ENG | УКР |

Творчий вечір професора Василя Лясоти «Своя дорога»

 

Нинішній рік завітав у оселю Василя Петровича Лясоти з поважними ювілеями: 55-річчям від дня народження, 30-річчям трудової та 35-річчям творчої діяльності. Для самого Василя Петровича це не просто дати.

Це завершення певного етапу, підведення підсумків. В такі дати людина завжди озирається назад, що встигла зробити значимого у своєму житті? Якимись своїми досягненнями ювіляр пишається, щось, можливо, хотів би переробити по іншому.

Щаслива людина та, яка ще зі шкільної лави, коли відкриті десятки безмежних доріг, вибирає свою одну-єдину, вірну. По якій хай і нелегко йти в житті, але й звертати на іншу немає найменшого бажання. Це стосується і трудової діяльності і особистого життя ювіляра.

В.П. Лясота – доктор ветеринарних наук, професор кафедри гігієни тварин і основ санітарії. Він – поет, артист, сценарист, художній керівник та режисер народного драматичного аматорського театру БНАУ. Це його життєві дороги: педагогічна, науково-дослідницька та мистецька, творча, які тісно переплелися між собою, утворивши одну-єдину, свою дорогу з вагомими здобутками.

29 березня в актовій залі університету відбувся творчий вечір-бенефіс Василя Петровича – «Своя дорога». Це своєрідна сповідь за прожиті роки, за все те, що непокоїть душу, забирає спокій і сон, лягаючи схвильованими літерами на папір. Поезія. Вона і мука, і розрада, і чарівниця, і крик душі.

 Для гостей вечора зі сцени лунали вірші у виконанні ювіляра та студентів університету на патріотичну та ліричну тематику. Особливо запам’ятався вірш «Материнська сповідь» у виконанні студентки 1 курсу ФВМ Каріни Коломієць про найболючішу проблему сьогодення – воїнів-захисників України від російського агресора. Це крик душі не тільки матері, яка втратила сина на цій війні, а й кожного свідомого українця.

Зворушило душу сценічне дійство дітей-сиріт на вірш В.П. Лясоти «Осипаний цвіт» у виконанні Аліни Королевич (театральна студія «Пролог» ) Центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник», художній керівник Тетяна Яковенко. Народний хор університету «Батьківська нива» (художній керівник П. Дроздов) проникливо виконав пісню на слова В.П. Лясота «Моя земля».

Досить переконливий був і виступ акторів-аматорів театру університету у вічно живій класиці – М. Кропивницький «Доки сонце зійде – роса очі виїсть» у виконанні О.Кваші та Д.Погосяна (учнів В.П.Лясоти).

Цікавими для глядачів були і дві телевізійній роботи В.Лясоти в тандемі з ТО «Рось-фільм»: «Засурмили край села» та «Епогема жінці» – вічні теми любові до Вітчизни та жінки.

Показав ювіляр свій талант актора та режисера у колоритній сценці з п’єси Миколи Гоголя «Майська ніч». У ролі Стехи – асистент кафедри екології Онищенко Л.С. Привітала винуватця торжества і заслужена артистка України Людмила Саливінська-Шестерняк.

Звучали слова вдячності ювіляру і від поважних гостей: міського відділу культури Білоцерківської міської ради Вікторії Бондаренко та голови Білоцерківської районної ради Віталія Грінчука. А член Спілки письменників України, Лауреат обласної літературної премії ім. Г. Косинки В.І. Дідківський презентував першу збірку віршів В.П.Лясоти «Журавлина веснянка», яка побачила світ в 2017 році у видавництві «Просвіта». В.І. Дідківський побажав ювіляру вже в цьому році офіційно стати членом Національної спілки письменників України та зокрема Київської обласної організації, що і підтримали всі присутні гучними оплесками. Ми всі за те, щоб Василь Петрович поповнив плеяду Світочів творчого життя не тільки нашого міста а й всієї країни.

Ось така «Своя дорога» у В.П. Лясоти. Тож щиро бажаємо, щоб ця дорога стелилось барвистим рушником ще на довгі активні роки життя і була рясно устелена новими науковими досягненнями та творчими здобутками. Міцне здоров’я, мир, благополуччя та душевний спокій хай коронують Ваші ювілеї, а людська шана хай буде Вам подякою за плідну працю.

Ювіляр щиросердно дякував вокальному ансамблю Білоцерківського НАУ (художній керівник Наталія Булей), народному ансамблю бандуристів (художній керівник Валентина Будакова), народному духовому оркестру, (художній керівник Петро Мосюнс) за участь у програмі творчого вечора та усьому колективу університету за підтримку його творчості.

 

В.І. Кравченко,  бібліотекар 1 категорії, філіал №3