ENG | УКР |

Волонтерська діяльність є основою побудови та розвитку громадянського суспільства

 

Волонтерська діяльність ґрунтується на принципах законності, гуманності, рівності, добровільності, безоплатності, безкорисливості, неприбутковості.
Сьогодні в Україні відбувається все більше заходів, у тому числі загальнодержавного значення, успішна реалізація яких значною мірою залежить від залучення необхідної кількості та належної підготовки волонтерів. Волонтер - це доброволець, який займається суспільно корисною справою безоплатно, нічого не вимагаючи натомість. Сфери діяльності досить різноманітні, але волонтер завжди несе добро, надію і любов.

Доцент кафедри генетики, розведення та селекції тварин Судика Валерій Вікторович, учасник АТО на сході після демобілізації займається волонтерською діяльністю у складі волонтерської групи «Злий єнот», яка із самого початку військового конфлікту допомагає бійцям АТО, що воюють на Сході. Вони поставляють необхідну провізію, адресні посилки -- нашим військовослужбовцям. Він зазначає, що громадська діяльність не тільки приносить духовну ейфорію, але допомагає відчути себе необхідним і корисним для світу.

Студенти та співробітники Білоцерківського національного аграрного університету, за підтримки ректора Анатолія Степанович Даниленка, також прийняли участь у волонтерському русі, організувавши збір речей та продуктів для військовослужбовців ЗСУ, що захищають незалежність та суверенітет нашої країни в зоні проведення антитерористичної операції. Так, студентами та НПП біолого-технологічного факультету було передано понад 200 пар носків, які так необхідні бійцям АТО.

Отже, суть волонтерства полягає в тому, щоб нести користь людям. Вони несуть добро не тільки на словах, але й на ділі, здійснюючи добрі вчинки і допомагаючи нужденним людям.

 

Голова профбюро БТФ, доцент Кузьменко О.А.