ENG | УКР |

Моя мрія – навчатися в БНАУ, адже висококваліфікований фахівець ‒ це престиж, добробут та кар’єрний ріст!

 

Мені дуже подобається професія лікаря ветеринарної медицини. В майбутньому, вона в мене, дуже сподіваюся, буде! Адже я вже закінчую відділення ветеринарної медицини Білоцерківського технолого-економічного коледжу БНАУ.

Чому вибрала саме цей фах? Та тому, що народилася і виросла в селі, дуже люблю тварин і переймаюся, коли їм боляче. А лікарі ветеринарної медицини – це фахівці з вищою освітою, які проводять діагностику та лікування тварин, профілактують їх захворювання. Основна мета роботи ветеринара полягає в захисті благополуччя і здоров’я тварини. Вони лікують їм рани, роблять операції, призначають ліки, вакцинують проти хвороб, консультують власників тварин з догляду та годівлі, перевіряють санітарний стан ферм.

  

Лікар ветеринарної медицини працює й у ветеринарній клініці чи приватним підприємцем. Ветеринар, який спеціалізується на лікуванні дрібних тварин, має справу з котами, собаками, хом’яками, морськими свинками, кролями, птахами, плазунами, а зі спеціалізацією щодо лікування сільськогосподарських тварин – з великою та дрібною рогатою худобою, кіньми, свинями.

Для дотримання гігієни виробництва безпечних та якісних харчових продуктів тваринного походження, наймають професійних лікарів, які мають право на перевірку відповідних виробничих підприємств – тваринницьких ферм, підприємств з переробки сировини тваринного походження. Професіонал своєї справи проводить перевірку підприємств на виконання вимог санітарії та гігієни відповідно до нормативних документів, виявляють порушення, які можуть призвести до випуску небезпечних продуктів харчування.

Людині, яка хоче вивчати лікарську справу, потрібні знання біологічних, фізичних і хімічних факторів, які впливають на організм тварини. Вона повинна знати будову тваринних організмів, їх розвиток і життєдіяльність. Потрібно вміння визначати причини виникнення захворювання, знання клінічних ознак захворювання, патологічного процесу в організмі, вміння застосовувати правильні методи і прийоми лікування тварин.

У цій професії дуже важливо любити тварин, нести за них відповідальність, бути точним, ініціативним, ерудованим, комунікабельним, здатним переносити фізичні та психічні навантаження, логічно мислити, бути готовим до виконання не зовсім чистої роботи.

Справжній ветеринар повинен досконально знати ветеринарний статут, законодавство, що постійно змінюється. Кілька років назад в Україні прокотилася хвиля скандалів, пов’язана із забороною одного популярного в ветеринарії знеболюючого засобу. Багато ветеринарів йшли на ризик і продовжували застосовувати препарат під час операцій, адже боялися, що тварини можуть не витримати больового шоку і померти прямо на операційному столі. Але саме тому я і хочу отримати цю професію, щоб допомагати тваринам і їх господарям.

Для проведення якісної ветеринарно-санітарної експертизи, кожен ветеринарний лікар повинен бути компетентним щодо її проведення відповідно до чинних правил, норм, знати технічні регламенти та закони щодо безпечності сировини та продуктів тваринного походження.

Одним словом, потрібно бути конкурентоспроможним, мати знання, які я хочу отримати саме на факультеті ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету, адже висококваліфікований лікар ветеринарної медицини ‒ це престиж, прибуток та кар’єрний ріст!

 

Гурська Марина, студентка ветеринарного відділення ТЕК БНАУ