ENG | УКР |

Україно-чеський проєкт в дії

 

30 вересня Ресурсним центром зі сталого місцевого розвитку кафедри публічного управління, адміністрування та міжнародної економіки Білоцерківського НАУ, в рамках україно-чеського проекту "Міжуніверситетська співпраця як інструмент підвищення якості обраних університетів в Україні" за участю представників чеського університету природничих наук, Прага (Яна Беседи та Міхаели Шмітової), було проведено засідання круглого столу «Стратегія БНАУ в забезпеченні збалансованого розвитку Миронівської громади» (програма заходу).

Актуальність проведеного заходу обумовлена зміною пріоритетів у вищій освіті, закріпленою у 2017 році лідерами Європейського Союзу, які  вважають, що нині потужні університети мають стати ключовими центрами підвищення якості вищої освіти та зміцнення зв’язків у науковій та інноваційній сферах, задля посилення впливу на розвиток суспільства, економіки освіти та культури.

Чому саме наш університет має стати першим в Київському регіоні? А тому, що саме в нашому університеті окрім спеціальностей, пов'язаних із виробничою діяльністю, здійснюється підготовка фахівців з економіки, менеджменту, публічного управління, адміністрування, бізнесу, права, саме в нашому університеті сконцентровано потужний інтелектуальний потенціал, який за належної державної підтримки здатний здійснювати перепідготовку фахівців, надавати консультації щодо диверсифікації агропродовольчого виробництва, навчити сімейних фермерів основним постулатам ведення бізнесу.

У нас достатня база для навчання в умовах виробництва. Це сучасний навчально-виробничий центр, де застосовують найсучасніші технології в рослинництві і тваринництві, а студенти за всіма напрямами підготовки мають змогу побачити та освоїти всі технологічні процеси (наприклад, у тваринництві ‒ від народження тварини до кінцевого етапу її експлуатації). Високопрофесійні фахівці з права нададуть необхідні компетенції з нормативно-правового забезпечення.

І сьогодні для нас є надзвичайно важливим налагодження зв'язків з органами державної влади та органами місцевого самоврядування щодо впровадження наших інтелектуальних надбань в практику. Саме тому, ми маємо окреслити вектор руху щодо формування Стратегії Білоцерківського НАУ в забезпеченні збалансованого розвитку нашого регіону. У нас амбітна мета – стати європейським університетом!

Ми щиро дякуємо чеським колегам за розуміння і підтримку, за можливість взяти участь у такому важливому Міжнародному проєкті, ми дякуємо експертам, які долучилися до обговорення цієї надзвичайно важливої проблеми. Попереду дуже відповідальна насичена праця, успіху нам всім!