ENG | УКР |

Новини | Кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки

Інтерв’ю з першими випускниками спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» агробіотехнологічного факультету

https://btsau.edu.ua/uk/content/intervyu-z-pershymy-vypusknykamy-special...

Днями кореспондент прес-центру «Молоді та зухвалі» агробіотехнологічного факультету БНАУ Кириленко Юлія мала можливість поспілкуватися з випускником 2022 року спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Богданом Тонковидом. Богдан проходив виробничу практику в компанії ICK Group, що спеціалізується на розробці та виготовленні технологічного обладнання, запасних частин і систем управління для виробництва гранульованих продуктів під власною торговою маркою GRANTECH.

https://www.youtube.com/watch?v=aEO2D3ewvcM


Парад вибіркових дисциплін

Згідно Положення про вибіркові навчальні дисципліни в Білоцерківському національному аграрному університеті щорічно на агробіотехнологічному факультеті проводиться парад вибіркових дисциплін, що сприяє реалізації особистісного потенціалу здобувача вищої освіти, формує його індивідуальну освітню траєкторію. Студенти мають можливість обирати дисципліни з даного блоку  з урахуванням своїх  здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей і досвіду.

16 лютого 2023 року відбувся парад вибіркових дисциплін для здобувачів першого (бакалаврського) рівня ОП 141 – «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».  Оновлені вибіркові дисципліни ОП презентували Трегуб М.І. – док.тех.наук, професор, завідувач кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, Кепко О.І. – канд.тех.наук, доцент кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, Чуба В.В. - канд. тех. наук, доцент кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, Сенчук М.М. – канд. тех. наук, доцент кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, Слободенюк О.І. - кандидат біол. наук, доцент кафедри загальної екології та екотрофології, Герасименко В.Ю. – канд. с.-г. наук, доцент кафедри безпеки життєдіяльності, Заболотний В.С. – канд. екон. наук, доцент кафедри обліку і оподаткування.

Онлайн-зустріч, яка відбулася, викликала жваву дискусію, видалась цікавою, оскільки дала можливість студентам  взяти активну участь у формуванні власної освітньої траєкторії, обираючи, що вчити, як вчити та як оцінювати власні знання.

                   

      


«Аграрна енергетика в ХХІ сторіччі:
досягнення і перспективи розвитку»

https://btsau.edu.ua/uk/content/agrarna-energetyka-v-hhi-storichchi-dosyagnennya-i-perspektyvy-rozvytku

14 грудня на кафедрі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Агробіотехнологічного факультету Білоцерківського національного аграрного університету відбулася Міжнародна науково-практична онлайн конференція «Аграрна енергетика в ХХІ сторіччі: досягнення і перспективи розвитку», яка зібрала науковців Латвії, Естонії, Польщі та України.

Незважаючи на складний час, у роботі конференції взяли активну участь представники 7 університетів та 4 науково-дослідних інститутів : академік НААН України, доктори та кандидати наук, професори і доценти, наукові співробітники, а також молоді науковці, аспіранти та здобувачі вищої освіти.

Своєю новизною вразили наукові доповіді:

- Кравчука В.І., д.т.н., професора, академіка НААН України (Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків) – «Біоенергетика: сучасність і прогноз техніко-технологічних інновацій», де було визначено сучасний стан, окреслено шляхи розвитку біоенергетики в нашій країні;

- Голуба Г.А., д.т.н., професора (Національний університет біоресурсів і природокористування України) – «Забезпечення енергетичної автономності агроекосистем при використанні відновлюваних джерел енергії», де було показано можливість енергоавтономного функціонування сучасного аграрного виробництва із збереженням родючості грунту.

- Reinholds Zviedris, доктора комп’ютерних наук (Виконавчий директор ООО “19 points”, Латвія) – «Monitoring environment with low power embedded IoT devices and LoRaWAN», в якій було висвітлено можливості та особливість застосування LoRaWAN (далекобійного бездротового зв'язку) сучасними IoT девайсами і сенсорами для моніторингу стану навколишнього середовища, енергомереж.

- Трегуба Миколи Іларіоновича, д.т.н., професора (Білоцерківський національний аграрний університет) – «Стратегія стійкового енергозабезпечення в системі сталого розвитку на основі децентралізованого генерування з різних видів відновлюваних та безкарбонових електротехнологій», де було показано можливість вирішення проблем місцевого енергопостачання та зменшення екологічних проблем.

- Брижицького Артема, студента 2 курсу Білоцерківського НАУ спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» – «Перспективи та проблеми використання рослинного біодизеля». 

Під час виступів та дискусій учасниками конференції висвітлювалися та обговорювалися надзвичайно актуальні питання сьогодення, щодо подолання наслідків воєнних агресії та пошуку подальших шляхів вирішення проблем в енергосистемі нашої країни. 

Хочеться подякувати, побажати успіхів, творчої наснаги та скорішого мирного неба над головою учасникам конференції, які у надзвичайно важкі часи знаходять можливості займатися наукою та думати про проблеми нашої держави.

Колектив кафедри також щиро вдячний керівництву університету та факультету за підтримку та сприяння в організації та проведенні конференції.

     


Зустріч з питання академічної мобільності

17 листопада 2022 р відбулася зустріч студентів спеціальності 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіки" та проректора  з освітньої, виховної та міжнародної діяльності, доктор. с.-г. наук, професора  Димань Тетяни Миколаївни по питаннях академічної мобільності.

