ENG | УКР |

Пленарне засідання ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми озеленення населених місць: освіта, наука, виробництво, мистецтво формування ландшафту»

 

25–26 травня в Білоцерківському національному аграрному університеті відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми озеленення населених місць: освіта, наука, виробництво, мистецтво формування ландшафту», присвячена 10-річчю початку підготовки фахівців лісового і садово-паркового господарства в Білоцерківському НАУ.

Розпочалась конференція пленарним засіданням, яке, з привітальним словом, відкрив проректор з наукової та інноваційної діяльності, професор, доктор ветеринарних наук Білоцерківського Національного аграрного університету Володимир Володимирович Сахнюк. Тематика конференції охоплювала такі напрями:

1. Сучасний досвід озеленення населених місць та шляхи вирішення існуючих проблем;

2. Досвід підготовки фахівців садово-паркового господарства: здобутки, проблеми, перспективи;

3. Декоративне розсадництво – основа розвитку вітчизняного зеленого будівництва: проблеми і перспективи;

4. Проблеми функціонування лісових фітоценозів та захисних лісонасаджень і їх рекреаційна роль;

5. Біологічне різноманіття екосистем і сучасна стратегія захисту рослин.

Програма конференції передбачала ряд ознайомчо-демонстраційних заходів, а саме: ознайомлення з матеріальною, навчально-практичною базою для навчання студентів за спеціальністю «Садово-паркове господарство» – Біостаціонаром Білоцерківського НАУ, екскурсію до державного дендрологічного парку «Олександрія» НАН України та ландшафтного парку с. Буки Сквирського району.

Участь у конференції взяли науковці із Києва та Київщини,Чернігівської, Житомирської, Дніпропетровської, Вінницької, Харківської, Волинської, Рівненської, Одеської, Чернівецької, Полтавської, Тернопільської, Чернігівської, Донецької, Львівської, Івано-Франківської, Запорізької областей. Крім того, у залі були присутні представники з Республіки Білорусь.

Всі доповіді мають важливе наукове і практичне значення, адже висвітлюють сучасний стан та перспективи підвищення ефективності ведення лісового і садово-паркового господарства. Доповіді висвітлювали результати наукових досліджень, серед тем зустрічались як суто практичні, направлені на вдосконалення методів ведення господарства, так і більш інноваційні та теоретичні, котрі в майбутньому матимуть значення для галузі. Дана конференція дозволила поділитися результатами багаторічної кропіткої роботи науковців. То ж побажаємо учасникам подальших успіхів, натхнення та нових звершень!!!

Н.М. Крупа, доцент кафедри садово-паркового господарства