ENG | УКР |

Подвижницька праця наших науковців у галузі ветеринарної медицини гідно поцінована державою

 

Напередодні професійного свята працівників науки – Дня науки, 19 травня 2017 року, у актовій залі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася урочиста церемонія вручення державних відзнак – дипломів лауреатам Державної премії України в галузі науки і техніки 2016 року та свідоцтв лауреатам премії Президента України для молодих вчених 2016 року.

Указом Президента України №101/2017 «Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2016 року»,
на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, присуджено Державну премію
за роботу «Система ветеринарно-зоотехнічних заходів за лейкозу великої рогатої худоби»
професору кафедри епізоотології та інфекційних хвороб Білоцерківського НАУ
ЯРЧУКУ БРОНІСЛАВУ МИРОНОВИЧУ

Держава гідно поціновує подвижницьку працю науковців у галузі ветеринарної медицини, які своєчасно, економічно обґрунтовано та епізоотично доцільно розробили «Систему ветеринарно-зоотехнічних заходів при лейкозі великої рогатої худоби» і впродовж майже 30 років зі структурними підрозділами Держветслужби України планомірно її впровадили. Це дало змогу оздоровити молочне стадо від лейкозу.

Упроваджена у 1987 році науково-виробнича система «Оріон» забезпечила наукове і організаційне обґрунтування розгорнутих широкомасштабних оздоровчих заходів по всій Україні. У кожній державній лабораторії ветеринарної медицини були створені госпрозрахункові групи спеціалістів, які проводили серологічні дослідження; організоване централізоване виробництво антигену та його систематичне постачання; сформовані групи спеціалістів, котрі відбирали проби крові від тварин та доставляли їх на дослідження. Алгоритм «виробництво антигена – серологічні дослідження – результати та висновки про подальші дії» діяв чітко і злагоджено.

Система «Оріон» базувалася на прискореному впровадженні нових, більш прогресивних, інструкцій з профілактики та оздоровлення великої рогатої худоби від лейкозу – першої з них (1990 р.) та наступних вітчизняних інструкцій (1992, 1998, 2007 pp.), їх постійне вдосконалення та систематичний контроль виконання планів оздоровлення на 1986–2000 pp. дали змогу повністю оздоровити молочне стадо України від лейкозу.

Висловлюємо найтепліші слова вітання з черговою перемогою та щирі слова подяки нашому колезі – Лауреату Державної премії, професору ЯРЧУКУ Броніславу Мироновичу, який брав участь у цій широкомасштабній програмі, за високу професійність, самовіддачу, відповідальність, вболівання за досягнення кінцевої мети.

 

Івасенко Б.П., декан факультету ветеринарної медицини