ENG | УКР |

Семінар в рамках Проекту Європейського Союзу Еразмус+ «Поліпшення навичок з лабораторної практики у фахівців агропродовольчого сектору Східної Європи»

 

У період 4–7 грудня на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. Гжицького відбувся семінар в рамках Проекту Європейського Союзу Еразмус+ напряму Розвиток потенціалу вищої освіти «Поліпшення навичок з лабораторної практики у фахівців агропродовольчого сектору Східної Європи» 586383-EPP-1-2017-1-SI-EPPKA2-CBHE-JP (Ag-Lab). Метою даного проекту є покращення якості продукції агро-продовольчого комплексу у країнах, що стали асоційованими членами Європейського Союзу шляхом покращення навчання спеціалістів.

Участь в роботі семінару, який включав тренінгові сесію та координаційну нараду, взяли представники консорціуму проекту: Національного університету м.Любляна (Словенія), Ліонської ветеринарної школи (Франція), Університету природничих наук м.Вроцлав (Польща), Університету м.Терамо (Італія), закладів вищої освіти та лабораторій аграрного сектору України, Грузії, Молдови.

Від Білоцерківського національного аграрного університету в роботі координаційної ради та тренінгу проекту взяли участь 5 представників: координатори проекту від університету – начальник відділу міжнародних зв’язків, доцент Боньковський О.А. та академік Рубленко М.В.; декан ФВМ, професор Сахнюк В.В.; виконавці – доцент кафедри ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії ім. Й.С. Загаєвського Хіцька О.А., завідувач кафедри ветеринарно-санітарної експертизи ІПНКСВМ, доцент Богатко Н.М.

В рамках виконання завдання проекту щодо підготовки групи тренерів з викладачів університетів і фахівців лабораторії відбулася тренінгова сесія (4–5 грудня 2018р.), під час якої наші європейські партнери підготували цікаві доповіді та презентації щодо застосування сучасних лабораторних методів для виявлення фальсифікації харчових продуктів, метрології та внутрішнього аудиту в лабораторії, технічного обслуговування та валідації комплексу обладнання ВЕРХ. Учасники тренінгу відвідали Львівську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини та Львівський науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок.

На координаційній нараді (6–7 грудня 2018р.) були заслухані та схвалені звіти всіх учасників консорціуму проекту за останні 6 місяців, зроблені узагальнення бюджетних витрат партнерів; обговорений та затверджений план роботи на наступні 6 місяців.

Координатори проекту від БНАУ доцент Боньковський О.А. та академік Рубленко М.В. доповіли європейським партнерам і іншим учасникам консорціуму про те, що за рахунок коштів проекту на факультет ветеринарної медицини БНАУ було придбано повний комплект обладнання для імуно-ферментного аналізу; за підтримки та допомоги адміністрації університету було зроблено ремонт приміщення і придбані меблі для Навчально-наукової лабораторії молекулярної діагностики.

Одним із завдань проекту є створення спеціалізованих магістерських програм з лабораторної практики для cпеціалістів агро-продовольчого сектору. На виконання цього завдання на координаційній нараді був представлений та схвалений навчальний план підготовки магістрів за спеціалізацією «Лабораторна справа», розроблений спільно робочою групою у складі науково-педагогічних працівників Білоцерківського НАУ, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. Гжицького і фахівців Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. З ІІ семестру 2018-2019 навчального року обидва навчальні заклади розпочинають пілотну підготовку студентів освітнього рівня магістр за даною спеціалізацією.

На координаційній нараді також були обговорені завдання на наступні 6 місяців роботи, зокрема питання щодо створення робочих груп та підготовки навчального підручника з основ лабораторної справи; міжнародної платформи для постійного обміну інформацією між фахівцями лабораторій і викладачами вузів; спеціалізованих курсів для післядипломного навчання працівників лабораторій.