ENG | УКР |

Творення спільного європейського освітнього простору. Обговорюємо важливість співпраці на міжнародному семінарі

 

У період з 27 по 30 березня факультет ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ з робочим візитом відвідав професор Ліонської національної ветеринарної школи VetagroSup Ален Ґонтьє, у рамках співпраці БНАУ за твінінг-проектом МЕБ.

З цієї нагоди, 29 березня 2017 року, на ФВМ відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «Проблеми контролю безпечності та якості харчових продуктів в Україні».

У роботі семінару взяли участь науковці Національного університету біоресурсів і природокористування України, Сумського національного аграрного університету, Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, провідні фахівці ДП «Київоблстандартметрологія», НПП біолого-технологічного та екологічного факультетів БНАУ, слухачі Інституту післядипломного навчання керівників та спеціалістів ветеринарної медицини БНАУ, студенти факультету ветеринарної медицини.

З вітальним словом до присутніх звернувся декан ФВМ Б.П. Івасенко, який наголосив на важливості співпраці факультету з Ліонською національною ветеринарною школою VetagroSup у процесі творення спільного європейського освітнього простору й побажав плідної роботи учасникам семінару.

Міжнародний семінар розпочався з виступу нашого французького колеги, професора месьє Алена Ґонтьє, який оприлюднив матеріали щодо європейської системи офіційного інспектування у Франції та країнах – членах ЄС. Доповідь нашого зарубіжного гостя була досить змістовною і цікавою, про що свідчили запитання, які лунали від учасників семінару.

Завідувач кафедри ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського БНАУ Хіцька О.А. презентувала доповідь про стажування у VetAgro Sup» з 13.03. по 22.03. 2017 р. У своїй доповіді вона розкрила важливість питань, які стосувалися методології і практики викладання гігієни харчових продуктів у VetAgro Sup», що теж викликало неабияку цікавість аудиторії.  

На семінарі були представлені ще 5 доповідей наших колег-ветсанекспертів з НУБіП України, Сумського НАУ, Дніпропетровського ДАЕУ та БНАУ щодо питань сучасного стану контролю безпечності та якості харчових продуктів в Україні, гармонізації системи офіційного ветеринарного інспектування та законодавства України з безпечності та якості харчових продуктів, вимог стандартів та клієнтів до безпеки харчових продуктів, упровадження системи простежування та системи НАССР на підприємствах харчової галузі України, безпечності та якості продуктів тваринного походження за паразитозів-зоонозів.

Під час обговорення результатів семінару, учасники високо оцінили її організацію, змістовність і актуальність висвітлених питань, які подали в своїх доповідях науково-педагогічні працівники, констатували важливість стажування в країнах європейської спільноти з метою переймання високих стандартів якості ветеринарної освіти. Виступаючі висловили свої побажання щодо таких важливих проблем як гармонізації законодавства України в сфері безпечності харчових продуктів та методології і практики викладання дисципліни «Гігієна харчових продуктів» у ВНЗ України.

Координатором проекту, академіком НААН М.В. Рубленком та його учасниками узгоджені плани та завдання подальшої співпраці, висловлені пропозиції щодо розвитку проекту.

 

Букалова Н.В., Джміль В.І., доценти кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів

тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського