару.
 
Рубленко М.В., зав. кафедри хірургії та хвороб дрібних домашніх тварин, д-р вет. наук, професор
Мазур Т.Г., директор ІПНКСВМ, канд. вет. наук, доцент кафедри загальної екології та екотрофології
Хіцька О.А., канд. вет. наук, доцент кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва
та патанатомії імені Й.С. Загаєвського