 


Мультидисциплінарна Міжнародна науково-практична
конференція «Молодіжна наука заради миру та розвитку»

https://btsau.edu.ua/uk/content/multydyscyplinarna-mizhnarodna-naukovo-praktychna-konferenciya-molodizhna-nauka-zarady-myru

9-11 листопада на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася мультидисциплінарна Міжнародна науково-практична конференція «Молодіжна наука заради миру та розвитку», присвячена Всесвітньому дню науки.

Студенти та викладачі спеціальності "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" агробіотехнологічного факультету Білоцерківського національного аграрного університету взяли активну участь у роботі секції «Технічні науки».

Вікторія Осадча – асистент кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки та здобувачі вищої освіти 2 курсу Тимофій Котляр та Артем Брижицький виступили з доповіддю на конференції. Їх доповіді «Використання сонячної енергії в технологічних процесах сільськогосподарського виробництва» та «Перспективи та проблеми використання рослинного біодизеля» викликали зацікавленість та жваву дискусію наукової спільноти

Як підсумок, хочеться подякувати організаторам конференції за надану можливість представити свої наукові здобутки, а молодим науковцям побажати подальших успіхів і зростання на важкій науковій ниві!

                                     


Зустріч з представниками ПАТ «МХП»,
щодо можливостей дуальної освіти

8 листопада 2022 р, на агробіотехнологічному факультеті Білоцерківського НАУ відбулася зустріч представників ПрАТ "Миронівський завод з виробництва круп і комбікормів" зі здобувачами вищої освіти ОП "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" щодо можливості навчання за дуальною формою. Разом зі студентами до зустрічі долучилися перший проректор Сергій Віталійович Мерзлов, декан факультету Валерій Семенович Хахула та викладачі кафедри Електроенергетики, електротехніки та електромеханіки. Холдинг представляли керівник відділу професійного навчання Олена Азєєва та фахівець із професійного навчання персоналу Ксенія Моторіна, котрі розповіли про масштаби виробництва та перспективи навчання за дуальною формою, стажування, працевлаштування та кар’єрного зростання на підприємстві. Під час зустрічі студенти брали активну участь у бесіді, щодо навчання та перспектив подальшого працевлаштування на підприємстві.

  


Міжнародна науково-практична конференція
«Аграрна освіта та наука:
досягнення, роль, фактори росту»

https://btsau.edu.ua/uk/content/mizhnarodna-naukovo-praktychna-konferenciya-agrarna-osvita-ta-nauka-dosyagnennya-rol-7

20 жовтня відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Аграрна освіта та наука: досягнення, роль, фактори росту». Це конференція, яка щорічно організовується Білоцерківським національним аграрним університетом, і є платформою для десятків фахівців з провідних закладів вищої освіти, що займаються дослідженням широкого спектру проблем аграрної галузі,.

Мета цього заходу – ефективний розвиток науково-технічного потенціалу країни та його використання для вирішення актуальних завдань із забезпечення сталого розвитку аграрної освіти та науки, сприяння впровадженню новітніх технологій у професійну підготовку висококваліфікованих конкурентноспроможних кадрів для української держави.

Під час роботи конференції учасники представляли свої дослідження у 14 секціях за напрямами:

  • «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування: освіта – наука – виробництво»;
  • «Інноваційні технології в агрономії, землеустрої, електроенергетиці, лісовому та садово-парковому господарстві»;
  • «Інноваційні психолого-педагогічні, лінгвістичні та правові засади аграрної науки в умовах міжкультурної аграрної комунікації»;
  • «Сучасний розвиток ветеринарної медицини»;
  • «Сучасний розвиток технологій тваринництва. Інноваційні підходи у харчових технологіях»;
  • «Стратегічні пріоритети розвитку економіки, фінансів, обліку, підприємництва та торгівлі, менеджменту, публічного управління в Україні та світі».

Учасники відзначили високий рівень організації наукового онлайн-заходу. Під час роботи секцій відбувався активний обмін думками із зазначених проблематик. Представлені доповіді були актуальними та різноплановими. 

Тези учасників конференції опубліковані будуть опубліковані у електронних збірниках конференції, які будуть розміщені на сайті БНАУ.

    


VІ Міжнародна науково-практична конференція

«Новітні досягнення біотехнології».

23-24 вересня 2022 року відбулась VІ Міжнародна науково-практична конференція «Новітні досягнення біотехнології».  
В рамках конференції проходив круглий стіл «Розвиток біоенергетики в ЄС та Україні», що організується в межах реалізації проєкту ЄС Erasmus+, напряму Jean Monnet “Clean Energy Technologies and Energy Efficiency: the EU Experience”.

Науково-педагогічні працівники кафедри д.т.н, професор Трегуб М.І., к.т.н., доцент Чуба В.В. та асистент Демещук В.А. взяли активну участь і представили напрямки своїх наукових досліджень  під час роботи круглого столу.

   


Міжнародне Стажування за програму Еразмус+

З 18 по 22 липня 2022 р. гаранти освітніх програм "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" СВО Бакалавр професор Микола Трегуб, "Водні біоресурси та аквакультура" СВО Бакалавр професор Наталія Гриневич,  "Право" СВО Магістр доцент Анна Пахомова долучилися до освітнього процесу Краківського сільськогосподарського університету ім. Гуго Колонтая. Метою стажування за програмою Еразмус+ КА107 стало підвищення кваліфікації, ознайомлення з роботою факультету сільського господарства та економіки, а також проведення англомовних лекцій для студентів.